Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Ena7 lub Delonghi ECAM 23,420

Decyzja o zakupie

Gast_Ingrid

Niedziela, 30. Październik 2011, 16:43 04

Unregistered

Witam wszystkich,

Chcę kupić nowy, w pełni automatyczny ekspres do kawy i po prostu nie mogę się zdecydować. Miałem stopień naukowy z zakresu prawa wiele lat temu i byłem z niego bardzo zadowolony. Teraz mam ekspres Delonghi Nespresso, który jest również bardzo dobry, ale czapsy są dla mnie za drogie jako "pijaczka kawy".

Najczęściej piję kawę (najlepiej z "dzbanka do kawy") i espresso. Czasami też lubię pić cappuccino, ale zdarza się to może 2-3 razy w miesiącu. Droższa maszyna przygotowująca cappuccino lub latte po naciśnięciu przycisku nie jest więc konieczna.

Pytania dotyczące Jury Ena7
:- Jak dobrze spienia mleko bezpośrednio z kartonu za pomocą węża? (opinie na ten temat są bardzo różne w Internecie
, od "działa świetnie" do "w ogóle nie działa")- jak dobry jest

automatyczny program czyszczący

i jak często trzeba to robić? - czy

masz

doświadczenie w czyszczeniu poszczególnych części w zmywarce - i bardzo ważne: Jak gorąca jest kawa i cappuccino? - czy kawa jest mocna i ma dobry aromat? - Ogólnie rzecz biorąc
, opinie w Internecie nie są tak wspaniałe, jak oczekiwałem od Jury, co mnie bardzo dziwi,
ponieważ Jura ma naprawdę świetną reputację, prawda? Pytania dotyczące Delonghi ECAM 23.420
:- Jak dobrze
działa ręczne spienianie mleka? -

Czy mogę spienić pianę bezpośrednio w filiżance, z której później wypiję cappuccino, czy też zawsze muszę zdekantować pianę (

ta ostatnia jest dla mnie nieco niepraktyczna

) - Jak dobrze można

czyścić ręcznie grupę piwowarską? -

Jak

gorąca jest kawa i cappuccino -

czy kawa

jest mocna i aromatyczna? -

Opinie na temat Delonghi są prawie zawsze świetne w Internecie, jaka

jest twoja opinia na ten temat? Cieszę
się z wielu odpowiedzi, wskazówek i zaleceń
, dzięki czemu mogę
wreszcie podjąć dobrą
decyzję. Dziękuję
bardzo
.
Ingrid