Zaawansowane wyszukiwanie

Seaco Odea Giro Plus - teraz już nic nie działa

Na początku tylko w kroplach - teraz nic

Gast_Thomas

Wtorek, 30. Grudzień 2014, 17:12 05

Unregistered

Od kilku godzin pracuję nad moim Odea Giro Plus - co prawda dzisiaj po raz pierwszy naprawdę przykręciłam go i wyczyściłam wnętrze.

Dobra, więc kilka tygodni temu zaczęło się dziać, że ekspres do kawy zajmuje coraz więcej czasu. W końcu kawa naprawdę przyszła tylko w kroplach do filiżanki. Wygląda na to, że nie ja pierwszy miałem ten problem - było o nim kilka tematów tutaj na forum - więc podążałem za wskazówkami dotyczącymi jego rozwiązania.

Najpierw najłatwiejsze ćwiczenie - odkamienianie i ponowne odkamienianie... ale zrobił niewiele/ nic. Potem poszedłem do "zajazdów". Wszystko zdemontowane, oczyszczone, nasmarowane i przykręcone z powrotem.

Maszyna uruchomiona, kawa jest malowana, pompa wodna uruchamia się i zatrzymuje natychmiast. kawa kończy się w pojemniku z wytłokami (wysuszona). Przy maszynie "kropla wody" (z prawej) zaczyna świecić na zielono, a sygnał wywoławczy (z lewej) na czerwono.

Jeśli następnie skorzystasz z funkcji ciepłej wody, najpierw nic nie przychodzi, potem woda, potem znowu nic, a potem gorąca para, która powoli zamienia się w wodę.

Przeprowadziłem wszystkie testy w trybie testowym, odkręciłem wszystko jeszcze raz i sprawdziłem, czy czegoś nie zapomniałem lub nie zamontowałem czegoś źle, ale nie zauważyłem niczego tak spontanicznie... Jedyną rzeczą jest to, że urządzenie piwowarskie jest nieco trudniejsze do zainstalowania w maszynie niż wcześniej... Nie jestem pewna, czy to sobie wyobrażam, czy to prawda, a ja zamontowałam coś złego.

Może ktoś ma pomysł, dlaczego gorącej wodzie towarzyszy gorąca woda, ale nie kawa. sad.gif

Gast_Thomas

Wtorek, 30. Grudzień 2014, 17:20 05

Unregistered

QUOTE (Guest_Thomas @ Wtorek, 30 grudnia 2014, 17:12 godz.)
Na maszynie "kropla wody" (z prawej) zaczyna świecić na zielono, a sygnał wywoławczy (z lewej) na czerwono.

Znak wywoławczy miga powoli. Porucznik Grbauchsanweisung:

" powoli miga (jedno lub więcej zdarzeń): oznacza Brakuje grupy zaparzającej, pojemnik na fusy nie jest włożony, pokrywa pojemnika na kawę nie jest włożona, drzwi serwisowe są otwarte" Czy
może naprawdę coś zmontowałem? A może po prostu do obwodu wchodzi powietrze (wyciek Hummi), które wcześniej zostało uszczelnione przez brud?
smile.gif