Zaawansowane wyszukiwanie

Nivona 850 brak wycieku kawy

groschi2

Sobota, 23. Grudzień 2017, 22:11 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 23

numer członkowski..: 14358

Członek od: 03.12.2011

Niestety nasza Nivona znów sprawia problemy. Nie ma już wypływającej kawy. Ona miele i zaczyna jak zwykle, ale kawa nie wychodzi z przodu. Moja żona uważa, że biegnie do wnętrza miski, ale nie jesteśmy pewni. Ona nie otrzymuje żadnych komunikatów o błędach.
Maszyna ma około 5 lat i pracuje 2/3 dni w roku na 1 - 2 filiżanki cappuccino. Więc stosunkowo mało użycia. Pół roku temu zawór wylotowy termobloków I-Form 2 bar - Nivona CafeRomatica 8xx był uszkodzony. Ponieważ nie zauważyłem tego na początku, maszyna była kilka razy bardzo intensywnie odkamieniana. Również od tego czasu regularnie i ponownie. Nawet przy użyciu odpowiedniego odkamieniacza na bazie kwasu amidosulfonowego można wykonać odkamienianie
.

Przepuściłem przez grupę piwowarską. To jest ciągłe. Jeśli prawidłowo podążam za strumieniem wody, woda przechodzi z pompy do ogrzewania, a następnie do grupy piwowarskiej. Nie ma co być, prawda? Musi

być.

Ktoś ma pojęcie, co to może być?



--------------------
Nivona 850

kaffeechris

Niedziela, 24. Grudzień 2017, 07:42 07

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2075

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witaj, omiń wyłącznik drzwiowy paskiem kartonu i spójrz na okładkę, aby zobaczyć, gdzie kończy się woda lub kawa.

MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

groschi2

Niedziela, 24. Grudzień 2017, 13:19 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 23

numer członkowski..: 14358

Członek od: 03.12.2011

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź,
sam dziś próbowałem. Niestety proces ten musiał zostać odwołany. Jakimś cudem maszyna coś powąchała i nic nie wyszło z przodu i nie zakończyło biegu kawy. Jeśli wtedy coś wyszło niekontrolowane z tyłu, po lewej stronie obok pucharu z wytłoków. Kiedy wyłączyłem maszynę i ponownie zacząłem ustawiać się w pozycji, aby ponownie wyjąć zaparzacz, kawa wyszła z gniazdka po lewej stronie, ale nie widzę, skąd się wzięła
.

Potem przyjrzałem się jeszcze raz jednostce piwowarskiej. Woda wchodzi na dno i wciska ją do cylindra, prawda? Na górze znajduje się sito, a nad nim wylewka. Kiedy dmucham w górny wąż, wychodzi on na górę z otworem "powietrznym". Gdybym trzymał to zamknięte, czy nie musiałoby to wyjść na uchwyt

sitka?

Na innych forach czytałem coś o zaworze spustowym. Wyjąłem go też, wyczyściłem, zdemontowałem i włożyłem z powrotem. Niestety bez powodzenia.



--------------------
Nivona 850

kaffeechris

Poniedziałek, 25. Grudzień 2017, 08:20 08

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2075

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, jeśli kawa wyjdzie z warzelni, to możliwe, że gdzieś jest popękana, proszę zrobić szczegółowe zdjęcia.

MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Ollimik81

Czwartek, 08. Lipiec 2021, 15:08 03

Unregistered

Witam,

Wyciągam ten, ale stary post razy, bo właśnie mam ten sam problem z moim Nivona 767
.Kilka dni temu zaczęło się, że mamy problemy z napojami mlecznymi. Podczas uzyskiwania mlecznej piany, to rozpryskiwał dużo i nie było może połowę piany mleka w końcu.
I od dzisiejszego ranka, żadna kawa nie wychodzi z przodu. Kończy się podobnie jak twórca nici w tacce ociekowej, a czasami biegnie obok niej, więc ucieka z maszyny. Z moich dotychczasowych badań wynika, że przyczyną powstawania mlecznej pianki jest najprawdopodobniej zawór wylotowy. Ponieważ już wiem, błąd, że nie kawa wychodzi z przodu wylotu, zamówiłem oprócz zaworu wylotowego równe zaworu spustowego. Teraz jest już 3. Kiedy rozebrałem maszynę, starałem się tylko upewnić, że węże nie są zatkane. Reingepustet i tak jak w przypadku twórcy wątku wychodzi powyżej przez otwór powietrze. Nie mam pojęcia czy to jest "normalne".

Zdjęcia rozmontowanego zaparzacza staram się udostępniać.

Dzięki za pomocGrußOliver





Ollimik81

Czwartek, 08. Lipiec 2021, 15:45 03

Unregistered

Ok, mam jednostkę zaparzania oddzielnie i stworzył zdjęcia.
Tylko nie mam pojęcia, jak mogę je tu załadować.

Postaram się to opisać słowami.
Po wymontowaniu jednostki zaparzającej zdjąłem najpierw płytę filtracyjną, wąż i uszczelki, a następnie wyczyściłem. Zauważyłem mały otwór w urządzeniu, który jest uszczelniony przez tłok. Była ona zatkana proszkiem kawowym. Wyczyściłem go i zauważyłem, że ten tłok jest sprężynowy. Kiedy je odsuwam, powietrze wychodzi stamtąd, a nie do góry. Myślę, że w tym momencie zamyka się u góry i otwiera na dole. Więc wydaje się być w porządku do tej pory. Nie odważyłem się rozebrać tego tłoka, ponieważ śruby są bardzo skorodowane, a nie mam tu żadnych odpowiednich śrub zastępczych.
Przepuściłem przez niego wodę z obu stron z odsuniętym tłokiem. Czy wszystko jest czyste i pozostałości po proszku kawowym lub podobnym nie wyszły.
Pytanie do tego, czy to jest zawór crema?
Czy to pasuje do opisanego wzorca błędu?

Dzięki smile.gif