Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Impressa S9 z trudem pompuje wodę

Flyboy

Piątek, 04. Luty 2022, 11:29 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 49655

Członek od: 04.02.2022

Cześć wszystkim,

Mam starszego Impressa s9 i podczas parzenia kawy napełnianie filiżanki zaczyna trwać bardzo długo. Po zakończeniu cyklu słychać wyraźny dźwięk uwalniania się ciśnienia/pary, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. (Czysto ze standardowych ujęć - nigdy nie używam różdżki do pary).

Miałem ten problem w przeszłości do tego stopnia, że kawa nie wychodziła w ogóle. W różny sposób czyściłem zaparzacz (kilka razy) i odkamieniałem go do ostatniego centymetra jego życia. Odkamienianie działało wcześniej, ale nie tym razem po 4 cyklach, każdy z 3 tabletkami odkamieniającymi Jura...

Od czasu do czasu funkcja płukania wydaje się mieć problemy z pełną produkcją wody - ale nie zawsze.
Czytając ten temat, jedyną rzeczą, o której wspomniano, jest zawór spustowy u podstawy jednostki zaparzającej.

Właśnie wypróbowałem płukanie z wyjętą tacką. Zawór nie przecieka, jak widziałem na innych filmach, ale cykl kończy się zdrowym zastrzykiem wody z zaworu. Czy jest to zwykła funkcja, czy oznaka problemu? Taca wydaje się mieć więcej wody niż poprzednio podczas użytkowania (I lub ally uruchomić cykl płukania do kubka, aby zminimalizować wody do tacy). Ale może mi się wydawać, że coś mi się przywidziało.

Aha i moja kawa jest zawsze na najgrubszej mielenia z powodu tego problemu wcześniej jako sugerowanej przyczyny.

Wszelkie sugestie, co do tego, co spróbować?