Zaawansowane wyszukiwanie

DeLonghi Magnifica ESAM 3000.

Nie spłukuje się już po włączeniu

Gast_Daniel

Poniedziałek, 28. Luty 2022, 12:26 12

Unregistered

Witam
,od wczoraj zauważyłem bardzo dziwne zachowanie w moim ekspresie do kawy. Zwykle po włączeniu i wyłączeniu zawsze uruchamia krótki program płukania. Od wczoraj jednak nie działa on już po włączeniu. Słychać, że pompa chce pobierać wodę, ale nie działa, brzmi to tak, jakby pompa nie mogła pobierać wody. Jak na razie jest dobrze.
Interesujące jest to, że jeśli następnie ręcznie uruchomi się wypływ wody ze spieniacza, np. przez przekręcenie pokrętła pary, woda jest pobierana ze zbiornika jak zwykle i gorąca woda jest również prawidłowo wydawana.
Przygotowywanie kawy przebiega wtedy normalnie, a urządzenie płucze się nawet po ponownym wyłączeniu.
Z jakiegoś powodu, tylko nie wtedy, gdy jest włączony? Po pierwszym wystąpieniu problemu, ponownie odkamieniłem maszynę, ale bez zmian.
Na dzień przed wystąpieniem problemu wyczyściłem maszynę wraz z grupą zaparzającą, ale niestety nie mogę powiedzieć, czy problem pojawił się zaraz po tym, czy też na początku wszystko działało jeszcze normalnie.
Niestety, w tym kierunku również nie udało mi się nic znaleźć, w większości przypadków, które widziałem, pobieranie wody / wydawanie wody nie było już możliwe.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?







Speeder

Środa, 15. Czerwiec 2022, 18:38 06

Unregistered

Mam ten sam problem - po włączeniu pralki miga kontrolka wody i urządzenie nie płucze. Po włączeniu urządzenia przełączenie go na tryb parowy rozwiązuje problem, a następnie działa ono całkowicie poprawnie.

matkinson

Poniedziałek, 11. Wrzesień 2023, 16:42 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 68415

Członek od: 11.09.2023

Mam podobny problem z moim ECAM. Po pierwsze, dziękuję za zidentyfikowanie obejścia, które może pozwolić mi przestać marnować kawę. Z próbki jednego jestem w stanie użyć tej "poprawki".
Po drugie, czy migająca lampka nie oznaczałaby zablokowanego filtra?