Zaawansowane wyszukiwanie

Program odkamieniania zatrzymuje się

bez płukania dyszami obrotowymi

Kallehalle

Piątek, 11. Listopad 2016, 11:18 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 29452

Członek od: 11.11.2016

Witam!

Po uruchomieniu programu, należy przekręcić przełącznik na dyszy obrotowej w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara,
usłyszysz napęd wytłoków lub zaparzacza, ale żadna pompa
nie zacznie płukać dyszy obrotowej. 4 zielone światła migają, a potem nic więcej.
Niestety, światła te zapalają się również po normalnym
włączeniu za pomocą włącznika/wyłącznika, a dopływ płukania lub pary nie działa.
Co mogę zrobić? AEG CaFamosa CF 80

Kaffeepoint

Poniedziałek, 14. Listopad 2016, 11:54 11

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

CF80 jest maszyną Jura (właściwie Eugster Frimag).

Wyjaśnij nam dokładną procedurę, którą wykonujesz.

Uruchomić program, opróżnić miskę i włożyć ją z powrotem, włożyć z powrotem wodę z odkamieniaczem do zbiornika, otworzyć dyszę parową. Teraz program powinien się uruchomić. Najpierw wychodzi około 200ml, potem pauzuje, a potem przez dyszę znów i znów przychodzą małe ilości środka do usuwania kamienia. Po pewnym czasie zamknąć dyszę, a następnie kontynuować przez zawór spustowy do szuflady spustowej aż do opróżnienia zbiornika.

Opłukać zbiornik, napełnić czystą wodą, włożyć ponownie, otworzyć pokrętło, tak samo grać jak powyżej. aż wszystko będzie dobrze.

Instrukcja obsługi Strona 13/14 wszystko jest szczegółowo opisane. Możesz go pobrać tutaj pod Maszynami --> AEG --> Cafamosa 80

LG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

Kallehalle

Poniedziałek, 14. Listopad 2016, 14:12 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 29452

Członek od: 11.11.2016

Cześć,

Wiem, jak normalnie działa odkamienianie, zrobiłem to co najmniej 10 razy z powodzeniem, ale mój problem jest taki, jak już opisałem, że dysza obrotowa nie jest obsługiwana kwasem.
Po otwarciu zaworu obrotowego pompa nie uruchamia się
.
Przycisk resetowania
byłby praktyczny.
Maszyna utknęła w programie odkamieniania, jak to już opisano
.
Witam
.

HWS

Poniedziałek, 14. Listopad 2016, 15:42 03

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1017

numer członkowski..: 24376

Członek od: 23.05.2014

Witam,

spróbować: wyłączyć urządzenie - pozostawić je do ostygnięcia - nacisnąć przycisk <płukanie> przez co najmniej 3 sekundy, gdy urządzenie jest wyłączone
Nie wiem, czy maszyna znowu zacznie się odkamieniać, ale spróbuj tego. - Jeśli się to nie uda, otworzę maszynę i wyciągnę Flowmeter i włączę go. Mała turbina powinna się łatwo obracać podczas dmuchania
ustami.
HWS

Kallehalle

Poniedziałek, 14. Listopad 2016, 17:13 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 29452

Członek od: 11.11.2016

Dzięki za odpowiedzi.

Tak to jest tak, że po wyłączeniu i ochłodzeniu (choć jest zimno odkamieniony), ,

A:za pomocą 3-sekundowego przycisku płukania: rozpoczyna się program wapienny, słychać mechanikę pojemnika na proszek

albo jednostki piwowarskiej? 2!!!!!!!! Działania jak po mieleniu fasoli

ale tylko dwa razy ( Thrusts? Strokes? UP AND CLOSED )

4 zielone miga, ja obracam wybierak obrotowy w lewo, a rienne va plus.

B: Za pomocą przycisku On Off: wszystkie 4 zielone świecą się natychmiast i nic już nie działa.


Więc odkręcę i zapukam do pana Flowmeter'a, i posprzątam wszystko. Jestem pewien, że nie będzie bolało.
Rok budowy
2005 następnie 2009 odnowienie szlifierki przez warsztat serwisowy.

I od tego czasu jest u mnie w domu

, bo musiała zrobić miejsce na ekspres do kawy Nespresso (siostra).
P.S.: GDZIE ZNAJDUJE SIĘ PRZEPŁYWOMIERZ; CZY JEST TO CZUJNIK TUŻ OBOK WLOTU ZBIORNIKA WODY
PRZED POMPĄ? ALBO JAK GO ROZPOZNAĆ? jeszcze raz dziękuję cal

rudi-03

Poniedziałek, 14. Listopad 2016, 18:30 06

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1357

numer członkowski..: 17460

Członek od: 16.09.2012

Spróbuj wykonać następujące czynności
: Otwórz pokrętło regulacji pary, a następnie naciśnij przycisk płukania.



--------------------
Gruß Rudi

Kallehalle

Poniedziałek, 14. Listopad 2016, 21:15 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 29452

Członek od: 11.11.2016

stwierdzony błąd

wiśniowy przełącznik dźwigni referencyjnej pary, krzywka naciska mały przełącznik, ale kiedy dźwignia była dokładnie na godzinie 9 nie było styku, kiedy przez przypadek odwróciłem przełącznik powoli, około 4mm, nagle zapaliły się cztery zielone i tylko czerwona lampka odkamieniania i po kilku sekundach pompa ruszyła i z obrotowej dyszy przyszedł kwas.

Szkoda, że przez cały czas musiałem trzymać dźwignię w tej pozycji, bo sama odskoczyła do tyłu.

albo na krzywce jest zużycie materiału lub wyłącznik ma usterkę, w każdym razie był to przypadek podczas sprawdzania mechanizmu.

Mogło to być wszystko, ale dźwignia była pierwszym ogniwem w łańcuchu czynników powodujących nieprawidłowe działanie, ponieważ była tam elektryczność, a dźwignia uruchamiała mechanizm.

Widok na florę i faunę w urządzeniu był dość interesujący.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi!


Kaffeepoint

Wtorek, 15. Listopad 2016, 02:02 02

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za informację zwrotną.



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162