Zaawansowane wyszukiwanie

"Normal" kawa z 05000A

Gast_J

Piątek, 30. Listopad 2012, 20:57 08

Unregistered

Hello Forum,

Kilka miesięcy temu kupiłem Quickmill 05000A (używany z likwidacji gospodarstwa domowego) i właściwie go posprzątałem. Powodem była nasza Jura (Impressa S70), która musi być cały czas naprawiana. Kawa, którą robi Jura jest naprawdę świetna, ale około 200€ co 2 lata za naprawę uważam za naprawdę bezczelną dla "Merzedesa" wśród w pełni automatycznych urządzeń.
Mechanicy Quickmilla są wszędzie chwaleni za jego jakość. Mogę to tylko
potwierdzić, ładne wszystko z metalu.
Po tym, jak sprawa w końcu wybuchła, próbowałem zrobić z nią kawę. Chyba uganiałem się za 1 kilogramem kremu do kawy Tchibo, ale nie wyszło to dobrze. Kawa zawsze smakowała bardzo mocno, albo nie miała kremu. W pewnym momencie zrezygnowałem i spróbowałem Expresso, i
oto będzie wspaniale.
Oto moje pytanie do wszystkich właścicieli 5000A: Czy ten ekspres nadaje się tylko do Expresso, czy też ktoś z Was używa go do robienia dobrej kremy do kawy? Naprawdę kupiłem go, żeby zastąpić Jurę
, jak tylko odda ducha. Z
góry dziękuję za odpowiedzi, przede wszystkim chcę wiedzieć, czy to
w ogóle działa. PozdrowieniaJörg

wunderhailer

Niedziela, 03. Luty 2013, 02:38 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 19178

Członek od: 03.02.2013

Trochę późno, ale może ci to pomoże
: Quickmill jest bardziej ekspresem do kawy niż
ekspresem do
espresso. Sama ilość wody nie wystarczy do "normalnej" kawy. Jeśli ustawię regulator wody w QM 0500 na maksimum, mam ilość wody od ok. 50 do max. 60ml. To nie wystarczy na zwykłą kawę. Ale ten automat robi naprawdę przydatne
espresso. PozdrowieniaUli

joerg74

Wtorek, 05. Luty 2013, 10:01 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 16690

Członek od: 29.06.2012

Witaj, Wonderhailer,

Dzięki za odpowiedź. Więc to nie jest ilość wody. Jeśli przekręcę pokrętło na 10, filiżanka będzie pełna po brzegi...

Czy nikt inny nie robi tu "normalnej" kawy z QM?

Pozdrowienia Joerg

wunderhailer

Czwartek, 07. Luty 2013, 00:14 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 19178

Członek od: 03.02.2013

...śmieszne, mój regulator idzie od 0-13, więc przy 6-7 mam normalną ilość espresso 25-30ml, przy full stop (13) około dwa razy więcej. Niewiele wiem
o kawie
(pić tylko espresso lub cappu z tą częścią), ale czy eksperymentowałeś już wystarczająco dużo z
kawałkiem
? Tylko espresso-VA. PozdrowieniaUliQuick
Mill MOD.05000A - OA Professional

Anita D.

Wtorek, 11. Czerwiec 2013, 21:13 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 20865

Członek od: 10.06.2013

Witam! Robię bardzo dobry Café Creme z moimi 5000A, może to jest ten rodzaj kawy.
Biorę Pascucciego łagodnego.
Polecam
!
!!! Może

ty też musisz szlifować drobniej?



Lg Anita

joerg74

Środa, 12. Czerwiec 2013, 12:25 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 16690

Członek od: 29.06.2012

@wonderhailer: Oczywiście mamy różne tarcze. Na espresso ustawiam od 3 do maksymalnie 4.

@Anita: Dzięki za informację. Ten Pascucci Mild to łagodne espresso, prawda? Jak wyregulowałeś maszynę? Taki sam kujon jak do espresso, tylko więcej wody, czy bardziej gruby kujon? Taka sama ilość proszku?
Dostaję naprawdę ładną kremę tylko wtedy, gdy cylinder jest naprawdę pełny, skrobak musi zeskrobać około pół łyżeczki. Czy z
tobą jest tak samo?
Wiele pozdrowieńJörg

Anita D.

Czwartek, 13. Czerwiec 2013, 22:29 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 20865

Członek od: 10.06.2013

Kawa jest bardzo odpowiednia do espresso i śmietanki kawiarnianej, po prostu zmienić ilość wody. Mam espresso na poziomie 2-3 i śmietankę kawiarnianą na poziomie 6-7. Mam mielonkę na poziomie 3 i przy tej ilości kawy nie brakuje mi niczego. Moja tarcza jest około 10-tej, jeśli rozumiesz, o co mi chodzi. Kawa jest dla mnie naprawdę bardzo dobra. Ale moja maszyna pęka na pełnym gazie, mimo że ma tylko pół roku. Lg
Haffe, że mogę ci pomóc!
smile.gif