Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Impressa C5 - zawieszany ociekacz do kawy

Drukowana Jura C5

Hendrik Fritzsche

Środa, 26. Październik 2022, 12:09 12

Unregistered

Witam
,mam pytanie dotyczące mojego ekspresu Jura Impressa C5. Chciałam jak zwykle wcześniej zrobić kawę, ale teraz nie mogę przepchnąć pojemnika z kawą do tyłu. Uruchomiłem maszynę bez pojemnika i wszystkie kontrolki zapaliły się na czerwono. Następnie zdjąłem boczne części, aby zobaczyć co się dzieje. Po włączeniu zaparzacz (duże białe koło zębate) porusza się 3 razy w dół i w górę, a następnie kończy pracę z odgłosem klekotu.
Zresztą brązowa dźwignia z tyłu obudowy uniemożliwia dalsze wsuwanie pojemnika.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy maszynę da się jeszcze uratować!!!
Wszystkimterazdziękuję
.


Pozdrawiam Hendrik





kaffeechris

Środa, 26. Październik 2022, 21:25 09

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witaj Hendrik, KVA jest do uratowania, ale skoro już go otworzyłeś, to ja bym wymontował warzelnię i poddał ją gruntownemu remontowi. Instrukcje i części są dostępne w internecie.

Z poważaniem Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Gast_Hendrik Fritzsche

Czwartek, 27. Październik 2022, 11:28 11

Unregistered

Witaj Chris,

Dzięki za podpowiedź, myślałem, że to musi być związane z zaparzaczem.
Zostawiłam otwartą tackę ociekową na dłuższy czas, żeby nic nie spleśniało.
Obejrzałem już filmik na YouTube jak usunąć to coś. Potem wezmę się do pracy....

Dziękuję i pozdrawiam od siebie...Hendrik



Gast_Hendrik Fritzsche

Poniedziałek, 07. Listopad 2022, 15:49 03

Unregistered

Po godzinach oglądania filmów na YouTube, wymontowałem i przejrzałem zaparzacz.
Po instalacji zrobiłem tylko szybkie sprawdzenie funkcji i jak na razie wszystko działa. Płukanie zadziałało, ale nie zrobiłam kawy. Założyłem, że wszystko działa.
Następnie przykręciłem pudełko i chciałem zrobić kawę testową. Nagle przestało działać. Po włączeniu na stałe zapala się szeroka czerwona dioda pod pokrętłem sterującym i dalej już nie pojedzie. Przy składaniu maszyny położyłem ją na boku, aby móc lepiej zamontować boczne elementy. Czy to jest powód?
Szczerze mówiąc nie wiem od czego teraz zacząć. W sieci też nie mogę znaleźć żadnych przydatnych wskazówek.
Czy ktoś wie jak mogę to ponownie uruchomić,

dzięki za odpowiedzi

.



Pozdrawiam Hendrik







Gast_Hendrik Fritzsche

Poniedziałek, 07. Listopad 2022, 15:55 03

Unregistered

QUOTE (Guest_Hendrik Fritzsche @ poniedziałek, 07 listopada 2022, 15:49)
Po godzinach oglądania filmów na youtube wymontowałem i przejrzałem zaparzacz.
Po instalacji zrobiłem tylko krótkie sprawdzenie funkcji i jak na razie wszystko działa. Płukanie zadziałało, ale nie zrobiłam kawy. Założyłem, że wszystko działa.
Następnie przykręciłem pudełko i chciałem zrobić kawę testową. Nagle przestało działać. Po włączeniu na stałe zapala się szeroka czerwona dioda pod pokrętłem sterującym i dalej już nie pojedzie. Przy składaniu maszyny położyłem ją na boku, aby móc lepiej zamontować boczne elementy. Czy to jest powód?
Szczerze mówiąc nie wiem od czego teraz zacząć. W sieci też nie mogę znaleźć żadnych przydatnych wskazówek.
Czy ktoś wie jak mogę to ponownie uruchomić,

dzięki za odpowiedzi

.



Z wyrazami szacunku















Hendrik








P.S.
Zapomniałam dodać, że gdy przekręcę pokrętło sterujące w lewo, zaczyna mruczeć, a ze spieniacza do mleka nie wypływa ani kropla wody
!

kaffeechris

Poniedziałek, 07. Listopad 2022, 17:55 05

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, wyjąłbym ponownie zaparzacz i sprawdził czy nie przesuwa się po zapadkach. Może być tak, że coś przeoczyłeś przy ponownym montażu, ale sprawdź najpierw.
Czerwony wskaźnik jest wskaźnikiem konserwacji zgodnie z instrukcją obsługi. Wyczyścić za pomocą tabletki do usuwania kawy i lub.
Czy eksploatujesz ten KVA z filtrem?
Jeśli tak, należy usunąć filtr i zutylizować go. Następnie sprawdzić twardość wody i odkamienić 3-krotnie odkamieniaczem na bazie kwasu amidosulfonowego.




--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Gast_Hendrik Fritzsche

Poniedziałek, 07. Listopad 2022, 19:14 07

Unregistered

Witam i dziękuję za szybką odpowiedź.

Ekspres obsługuję z filtrem Claris Blue.
Ale jak mam go odkamienić, bo już nie dochodzi do niego woda. Jak wspomniałem, przed montażem wszystko było w porządku, przynajmniej testowałem to raz. Myślę, że zaparzacz jak na razie działa, bo wcześniej nie przesuwał się do pozycji wyjściowej i nie dało się przepchnąć tacki do zbierania kawy do tyłu. Ale teraz działa.

To tak w skrócie...


kaffeechris

Poniedziałek, 07. Listopad 2022, 19:43 07

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Wtedy powiedziałbym, że należy sprawdzić drogi wodne. A może teraz pompa oddała ducha.

Wyjmij filtr... i spróbuj ponownie.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Gast_Hendrik Fritzsche

Poniedziałek, 07. Listopad 2022, 20:37 08

Unregistered

Witaj Kaffeechris,

pewnie jesteś bogiem czy coś...

W ostatnią niedzielę wieczorem wyłączyłem samochód w totalnej frustracji i całą noc śniła mi się ta usterka. Przed chwilą włączyłam go ponownie i nagle mignęła mi prawa czerwona lampka, następnie przekręciłam pokrętło sterujące w lewo i ze spieniacza do mleka znów zaczęła lecieć woda. Przekręciłem go ponownie prosto i wszystko wróciło do normy. W międzyczasie zrobiłem odkamienianie jak polecałeś...zobaczymy czy wtedy zadziała.
Złożę tutaj raport.
W każdym razie, jeszcze raz dziękuję za cenne wskazówki! Z

poważaniemHendrik












kaffeechris

Poniedziałek, 07. Listopad 2022, 22:34 10

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Dzięki za opinię, cieszę się z tego.rolleyes.gif

Z poważaniem Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.