Zaawansowane wyszukiwanie

Jura E40 tylko miga

DyingAngel

Piątek, 28. Październik 2011, 11:35 11

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 259

numer członkowski..: 2712

Członek od: 05.09.2008

Cześć, społeczność kawowa,

Mam ogromny problem z E40 i nie wiem co robić. Urządzenie zostało kupione przez kumpla na eBayu jako wadliwe. Sprawdziłem wcześniej urządzenie, a potem uruchomiłem... oprócz ospałego BG i starego brudnego podgrzewacza kaset. Ale elektronicznie nie miał żadnej wady.

Więc zacząłem przywracać tę część. Nowy zestaw do przetwarzania gruźlicy, rewizja BG i wszystko wyczyszczone. Po zainstalowaniu aktualizacji HP-TB i włączeniu maszyny nic już nie działało. Z przodu wyświetlacza migają wszystkie symbole. Na pierwszy rzut oka nieźle, bo myślałem, że chce się tylko przewietrzyć... ale nie ma szans. Zakręcony kran parowy, woda jest pompowana, ale symbole wciąż szczęśliwie migają.

Potem pomyślałem najpierw o Flowmetersie. Próbowałem już 3 różnych, ale żaden z nich nie naprawił błędu, wszystko wciąż mruga. Moim drugim założeniem był wydruk elektryczny, ponieważ gruźlica też się nie nagrzewa. W porządku, wydruki zostały wymienione... Problem wciąż tam jest. Ponieważ termoblok i jego czujnik były zupełnie nowe, mogłem go wykluczyć (na razie). Ponieważ nie pozostało wiele, moim ostatnim podejrzeniem był wydruk logiczny. Wymienił go raz na próbę... i niespodziewanie błąd wciąż tam jest. W E40 wszystko jest nowe, poza kilkoma częściami, które moim zdaniem można wykluczyć... Nie miałem odpowiedniego czujnika do gruźlicy leżącej cały czas, ale chciałem go wymienić, mimo że jest nowy.

Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?

Hisholy

Piątek, 28. Październik 2011, 12:25 12

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 3157

numer członkowski..: 22

Członek od: 10.01.2005

Maszyna nie odbiera sygnału z przepływomierza. Włączyłeś węże na przepływomierzu? Kabel z przepływomierza sprawdzony pod kątem ciągłości?

DyingAngel

Piątek, 28. Październik 2011, 14:39 02

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 259

numer członkowski..: 2712

Członek od: 05.09.2008

Próbowałem już 3 różnych Flowmetrów. Wszystkie 3 styki przepływomierza mają dostęp do logiki i zostały już zmierzone. Tymczasem 5 techników już się temu przyjrzało i wszyscy są bezradni :-(

DyingAngel

Poniedziałek, 31. Październik 2011, 14:15 02

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 259

numer członkowski..: 2712

Członek od: 05.09.2008

Dla wszystkich zainteresowanych, znalazłem przecież błąd. To było dziwne, że kabel od czujnika gruźlicy do logiki. Podejrzewałem to już wcześniej, ale zmierzyłem kabel do logiki i wszystko było w porządku.

Błąd, którego osobiście nigdy nie popełniłem w szkole prawniczej po wielu latach.

Proszę zamknąć temat, gotowe!