Zaawansowane wyszukiwanie

Nivona CR 831: Dżemy jednostek piwowarskich

Mickey

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 11:21 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 22

numer członkowski..: 21838

Członek od: 19.09.2013

Witam!

Moje urządzenie ma tylko dwa miesiące. Co tydzień
sprzątam
w warzelni.

Dziś nagle nie wyszło to tak łatwo, jak zwykle, a teraz nie mogę go

w ogóle używać.
Czy ktoś z was miał ten problem, czy
ktoś zna jakiś trik? Z góry dziękuję, pozdrawiam
Mickeya
.

Martin (Hobbytechniker)

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 11:40 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Prawdopodobnie urządzenie nie jest w pozycji domowej... całkowicie wyłączone przy głównym wyłączniku i ponownie włączone. Wcisnąć przycisk Standby, aby maszyna włączyła się... następnie maszyna przesunęła się do pozycji podstawowej, aby można było ponownie użyć zaparzacza.

Mickey

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 11:48 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 22

numer członkowski..: 21838

Członek od: 19.09.2013

Witaj, Martin.

Dziękuję za szybką odpowiedź! Od razu za nią poszedłem
.

Maszyna chce mieć ponownie ustawiony czas, zgłasza, że grupa piwowarska została usunięta, ale wtedy nadal nie mogę jej
użyć. Przyda
się, jeśli trochę
poczekam?
Witaj, Mickey.

Martin (Hobbytechniker)

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 12:05 12

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Nie, nie ma sensu czekać. Piwowar musi być również w początkowej pozycji do włożenia. Czy to wszystko?

Mickey

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 12:14 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 22

numer członkowski..: 21838

Członek od: 19.09.2013

Ups, nie myślałem o tym, ale niestety nie wiem jak to ustalić... huh.gif

Pozdrawiam, Mickey

Martin (Hobbytechniker)

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 12:31 12

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Prawdopodobnie masz zaparzacz z dźwignią, którą musisz obrócić, aby go wyjąć... ustaw dźwignię w pozycji odblokowanej i obróć okrągły uchwyt do napędu odpowiednim przedmiotem do oporu, gdzie dolna komora zaparzania nie znajduje się na górze walca zaparzającego, ale jest odchyla się całkowicie... następnie umieść dźwignię z powrotem na zatrzask bezpieczeństwa, a następnie włóż go... nic nie powinno być możliwe do obrócenia po odblokowaniu zatrzasku bezpieczeństwa... proszę nie używać siły... następnie zamontowany jest zatrzask bezpieczeństwa

Mickey

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 14:17 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 22

numer członkowski..: 21838

Członek od: 19.09.2013

Tak, dźwignia nie może być odwrócona - zawsze robiłem to tylko po włożeniu grupy piwowarskiej.

Czy jest możliwe, że mogę obrócić dolną komorę parzenia od dołu dźwignią, czy też się mylę?

W każdym razie, to nadal nie działa. Jestem zbyt głupi.

Ale będę się starał i bardzo ci dziękować za to, że jesteś tam tak szybko, Martin!

Mickey

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 15:12 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 22

numer członkowski..: 21838

Członek od: 19.09.2013

Ale teraz zadzwoniłam na gorącą linię (Austria).

Powiedziano mi tam, że inicjalizacja VA nie może mieć miejsca, jeśli grupa piwowarska nie jest w maszynie.

Zbadałem teraz dokładnie VA - pozycja koła zębatego jest taka, że nie mogę dosięgnąć go przez przekręcenie mocowania napędu.

Z perspektywy czasu, przychodzi mi na myśl wyjaśnienie:
Wczoraj byłam rozkojarzona, gdy chciałam wyjąć tacę ociekową i zamiast przycisku gotowości nacisnęłam przycisk referencyjny - na 180 ml, a nie kubek, by sięgnąć daleko i szeroko. Aby uniknąć zalania, złamałem kubek nie wyjściem, ale przyciskiem gotowości. Może dysk utknął w złym miejscu. I sam nie mogę tego naprawić.
mad.gif

Martin (Hobbytechniker)

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 18:23 06

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Witam,

Istnieje również możliwość symulacji obecności urządzenia piwowarskiego poprzez naciśnięcie odpowiedniego mikroprzełącznika w celu ustawienia urządzenia w pozycji wyjściowej.

Albo odblokować ręcznie blokadę dźwigni zaparzacza, jeśli wchodzi on prawie w ten sposób, ale na prawie nowej maszynie i jeśli nie jest się z nią zaznajomionym, obie nie byłyby tak dobre.


Mickey

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 18:38 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 22

numer członkowski..: 21838

Członek od: 19.09.2013

Masz rację, Martin - niestety nie wiem, gdzie jest mikroprzełącznik lub blokada dźwigni.

Znowu zadzwoniłem na gorącą linię - Pan powiedział, że moja aborcja nie powinna mieć znaczenia. Raczej myślał, że napęd może być uszkodzony - ostatnio miałby taki przypadek. - Norymberga jeszcze się z nim nie skontaktowała.

Ale twoje wyjaśnienia były dla mnie bardzo pomocne, ponieważ mogłem przyjrzeć się bliżej mojej maszynie.

Martin (Hobbytechniker)

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 18:47 06

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

Miło jest też, jeśli ktoś nadal ma gwarancję na urządzenie, ponieważ urządzenia Nivona są uważane za bardzo niezawodne i trwałe.




Mickey

Poniedziałek, 25. Listopad 2013, 22:25 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 22

numer członkowski..: 21838

Członek od: 19.09.2013

To prawda, ale jeśli mam wysłać urządzenie, nie jestem zbyt szczęśliwy.
Niestety moja piwnica jest tak mała, że oryginalne opakowanie zachowuję tylko przez około miesiąc. Tym razem to było chyba zbyt krótkie.
Ale zobaczymy. Zgłoszę
, jak to się dzieje - może
ktoś jest
zainteresowany
.
Jeszcze raz dziękuję, Martin!

Mickey

Czwartek, 26. Grudzień 2013, 17:35 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 22

numer członkowski..: 21838

Członek od: 19.09.2013

Krótkie sprawozdanie okresowe:

26 listopada, dzień po tym, jak zadzwoniłem na austriacką gorącą linię, zameldowałem się, ponieważ od 24 godzin nie otrzymałem odpowiedzi. - Chciałbym wysłać urządzenie do naprawy, zostanie ono odebrane przez GLS 28 listopada.

28 listopada. Czekałem. Nikt nie przyszedł.
Również 29 listopada nie pojawił się
nikt z GLS - to był teraz piątek. Poniedziałek, 2 grudnia - znowu nikt.
Wtorek, 3 grudnia: Zadzwoniłem ponownie na gorącą linię, aby dowiedzieć się, co się dzieje, i po pewnym czasie otrzymałem odpowiedź, że GLS poszedł pod zły adres, nikt nie miałby tam VA, aby mnie odebrać, a
zatem zamówienie zostało anulowane.
Po południu 3 grudnia, moje urządzenie zostało w końcu odebrane - i od tego czasu czekam. Moje
ziarna kawy wysychają...
Kiedy 2 grudnia zadzwoniłem do pana z gorącej linii, wyraziłem nadzieję na odzyskanie maszyny przed końcem roku. Dżentelmen myślał, że to był żart. Ale to chyba
nie był żart. Zadzwonię ponownie w
następny poniedziałek, 30 grudnia
.
Jak długo średnio trwają te naprawy? Przypuszczam, że mój VA musiał być wysłany najpierw do Vorarlbergu, a potem do Norymbergi, droga powrotna będzie wyglądać podobnie, co na pewno
przedłuży
sprawę
.
Witaj, Mickey.

Mickey

Czwartek, 26. Grudzień 2013, 17:37 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 22

numer członkowski..: 21838

Członek od: 19.09.2013

W podglądzie mój wkład jest zawsze odpowiednio sformatowany - ale gdy tylko go wysyłam, wszystkie akapity znikają.

Przepraszam. To nie moja wina, że ten post nie jest łatwy do odczytania.

Pozdrawiam, Mickey

Mickey

Poniedziałek, 30. Grudzień 2013, 14:21 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 22

numer członkowski..: 21838

Członek od: 19.09.2013

Dzisiaj skontaktowałem się z gorącą linią i musiałem się dowiedzieć, że moje urządzenie zostało wysłane już 11 grudnia, bez informowania mnie!

Podobno GLS trzykrotnie próbował dostarczyć VA - ja też nie uzyskałem żadnych informacji na ten temat. -

Teraz VA jest w jakimś centralnym magazynie - zobaczmy, kiedy go dostanę. -

Jestem dość oburzony tym bałaganem, bo już przy odbiorze nic nie wyszło - patrz wyżej. -

Pozdrawiam, Mickey

 Seite 12