Zaawansowane wyszukiwanie

AEG Caffé Perfetto CP 2200

Decyzja o zakupie

Klinge   

Niedziela, 05. Marzec 2006, 12:02 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 11

numer członkowski..: 150

Członek od: 05.02.2006

Witam wszystkich!

Rozważam zakup AEG Caffé Perfetto CP 2200, ponieważ jest on dostępny w cenie realnej za 399 euro.

Jakie jest twoje doświadczenie z tą maszyną. Jak bardzo skomplikowane jest sprzątanie? Jaka jest dysza do spieniania mleka? Wygląda tak nisko, że ledwo można dostać pod nią kubek? blink.gif
I wreszcie, jak smakuje kawa? Zawsze
piłem
bardzo smaczną kawę z automatów AErolleyes.gifG
.
Wiele poz
drowień

, ostrze

Hisholy

Niedziela, 05. Marzec 2006, 12:20 12

Unregistered

Witaj, Blade,

Ręce precz! Nie ma sprawdzonej technologii (Eugster), którą znasz ze starszych urządzeń AEG. Wskaźnik awaryjności jest przesadnie wysoki!

G

Czwartek, 08. Czerwiec 2006, 11:29 11

Unregistered

Tak jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

mój CF220 był łamany 6 razy w ciągu 13 miesięcy
(zawsze
przeciekał zawór parowy

), następnie został wymieniony na nowy

CP220, ale

po 4 miesiącach

ten sam błąd wystąpił

ponownie

Flanker   

Piątek, 15. Wrzesień 2006, 16:57 04

Unregistered

Składka może być trochę spóźniona, ale i tak:

CaFamosa 220 i Caffee Perfetto 2200 nie są wszędzie takie same. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że CP2200 jest dalszym rozwinięciem. Przynajmniej zmieniło się uszczelnienie grupy piwowarskiej. W CF220/250... a także w obecnych urządzeniach Melitty (nie patrzyłem na WIK) są proste O-ringi (nie mogłem zmierzyć średnicy, ale wyglądają cholernie podobnie do tych z Saeco...). W modelu CP2200 znajdują się inne elementy uszczelniające o innym profilu.

W każdym razie - aby uniknąć późniejszych problemów, należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy:
1.co jakiś czas smarować uszczelki i wewnętrzne powierzchnie butli smarem silikonowym lub smarem kranowym,
szczególnie po czyszczeniu.

2. od czasu do czasu wyjąć zaparzacz, wypłukać go i usunąć resztki kawy. Szczególnie podatna na to jest przestrzeń pomiędzy pierścieniami zgarniającymi a uszczelkami tłokowymi. W tym celu nie trzeba nawet odkręcać grupy piwowarskiej. Jest on również przejrzysty, a zatem łatwy

do sprawdzenia.
Na życzenie klienta można również dyskretnie smarować powierzchnie ślizgowe pomiędzy poszczególnymi zespołami, takie jak ślizgi, tłoki itp
., dzięki czemu całość jest znacznie cichsza.
Mój CP2200 pracuje od wiosny
bez żadnych problemów.