Zaawansowane wyszukiwanie

Saeco HD8763 ( Minuto ) Brak wody przy odkamienianiu

Odkamienianie nie do końca działa

Thonnic

Wtorek, 22. Listopad 2022, 02:04 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 60433

Członek od: 22.11.2022

Miłego wieczoru!

Od jakiegoś czasu mam problem, że podczas programu odkamieniania z wylewki kawy nie wypływa już woda. Rzeczywiście wychodzi ze spieniacza do mleka. Ekspres cyklicznie przełącza się tam i z powrotem między obiegiem kawy a mleka/gorącej wody, ale z wylewki kawy nie wypływa woda do płukania.

Można wyciągnąć normalną kawę / espresso, woda do płukania pojawia się również przy włączaniu i wyłączaniu. W porządku, jeśli chodzi o to, co się dzieje.

Ale nie przy odkamienianiu, woda, która faktycznie powinna wypływać z wylewki kawy, zbiera się wtedy tylko w tacce ociekowej.

To dlatego lej odwadniający wydaje się tak bardzo zamulać. Ergo, rozebrać maszynę i zdemontować/wyczyścić lejek.

Minuto ma około 7 lat i ma wymieniony kocioł, grupę zaparzającą, różne węże, zawór nadciśnieniowy i zawór wylotowy. Sznur przyłączeniowy do zaworu wylotowego jest szczelny. (Żeby nie przeciekało!)

Zastanawiam się nad zaworem kierunkowym, ale jakim? Ma dwa, jeśli dobrze pamiętam.

A może to coś zupełnie innego?blink.gif

Bardzo dziękuję za wskazówki!

Saeco Minuto (HD8763)

kaffeechris

Wtorek, 22. Listopad 2022, 18:20 06

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, jeśli się nie mylę, to przez wylewkę kawy nie powinien przechodzić odkamieniacz.
Do wylewki kawy przeznaczone są tabletki czyszczące, które następnie wkłada się tam przez komorę na proszek, gdy pojawi się odpowiedni monit lub gdy czyszczenie zostanie wywołane ręcznie.
Instrukcja obsługi? cool.gif



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Thonnic

Wtorek, 22. Listopad 2022, 20:13 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 60433

Członek od: 22.11.2022

Witaj Kaffeechris,

Ja i moja żona do dziś mamy mgliste wspomnienie z tym związane. Objaw, że trzeba opróżnić tackę ociekową podczas odkamieniania nie był w przeszłości problemem (nie ma go też w instrukcji). Ale w instrukcji nie jest napisane, gdzie ucieka na przemian. Tyle, że podczas odkamieniania można nacisnąć Pause, aby opróżnić napełniony pojemnik (pamiętaj, że ten pod wylewką kawy i mleka). Ale nic z normalnej tacy ociekowej.

Mojemu znajomemu (ma Incanto -> identyczna konstrukcja) sos cieknie z obu gniazd.

Wymiana podzespołów jest teraz zbyt nieekonomiczna, ale może uda mi się sprawdzić zawory sterujące kierunkiem, ale nie mam pod ręką napięcia sterującego 48V.

Hmmm ????

Thonnic

Środa, 23. Listopad 2022, 01:41 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 60433

Członek od: 22.11.2022

Więc...

Zapoznałem się z oryginalną instrukcją.
Niestety, nie jest napisane, gdzie ma wyjść.

Napisano w nim: "Pod karafkę i wylewkę kawy podstawić duży pojemnik (1,5 litra).

Potem następuje cała bzdura z odkamienianiem, itd.



Pomiędzy

tym wszystkim jest jeszcze jedno wyjaśnienie.



W między czasie ponownie widać, że opróżniony jest 1,5-litrowy pojemnik, karafka i tacka ociekowa (????). Ok, może miałaś rację, że nie płucze się tak jak myśleliśmy.

Pozostawię całość w sieci jeszcze przez kilka dni. Może ktoś ma jeszcze 8763 i może coś zgłosić.

Wielkie dzięki KaffeeChris!










Schlawi

Środa, 23. Listopad 2022, 06:31 06

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Odkamieniacz nie powinien przechodzić przez grupę zaparzającą. Sposób, w jaki to robisz, jest w porządku.

Thonnic

Środa, 23. Listopad 2022, 13:18 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 60433

Członek od: 22.11.2022

QUOTE (Schlawi @ środa, 23 listopada 2022, 05:31 h)
Odkamieniacz nie powinien przechodzić przez grupę zaparzającą. Sposób, w jaki to robisz, jest w porządku.

Dzięki, Schlawi!

Czy mam usunąć wątek, żeby nie zapełniać niepotrzebnie forum?

Schlawi

Środa, 23. Listopad 2022, 14:42 02

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

QUOTE (Thonnic @ Wednesday, 23 November 2022, 12:18 PM)
QUOTE (Schlawi @ środa, 23 listopada 2022, 05:31 h)
Odkamieniacz nie powinien przechodzić przez grupę zaparzającą. Sposób, w jaki to robisz, jest w porządku.

Podziękowania również dla Schlawi!

Czy mam usunąć wątek, żeby nie zapełniać niepotrzebnie forum?

Po co go usuwać? Wtedy trzeba by było usunąć wiele wątków.
Po prostu zostaw to. Ktoś inny, kto nie jest do końca pewien, może poczytać na ten temat. Po to właśnie jest takie forum jak to.

Thonnic

Czwartek, 24. Listopad 2022, 19:57 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 60433

Członek od: 22.11.2022

W porządku
,dziękuję wam obu bardzoserdecznie
! ????