Zaawansowane wyszukiwanie

Brat mleczny Café Bonitas

Nie produkuje już pianki

Bonitas

Wtorek, 19. Kwiecień 2016, 11:41 11

Unregistered

Witam wszystkich, którzy wiedzą i pomagają,

Przez około 2 miesiące miałam Café Bonitas NEWSTAR 2016 i było to marzenie przez pierwsze cztery tygodnie! Najlepsza mleczna pianka, jaką kiedykolwiek jadłam jako ćpunka cappu.

Teraz spieniacz mleka już nie działa, co oznacza, że wychodzi tylko płynne, letnie mleko. KATASTROFIA

Suwak do konsystencji jest teraz we wszystkich pozycjach bez zmian. Codziennie czyszczę maszynę (zwłaszcza części związane z mlekiem!), również całkowicie ją odkamieniłem.

Oczywiście pisałam już kilka razy do Café Bonitas (lub TEX FORCE), ale nie otrzymałam jeszcze najmniejszej reakcji!!... Nie są one również dostępne przez telefon!

Co teraz? Czy ktoś ma doświadczenie z firmą lub problemem specyficznym dla danego urządzenia?

Kto ma dla mnie wskazówki lub pomysły?

Z chęcią ci podziękuję.

VG Bonitas

Bonitas

Środa, 20. Kwiecień 2016, 11:38 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 28675

Członek od: 19.04.2016

NIEAKTUALNE:

Właśnie otrzymałem tę odpowiedź po czwartej pisemnej próbie skontaktowania się ze mną (poza wieloma rozmowami telefonicznymi):

" ... tutaj tylko dopływ powietrza jest zanieczyszczony. W tym celu należy obrócić
pokrętło regulacyjne nawiewu powietrza całkowicie na zewnątrz i przepłukać ten przewód tam,
na przykład za pomocą małej strzykawki.

Bo siedzą tu resztki suszonego mleka, żeby nie zasysać tu więcej powietrza

..."
Spróbuję tego dzisiaj wieczorem i
złożę raport. LG

Gast_Klaus

Piątek, 07. Grudzień 2018, 15:21 03

Unregistered

...kilka informacji zwrotnych na temat tego, czy to zadziałało, byłoby wspaniale!

Gast_Jörg

Piątek, 13. Wrzesień 2019, 16:59 04

Unregistered

Witam, mam podobny problem ze SWINGiem. Po pewnym czasie nie ma już shaum, co oznacza, że mleko nie jest pobierane do hemmera. Czy to z powodu tego śmigła? A czy to ten, który siedzi na lewo od brata?
Ale
stamtąd nie płynie mleko?
MfG. J.
Exner

Gast_Dieter

Niedziela, 20. Październik 2019, 15:54 03

Unregistered

Witam mam ten sam problem mieć jeden dotyk nie ssać mleka prawidłowo Muszę odkręcić śrubę

Gast_Andy

Sobota, 26. Październik 2019, 17:00 05

Unregistered

QUOTE (Gast_Jörg @ Friday, 13 September 2019, 16:59 hrs)
Witam, mam podobny problem ze SWINGiem. Po pewnym czasie nie ma już shaum, co oznacza, że mleko nie jest pobierane do hemmera. Czy to z powodu tego śmigła? A czy to ten, który siedzi na lewo od brata?
Ale stamtąd nie płynie mleko?

MfG. J. Exner



Masz huśtawkę bonit, ta też już nie jest do dupy. Całkowicie rozebrałam dysze do piany mlecznej. W sumie 3 części (były bardzo zabudowane), ale nawet po czyszczeniu szczoteczką do zębów i zawierały środek do czyszczenia rur nie powiodło się. Nie mogłem odkręcić śruby, aby wyregulować piankę, przekręcałem ją podczas procesu, aż do odpowiedniego oporu. Bez rezultatu. Znalazłeś jakieś rozwiązanie lub ktoś inny na forum?

coffeejunk45

Czwartek, 19. Grudzień 2019, 10:45 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 29643

Członek od: 20.12.2016

Mam dokładnie ten sam problem z moim bratem Bonitas. Czy ktoś z was zna którąś z tych alternatyw tutaj https://www.kitchenfibel.de/milchaufschaeumer-test/]https://www.kitchenfibel.de/milchaufschaeumer-test/? Zaczynam się czuć głupio, i chcę dostać nowego brata... Przewodnik kuchenny

Gast_Sabine

Poniedziałek, 17. Luty 2020, 23:56 11

Unregistered

QUOTE (Guest_Andy @ Saturday, 26 October 2019, 17:00 hrs)
QUOTE (Gast_Jörg @ Friday, 13 September 2019, 16:59 hrs)
Witam, mam podobny problem ze SWINGiem. Po pewnym czasie nie ma już shaum, co oznacza, że mleko nie jest pobierane do hemmera. Czy to z powodu tego śmigła? A czy to ten, który siedzi na lewo od brata?
Ale stamtąd nie płynie mleko?

MfG. J. Exner



Masz huśtawkę bonit, ta też już nie jest do dupy. Całkowicie rozebrałam dysze do piany mlecznej. W sumie 3 części (były bardzo zabudowane), ale nawet po czyszczeniu szczoteczką do zębów i zawierały środek do czyszczenia rur nie powiodło się. Nie mogłem odkręcić śruby, aby wyregulować piankę, przekręcałem ją podczas procesu, aż do odpowiedniego oporu. Bez rezultatu. Znalazłeś jakieś rozwiązanie lub ktoś inny na forum?

Mam też problem z mleczną pianką.... jak wykręcisz tę śrubę do końca? unsure.gif

Gast_Sabine

Niedziela, 10. Maj 2020, 01:15 01

Unregistered

QUOTE (Guest_Sabine @ Monday, 17 February 2020, 23:56 hrs)
QUOTE (Guest_Andy @ Saturday, 26 October 2019, 17:00 hrs)
QUOTE (Gast_Jörg @ Friday, 13 September 2019, 16:59 hrs)
Witam, mam podobny problem ze SWINGiem. Po pewnym czasie nie ma już shaum, co oznacza, że mleko nie jest pobierane do hemmera. Czy to z powodu tego śmigła? A czy to ten, który siedzi na lewo od brata?
Ale stamtąd nie płynie mleko?

MfG. J. Exner



Masz huśtawkę bonit, ta też już nie jest do dupy. Całkowicie rozebrałam dysze do piany mlecznej. W sumie 3 części (były bardzo zabudowane), ale nawet po czyszczeniu szczoteczką do zębów i zawierały środek do czyszczenia rur nie powiodło się. Nie mogłem odkręcić śruby, aby wyregulować piankę, przekręcałem ją podczas procesu, aż do odpowiedniego oporu. Bez rezultatu. Znalazłeś jakieś rozwiązanie lub ktoś inny na forum?

Problem z mleczną pianką też mam.... jak kompletnie wykręcisz tę śrubę? unsure.gif

Niestety mam ten sam problem z mleczną pianką. Mam Cafe Bonitas One Touch. Czy ktoś może mi wyjaśnić, jak odkręcić śrubę? unsure.gif

Trotzkopf

Niedziela, 10. Maj 2020, 01:22 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 38697

Członek od: 10.05.2020

Don Geraldo

Czwartek, 18. Czerwiec 2020, 06:25 06

Unregistered

"Nie odkręcaj w ogóle"Prostokątna klapa ma małą sprężynę po lewej stronie. Ostrożnie wyjmij go nożem lub śrubokrętem, a następnie wyciągnij całość z węża. Teraz można użyć komercyjnej strzykawki do czerpania gorącej wody zmieszanej z mleczną pianką czyszczącą, włożyć strzykawkę do węża, a następnie kilkakrotnie nacisnąć tam i z powrotem. Następnie spłukać to samo co najmniej 5 razy czystą wodą. Następnie założyć z powrotem wąż, włożyć klapę i ponownie wyregulować śrubę.

Trotzkopf

Piątek, 19. Czerwiec 2020, 00:45 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 38697

Członek od: 10.05.2020

Dziękujemy za szczegółowe informacje:rolleyes:rolleyes.gifrolleyes.gif

Mutzel

Poniedziałek, 22. Luty 2021, 02:34 02

Unregistered

QUOTE (Guest_Sabine @ niedziela, 10 maja 2020, 01:15 PM)
QUOTE (Guest_Sabine @ poniedziałek, 17 lutego 2020, 23:56)
QUOTE (Guest_Andy @ sobota, 26 października 2019, 17:00)
QUOTE (Guest_Jörg @ Friday, September 13, 2019, 16:59)
Witam, mam podobny problem z SWINGiem. Po pewnym czasie przychodzi nie więcej Shaum, mówić mleko jest niht przyciągnięty do häumer. Czy to również wina tego śmigła? A czy to ten na lewo od spieniacza?
Ale nie płynie stamtąd mleko????

Z poważaniem. J. Exner



Niech bonitas się huśta, to też już nie jest do bani. Rozebrałem całkowicie dysze do spieniania mleka. W sumie 3 części (były bardzo inkrustowane), ale nawet po czyszczeniu szczoteczką do zębów i dostarczonym środkiem do czyszczenia rur nie udało się. Śruba do regulacji pianki nie mogłem się wykręcić, mają każdy w trakcie procesu śruba obróciła się do odpowiedniego przystanku. Bez Ergebniss. Czy masz ewentualnie Ne rozwiązanie znalezione lub ktoś inny na forum?

Problem z mleczną pianką mam również.....wie obraca się, ponieważ śruba całkowicie się wyłączyć? unsure.gif

Problem z mleczną pianką mam niestety również. Mam Cafe Bonitas One Touch. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak odkręcić śrubę? unsure.gif

Miałem (!) Problem również...
Mam Café bonitas One Touch, następcę modelu ze spieniaczem mleka w lewym górnym rogu, gdzie można dokręcić kostkę o wymiarach ok. 4x4, która ma również wężyk do mleka. (W poprzednim modelu podłącza się wąż przy dyszach, skąd wypływa kawa...)

Problem już wystąpił

.

Najpierw zła jakość piany, potem tylko gorące mleko, nie więcej piany, aż nic nie poszło, ale sam hałas brzmiał "normalnie" ... w tym czasie miałem jeszcze gwarancję ... wysłany w i po pół roku:angry:, maszyna z powrotem i poszedł ponownie.... tak przez około 1,5 roku... w trakcie zauważyłam, że środkowa część (po odjęciu kostki opisanej powyżej) na spieniaczu do mleka została zmieniona. Początkowo był na plastiku, teraz jest metalowy.

Ostatnio problem zaczął się ponownie, pomimo dobrej i skrupulatnej opieki z dostarczonym specjalnym środkiem czyszczącym (zb zawsze razy, aby przygotować "gorące mleko".)

Co zabawne, zawsze muszę złożyć po odkamieniania na konsystencję piany

.

Ale jak dotąd zawsze działał ponownie. Od przedostatniego odkamieniania nie można już było regulować piany. Aż w końcu nic już nie było....

Po wiecznym googlowaniu nie ma dobrego rozwiązania ... W moim modelu nie da się wykręcić wspomnianej w innym komentarzu śruby (tylko ewig daleko w lewo i prawo:rolleyes:...) Mimo to byłem pewien, że u mnie przyczyną jest "przyklejanie się". W sieci jest kilka filmów z ekspresów do kawy innych producentów z podobnymi problemami (patrz np. juradoctor)... ponieważ nie można rozmontować dyszę w moim modelu, w którym piana jest produkowany, to musi mieć do czynienia z 3 rzeczy, które widać, gdy ciągniesz kostkę! Miał mnie na Amazon dawno temu razy tak mini szczotka do węży mleka zamówione. Z tym (ostrożnie) w górnym i dolnym otworze, z cienką igłą w środkowej części metalowej.... przyniósł krótkotrwały Verbessrung... potem nie ma już ssania mleka... tylko gorąca para... następnie trzymałem wąż do góry, pipetą wlewałem od dołu do węża mleczny płyn czyszczący (pewnie nie działa...) w końcu, tuż przed poddaniem się, po prostu przekręciłem metalową część ponownie szczypcami... teraz znowu działa!!! cool.gifbiggrin.gif Przyszedł, ale też sporo rozpuszczonego mleka z...

Tak więc, stać się dłużej niż planowano:blink:, ale mam nadzieję, że pomogły ze względu na kompleksowość! pozdrawiam












Mutzel

Poniedziałek, 22. Luty 2021, 02:35 02

Unregistered

QUOTE (Guest_Sabine @ niedziela, 10 maja 2020, 01:15 PM)
QUOTE (Guest_Sabine @ poniedziałek, 17 lutego 2020, 23:56)
QUOTE (Guest_Andy @ sobota, 26 października 2019, 17:00)
QUOTE (Guest_Jörg @ Friday, September 13, 2019, 16:59)
Witam, mam podobny problem z SWINGiem. Po pewnym czasie przychodzi nie więcej Shaum, mówić mleko jest niht przyciągnięty do häumer. Czy to również wina tego śmigła? A czy to ten na lewo od spieniacza?
Ale nie płynie stamtąd mleko????

Z poważaniem. J. Exner



Niech bonitas się huśta, to też już nie jest do bani. Rozebrałem całkowicie dysze do spieniania mleka. W sumie 3 części (były bardzo inkrustowane), ale nawet po czyszczeniu szczoteczką do zębów i dostarczonym środkiem do czyszczenia rur nie udało się. Śruba do regulacji pianki nie mogłem się wykręcić, mają każdy w trakcie procesu śruba obróciła się do odpowiedniego przystanku. Bez Ergebniss. Czy masz ewentualnie Ne rozwiązanie znalezione lub ktoś inny na forum?

Problem z mleczną pianką mam również.....wie obraca się, ponieważ śruba całkowicie się wyłączyć? unsure.gif

Problem z mleczną pianką mam niestety również. Mam Cafe Bonitas One Touch. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak odkręcić śrubę? unsure.gif

Ja :)też miałem (!) ten problem....
Mam cafe bonitas One Touch, następcę modelu ze spieniaczem mleka w lewym górnym rogu, gdzie można dokręcić kostkę o wymiarach ok. 4x4, która ma też wężyk do mleka. (W poprzednim modelu podłącza się wąż przy dyszach, skąd wypływa kawa...)

Problem już wystąpił

.

Najpierw zła jakość piany, potem tylko gorące mleko, nie więcej piany, aż nic nie poszło, ale sam hałas brzmiał "normalnie" ... w tym czasie miałem jeszcze gwarancję ... wysłany w i po pół roku:angry:, maszyna z powrotem i poszedł ponownie.... tak przez około 1,5 roku... w trakcie zauważyłam, że środkowa część (po odjęciu kostki opisanej powyżej) na spieniaczu do mleka została zmieniona. Początkowo był na plastiku, teraz jest metalowy.

Ostatnio problem zaczął się ponownie, pomimo dobrej i skrupulatnej opieki z dostarczonym specjalnym środkiem czyszczącym (zb zawsze razy, aby przygotować "gorące mleko".)

Co zabawne, zawsze muszę złożyć po odkamieniania na konsystencję piany

.

Ale jak dotąd zawsze działał ponownie. Od przedostatniego odkamieniania nie można już było regulować piany. Aż w końcu nic już nie było....

Po wiecznym googlowaniu nie ma dobrego rozwiązania ... W moim modelu nie da się wykręcić wspomnianej w innym komentarzu śruby (tylko ewig daleko w lewo i prawo:rolleyes:...) Mimo to byłem pewien, że u mnie przyczyną jest "przyklejanie się". W sieci jest kilka filmów z ekspresów do kawy innych producentów z podobnymi problemami (patrz np. juradoctor)... ponieważ nie można rozmontować dyszę w moim modelu, w którym piana jest produkowany, to musi mieć do czynienia z 3 rzeczy, które widać, gdy ciągniesz kostkę! Miał mnie na Amazon dawno temu razy tak mini szczotka do węży mleka zamówione. Z tym (ostrożnie) w górnym i dolnym otworze, z cienką igłą w środkowej części metalowej.... przyniósł krótkotrwały Verbessrung... potem nie ma już ssania mleka... tylko gorąca para... następnie trzymałem wąż do góry, pipetą wlewałem od dołu do węża mleczny płyn czyszczący (pewnie nie działa...) w końcu, tuż przed poddaniem się, po prostu przekręciłem metalową część ponownie szczypcami... teraz znowu działa!!! cool.gifbiggrin.gif Przyszedł, ale też sporo rozpuszczonego mleka z...

Tak więc, stać się dłużej niż planowano:blink:, ale mam nadzieję, że pomogły ze względu na kompleksowość! pozdrawiam