Zaawansowane wyszukiwanie

EQ.9 - Co drugi kubek niezdatny do picia

Dany250

Wtorek, 15. Grudzień 2020, 12:38 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 42376

Członek od: 15.12.2020

Witajcie, drodzy członkowie forum,

Najpierw chciałbym powiedzieć "Cześć!" na forum. Od dwóch tygodni jesteśmy w domu nasz pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy i w związku z tym jesteśmy także nowi na forum smile.gif.

Niestety, już teraz mamy problem z naszą maszyną, który moim zdaniem można przypisać jedynie usterce maszyny. Jest to Siemens EQ.9 plus podłączenie s700.

Opisanie błędu jest dość proste. Każda filiżanka kawy (czy to espresso, cappuccino czy Cafe Crema), która jest robiona jako druga (a więc bezpośrednio po sobie) smakuje nie do picia. Niezatapialny jest teraz bardzo subiektywnym terminem, ale można go tu całkiem dobrze opisać. Druga filiżanka smakuje tak kwaśno-gorzko, że trzeba ją opróżnić.
Crema na espresso, a także crema w kawiarni jest całkowicie równomierna i gładka na pierwszej filiżance. Ponadto, krema jest bardzo ładny jednolity odcień od krawędzi do środka. Na drugiej filiżance jest zawsze (naprawdę zawsze) nierówna jak skórka pomarańczowa, a także ma inny kolor (ciemniejszy). Na obu filiżankach można nawet poczuć zapach w bezpośrednim porównaniu, że druga kawa jest inna (nie pachnie dobrze, pachnie jak stęchlizna).

W ciągu ostatnich kilku dni testowaliśmy, także już niektóre, aby móc na próżno ukryć błąd. Myśleliśmy, że może to z powodu zbyt wysokich temperatur (choć to nie powinno odgrywać żadnej roli, bo maszyna może je regulować) i już je odłożyliśmy, niestety bez powodzenia. Ponadto, wypróbowaliśmy już 5 różnych ziaren kawy z różnych palarni (wszystkie >30EUR/KG), to zawsze ten sam wynik. Nawet w napoju mieszanym z mlekiem można od razu skosztować ogromnej kwasowości w drugiej filiżance.
Nie ma znaczenia, czy pierwszy drink to espresso, a drugi Cafe Crema, drugi drink smakuje tak obrzydliwie, że można go tylko opróżnić.

Teraz naprawdę wcale nie jesteśmy baristami, ale właśnie to sprawia, że jest to tak nieprzyjemne, bo jeśli już możemy tak wyraźnie spróbować tej różnicy, to jak ktoś, kto wie o kawie, opisałby ją.
Nie jest to fasolka, ani maszyna w ogóle, ani żadne ustawienie, ponieważ pierwsza filiżanka zawsze smakuje dobrze z identycznymi ustawieniami. Myślę, że przy takim urządzeniu można również założyć, że kilka kaw może/powinno być zrobionych w jednym rzędzie, o stałym smaku. (szczególnie jeśli weźmiesz pod uwagę, że w aplikacji jest również tryb "Lista odtwarzania").

Czy ktoś tu może doradzić, co może być obecne w przypadku jakiegoś problemu, a może nawet sprawił, że ktoś ma podobne doświadczenie?

Byłbym bardzo zadowolony z waszego wsparcia.

Wiele pozdrowieńDany












Andreas74

Środa, 16. Grudzień 2020, 08:51 08

Unregistered

Witaj Dany,

witajcie i bawcie się dobrze z maszynami...
Jedyną różnicą, jaką mam z drugim kubkiem, jest to, że jest zauważalnie gorętszy niż pierwszy:)
Pomysły nie mam, ale jeśli maszyna jest nowa, sugeruję, jeśli masz rachunek wziąć bezpłatną usługę odbioru premium w claim....
Procedurę i numer kontaktowy można znaleźć w Internecie.






Dany250

Środa, 16. Grudzień 2020, 12:42 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 42376

Członek od: 15.12.2020

Cześć Andreas,

Dzięki za odpowiedź.

Zorganizowałem już dziś rano, niestety pickup jest dopiero na 11.01.2021. Jest po prostu irytujące, ponieważ urządzenie ma niewiele ponad 14 dni i już musi być w naprawie. Jestem już dość rozczarowany tym, co się stało z maszyną, a serwis w telefonie również był nadal bardzo niezadowolony i nawet "przepraszam" nie przeszło przez usta sad.gif.

Cóż, zobaczmy, jak to się potoczy... Czy wiesz, jak długo maszyna jest w naprawie?

Wiele pozdrowieńDany

Andreas74

Wtorek, 22. Grudzień 2020, 07:58 07

Unregistered

Cześć, w moim przypadku zwykle odbierano go po 3 dniach i nie było go przez 5-8 dni....
(Jak to w twoim przypadku, po odbiór jest już po Bożym Narodzeniu.....

Czy jednostka piwowarska porusza się po twojej stronie? Czy wy macie "surowy" proszek w wytłokach? Może przy filiżance nr 2 nie wszystko jest wytłoczone proszkiem, a ty pijesz tylko ciepłą wodę z resztkami proszku?

Nie myśl, że kiedykolwiek widziałem powtarzalny problem podobny do twojego na całym forum.....




Schlawi

Wtorek, 22. Grudzień 2020, 11:39 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1103

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Czy kiedykolwiek zmieniłeś harówkę i zobaczyłeś czy coś się zmieniło?