Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Impressa Xs90 Błąd grupy piwowarskiej

Gast_Steff

Piątek, 09. Styczeń 2015, 10:00 10

Unregistered

Witajcie wszyscy,

Mam Jura Impressa XS90, który popełnia bardzo dziwny błąd. Na ogół działa świetnie, ale popełnia błąd podczas płukania, gdzie po prostu nie mogę się zorientować, co to jest.

Naciska kawę jak zwykle. Jednak po płukaniu maszyny grupa piwowarska przesuwa się całkowicie w dół, następnie ponownie w górę o 2-3 centymetry i ponownie w dół, zanim powróci do pozycji wyjściowej.

Teraz robi wszystko bez żadnych problemów, tylko gdy podniesie się na 2-3 centymetry, nie zejdzie ponownie. Tam maszyna bardzo cierpi. Czasami chwyta ją z dużym piskaniem, ale czasami nie chwyta, wtedy na wyświetlaczu pojawia się błąd 8. Kiedy wyłączam i włączam maszynę ponownie, działa ona ponownie, aż do momentu, gdy będzie musiała się przepłukać.

Zainstalowano już zupełnie nową jednostkę piwowarską i nowy silnik napędowy. Nic się nie zmieniło. Czy ktoś może mi pomóc?

stefan mfg

Danceman

Piątek, 09. Styczeń 2015, 17:33 05

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 563

numer członkowski..: 23992

Członek od: 30.03.2014

Silnik i zaparzacz to nowość? To byłoby bardzo dziwne...
Błąd występuje TYLKO przy płukaniu? I tylko wtedy, gdy wyłączy się drugi raz?



--------------------
Pessimist: Ganz schön dunkel hier...
Optimist: Ich seh ein Licht am Ende des Tunnels...
Realist: Mist, da kommt ein Zug...
Zugführer: Was machen die 3 Deppen auf den Gleisen?

numberonedefender

Piątek, 09. Styczeń 2015, 19:21 07

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2539

numer członkowski..: 2650

Członek od: 21.08.2008

Niestety nie znam XS, ale powinien mieć również magnetyczny przełącznik odwadniający. Jeśli wyłącznik jest uszkodzony i nie można otworzyć rejestratora DV, taki błąd występuje, wówczas BG musi siłą nacisnąć pozostałą wodę przez zamknięte DV lub jakiekolwiek pęknięcia...



--------------------
Grüße, Manuel

Jura ENA Micro 9 (Küche)
Jura xF50 (Büro)
wechselnde Besetzung in der Werkstatt...
P.S.: Support gibt's im Forum, nicht per PN o.ä.

Danceman

Piątek, 09. Styczeń 2015, 19:47 07

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 563

numer członkowski..: 23992

Członek od: 30.03.2014

Wtedy normalnie przepuszczałaby wodę przez BG. Wykluczam to jednak, ponieważ już to zrobiła przy pierwszym zamknięciu (zamknięciu). Za drugim razem BG jest już pusta. Z moim X przyjść następnie höchtens ponownie kilka kropli z wylewki kawy ...



--------------------
Pessimist: Ganz schön dunkel hier...
Optimist: Ich seh ein Licht am Ende des Tunnels...
Realist: Mist, da kommt ein Zug...
Zugführer: Was machen die 3 Deppen auf den Gleisen?

numberonedefender

Piątek, 09. Styczeń 2015, 20:47 08

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2539

numer członkowski..: 2650

Członek od: 21.08.2008

Ponieważ pompa nie pracuje wtedy, jest mało prawdopodobne, aby woda wyszła z odpływu... Bardzo dziwny wzór błędu. To, co tam opisuję, miałem ostatnio z Serią F, było bardzo podobnym schematem błędu, więc nie sądzę, aby było to niemożliwe...



--------------------
Grüße, Manuel

Jura ENA Micro 9 (Küche)
Jura xF50 (Büro)
wechselnde Besetzung in der Werkstatt...
P.S.: Support gibt's im Forum, nicht per PN o.ä.

Danceman

Sobota, 10. Styczeń 2015, 11:16 11

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 563

numer członkowski..: 23992

Członek od: 30.03.2014

W BG i wężu jest jeszcze trochę resztek wody. To "wysadza" maszynę przy drugim zamknięciu.
Dlatego dziwne jest to, że ma wtedy trudności z prowadzeniem samochodu. Slab jest już pusty i że powietrze w nim tworzy tak wiele przeciwciśnienia, że trudno mi sobie wyobrazić. W tym celu zawór odwadniający nie musiałby się już otwierać, a sito piwowarskie zostałoby całkowicie zatkane. Nie wykluczyć, ale wtedy nie będzie już kawy
...
Mogę sobie tylko wyobrazić, że coś tam utknęło mechanicznie. Stąd pytanie, czy te rzeczy są naprawdę "nowe", ale w tej chwili dyskutujemy i spekulujemy tylko tutaj :-) Możliwe, że BG ma prawie punkt zwrotny w scenerii zarządzania, a potem nie może już dalej iść, bo chce zmienić kierunek w złym punkcie. Miałem coś podobnego, bo zapadki nie były już w porządku. Z "nowym" BG, ale mało prawdopodobne.


Podczas parzenia kawy wydaje się, że to działa, ale nie jeździ razem dwa razy, ale bezpośrednio z powrotem do pozycji wyjściowej...



--------------------
Pessimist: Ganz schön dunkel hier...
Optimist: Ich seh ein Licht am Ende des Tunnels...
Realist: Mist, da kommt ein Zug...
Zugführer: Was machen die 3 Deppen auf den Gleisen?