Zaawansowane wyszukiwanie

Saeco Royal Office - Pumpe schwach?

Pompa trochę szarpie - kawa jeszcze przed nami

BohnenSchlepper   

Czwartek, 17. Grudzień 2020, 15:57 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 39516

Członek od: 05.07.2020

Witaj, technicy.

Utrzymuję biuro królewskie Saeco w naszej firmie. Ta maszyna wyprodukowała już około 20.000 kubków. Odkamienianie, które wykonuję regularnie, w międzyczasie, jest również czyszczone. Tego nauczyłem się i przeprowadziłem tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy - dla dobrego smaku!

Problem
: Podczas napełniania filiżanki do espresso, kawa wpada do filiżanki, ale szum pompy jest nieco dziwny. Trochę szarpie, ilość jest prawie niezauważalnie mała. Może trochę mniej z czasem w ogóle. Według doniesień kolegów dziś rano, kawa "prawie wcale" nie chciała się skończyć. Cokolwiek to znaczy?

Zasadniczo, pytam, co to za znak. Czy mam od razu odkamieniać/sprzątać, bo coś jest zatkane w systemie. A może jednak pompa wodna się zestarzeje. Ilość kawy i kawa są takie same od lat, więc nie ma tu żadnego wpływu.

Chcemy tylko niezawodnej maszyny, a nie nagłej awarii z powodu słabej pompy.

Kto ma tu podobne doświadczenia?
Kto zna się na szarpaniu? - Hałas, nic więcej. wub.gif

Zgóry dziękuję









zainformację zwrotną









cool.gif









Schlawi

Czwartek, 17. Grudzień 2020, 17:40 05

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Po 20000 kubków może już być, że pompa słabnie. W większości przypadków kulka w pompie jest zużyta i wtedy pojawiają się takie objawy.
Kup nową pompę i zainstaluj ją, potem możesz powiedzieć więcej. Kosztuje tak, nie świat.


BohnenSchlepper

Czwartek, 17. Grudzień 2020, 23:45 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 39516

Członek od: 05.07.2020

Dzięki, załatwimy to.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego RokuHelmut