Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Z8 lub Saeco 7786/00

Porady dotyczące zakupu

Questioner

Poniedziałek, 01. Marzec 2021, 13:06 01

Unregistered

Cześć ludzie,

Pominięty tekst wydaje się być jedną z moich wad (przepraszam), więc poniżej znajduje się zwięzłe pytanie ponownie....

Niektórzy tutaj pewnie nazwaliby mnie filistrem kawy, ale i tak spróbuję szczęścia....

Do tej pory jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości naszego ekspresu Jura Impressa C50. Ponieważ nasze spożycie kawy, ale teraz zmniejszona do jednego / dwóch filiżanek dziennie (p.p.) i również raczej przygotować produkty na bazie mleka kawy (latte macchiato, cappuccino, itp.) wydaje się nam wysiłek jako stosunkowo wysokie, aby być ...

- Włączyć maszynę - grzać/czekać....
- Napełnić szklankę/pojemnik
mlekiem-Przełączyć na dyszę do mleka- podgrzać/poczekać....
- Umieścić szklankę z kawą pod dyszą do mleka-
"otworzyć" dyszę do spieniania mleka i poczekać na miejscu, aż szklanka z kawą zostanie napełniona (w przeciwnym razie przeleje się)- "zamknąć"

dyszę
do

spienianiamleka


iwyjąć
szklankę z

kawą/umieścić pod dyszą do kawy- odłączyć wąż do mleka, wypłukać,

podłączyć-dobrze
wypłukać szklankę/pojemnik, napełnić wodą- (
jeśli
trwato




zbyt długo,




urządzenie przełączy się z powrotem na "kawę" i trzeba będzie ponownie przełączyć się na dyszę do mleka, jeśli to konieczne.









(jeśli trwa to długo, ekspres przełącza się z powrotem na "kawę" i trzeba ponownie przełączyć się na dyszę z mlekiem, ewentualnie z procesem podgrzewania/czasem oczekiwania)-





"otworzyć" dyszę z mlekiem





, przepuścić wodę, "zamknąć" dyszę z mlekiem- przełączyć na kawę- napełnić szklankę kawą- zrobione (KONIECZNIE! )Może jestem za głupia,





żeby



zrobićlatte macchiato



,





albo za mało koneserka, żeby móc celebrować proces produkcji, ale w międzyczasie tylko wypuszczamy kawę, a potem wlewamy mleko, bo wysiłek z dyszą z mlekiem jest dla nas zbyt duży





.







Napomysł zakupu



nowegoekspresuwpadła moja żona, która usłyszała o systemie samoczyszczenia mleka (zwanym HygieStream) w ekspresie Saeco 7786/00

.

Pomijając fakt, że jest to KVA, co i tak znacznie ułatwia cały proces (brak oddzielnego podgrzewania dyszy do mleka, brak konieczności obecności podczas przygotowania, itd.), ten system samoczyszczący wydaje się jeszcze bardziej optymalizować wysiłek związany z codziennym czyszczeniem.

Zastanawiam się tylko, czy w porównaniu z innymi MWI, może nie do końca tylko tak się wydaje?

Ekspres Saeco 7786/00 jest obecnie porównywany z ekspresem Jura Z8. Nawet jeśli cenowo nie są porównywalne, to jednak chodzi mi tutaj raczej o aspekt praktyczny i/lub jak najmniejszy wydatek.

Saeco czyści dyszę i przewód mleczny gorącą parą i wodą.
Jura przepłukuje wodą tylko dyszę do mleka, ale nie wąż.
Jednak, zgodnie z moim rozumowaniem, Saeco nadal pozostawia mleko na zewnętrznej stronie węża, dlatego też zdjąłbym go i przepłukał i tak....

Nasuwa mi się więc teraz pytanie, w jakim stopniu Saeco rzeczywiście oferuje przewagę?

Z drugiej strony, jednostka zaparzająca Saeco musi być regularnie czyszczona i smarowana. Teraz też nie brzmi to tak łatwo...

Otóż ci, którzy przeczytali cały tekst aż do tego miejsca, wiedzą już do czego się to sprowadza:

Krótkomówiąc

:Czy


wnormalnych warunkach wystarczy przepłukać dyszę Jury przez ekspres, a wężyk do mleka pod kranem? A może jest jakiś element pośredni, który pozostaje nieoczyszczony?

Czy uważacie, że czyszczenie Saeco 7786/00 poprzez system samoczyszczenia mleka (HygieStream) jest mniej skomplikowane niż w przypadku Jura Z8?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady/rekomendacje!

!!Z

wyrazamiszacunkuMichał