Zaawansowane wyszukiwanie

Błędny program czyszczenia systemu mleka Jura Z10

KaffeeCheeser

Piątek, 05. Styczeń 2024, 00:19 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 70857

Członek od: 04.01.2024

Witam wszystkich,

Mamy Jurę Z10 od około 2,5 roku. Był również serwisowany w dwuletnią rocznicę (Expert). Niestety nie dowiedzieliśmy się, co tak naprawdę było tam robione, a co nie.

Kawy z mlekiem: ok. 1700

Kilka tygodni temu zaczęło się dziać tak, że ekspres nie zasysał prawidłowo mleka, co skutkowało bardziej parą niż mleczną pianką. Następnie wyczyściłem wszystko, wypróbowałem inny wąż i tak dalej. Program czyszczenia systemu mlecznego również nie działał prawidłowo, płyn czyszczący również nie był prawidłowo zasysany.

Po kilku poszukiwaniach znalazłem wskazówkę, jak wykonać ekstrakcję piany mlecznej bez dystrybutora dyszy pary, aby trzpień ponownie się "uwolnił". Moim zdaniem to w dużej mierze rozwiązało lub poprawiło problem przy odciąganiu mleka. Ale jakoś program czyszczenia układu mlecznego nadal nie działa prawidłowo. Część płynu czyszczącego jest zasysana tylko podczas drugiego "cyklu".

Poniżej znajdują się jeszcze dwa filmy ilustrujące problem i obecną sytuację. Kto może pomóc? Będę bardzo wdzięczny ????

Cappuccino video:
YoutubeZ10 Cappuccino

Milk system cleaning programme video:
YoutubeZ10 Cleaning

Wielkie dzięki!

Pozdrawiam
Michael

Schlawi

Piątek, 05. Styczeń 2024, 09:50 09

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Cześć,

Nie znam Z10, ale według listy części zamiennych w kołnierzu jest zawór powietrza. Czy jest on czysty i ciągły?

Zawór ceramiczny jest również źródłem błędu. Jest tam mały zawór, który odpowiada za powietrze.

To byliby moi pierwsi podejrzani o usterkę.

Załączony obrazek

KaffeeCheeser

Niedziela, 14. Styczeń 2024, 18:05 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 70857

Członek od: 04.01.2024

QUOTE (Schlawi @ piątek, 05 stycznia 2024, 08:50)
Cześć,

Nie znam Z10, ale zgodnie z listą części zamiennych w kołnierzu znajduje się zawór powietrza. Czy jest czysty i ciągły?

Zawór ceramiczny jest również źródłem błędów. Jest tam mały zawór, który odpowiada za powietrze.

To byliby moi pierwsi podejrzani o usterkę.

Cześć Schlawi,

Dziękuję bardzo za Twoją opinię!

Poszedłem teraz do zaworu powietrza, którego jeszcze nie czyściłem. Teraz jest czysty, jeśli trzymam go pod światło, mogę go łatwo zobaczyć. Ale odkąd wyczyszczony zawór powietrza został ponownie zainstalowany, nic nie działa. Ani ekstrakcja piany mlecznej, ani program czyszczenia systemu mleka nie mogą teraz niczego zassać.

Wygląda więc na to, że "dotknąłem" właściwego miejsca, ale z niewłaściwym rezultatem. Czy to może być zawór ceramiczny? Czy mogę spróbować czegoś innego lub sprawdzić, gdzie leży przyczyna?

Dziękuję!

Pozdrawiam
Michał

Schlawi

Niedziela, 14. Styczeń 2024, 19:06 07

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Na zaworze ceramicznym część oznaczona strzałką to zawór powietrza. Sprawdź to.
Ale upewnij się, że nic się nie zepsuło.
Wymieniłbym również część, którą wyczyściłeś.

Załączony obrazek

KaffeeCheeser

Środa, 31. Styczeń 2024, 22:19 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 70857

Członek od: 04.01.2024

Cześć Schlawi,

dzięki za opinię.

Zawór wewnątrz był mocno zwapniony/zabrudzony i musiał zostać wyczyszczony. Teraz wszystko działa idealnie, jak pierwszego dnia. W tym samym czasie wymieniliśmy również zawór powietrza.

Wielkie dzięki!

Pozdrawiam
Michael