Zaawansowane wyszukiwanie

Porady przy zakupie KVA do kubków / doniczek

Prowadzenie poradnictwa zakupowego

Poettchen

Sobota, 17. Marzec 2018, 17:09 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 32118

Członek od: 17.03.2018

Witajcie wszyscy
, jestem nowy na tym forum i potrzebuję waszej pomocy. Do niedawna byłem szczęśliwym właścicielem Jury S95. Po 15 latach, ten zepsuł się po ~25.000 filiżanek kawy w tym tygodniu i
nie chcemy go już naprawiać. Więc

teraz chcemy

czegoś nowego. Nasz profil

: Rano 4 filiżanki / dzbanek kawy być może w ciągu najbliższych kilku lat

Zwiększona do 8-10

.w godzinach popołudniowych chętnie 1-2 filiżanki więcej, w weekendy jeszcze więcej. Małe filiżanki (normalne?) lub espresso były

rzadko używane. Rzeczy z

pełnego mleka używaliśmy bardzo rzadko (1-2 razy w roku), ale możemy je również produkować na zewnątrz za pomocą naszego własnego spieniacza mleka

.
Jura S95 był świetny do tej aplikacji, długa kawa / specjalna kawa była dokładnie do
naszego gustu. Przedział
cenowy do maks. 1.500 €, chętnie mniej (S95 15 lat temu był modelem demonstracyjnym
dla 700
)Mogłabym sobie wyobrazić Jurę WE8, ale jak Pan to widzi?

Kaffeepoint

Sobota, 17. Marzec 2018, 21:50 09

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

WE8? Myślałem, że nie potrzebujesz mlecznego ptysiu. Wtedy WE6 byłby tym właściwym. Nie mogą robić trawki.

Saeco Aulika OfficeNivona Romatica 1030 przychodzi na myśl
.

Albo używany Jura S9/7 AvantgardeMfG

Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

Poettchen

Niedziela, 18. Marzec 2018, 17:21 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 32118

Członek od: 17.03.2018

Cześć Paul
, wydaje się, że dużo wiesz na ten temat,
więc przede wszystkim bardzo dziękuję.

Biuro Saeco Aulika wygląda naprawdę interesująco, zwłaszcza jeśli chodzi o cenę, ale przy wysokości 547mm niestety stracił. Niestety nie mieści się pod moją wysoką szafką. W arkuszu danych w jakiś sposób zrozumiałem "usuwalną grupę piwowarską 7-9 gr", ale to nie może być liczba gramów proszku na porcję?

Tak czy inaczej

,

i tak wypada.

Nivona Romatica 1030 by pasowała i chyba czytałem, że ilość proszku na porcję wynosi do 16gr. Ilość wody według karty katalogowej dochodzi do 240ml.

W każdym razie rzucę

na to

okiem.
Dlaczego uważasz, że WE6/WE8 nie może zrobić garnka/kubka? Jednostka piwowarska Jura jest również podawana do 15gr za porcję, a ilość wody do 240ml. Co sprawia, że Nivona jest lepsza na
długą kawę? Z wyrazami szacunku
Thomas

Kaffeepoint

Wtorek, 20. Marzec 2018, 23:09 11

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Chyba mam wskazówkę. Naprawiamy do 20 maszyn dziennie i sprzedajemy je również. Więc oczywiście mam wgląd do wnętrza rzeczy.

Aulika jest również dostępna w niskiej formie. Wygląda jak Saeco Royal jednym dotknięciem. Po prostu google.

W Saeco dwie porcje po 2 kubki są mielone i warzone jedna po drugiej (maks. 18 gr). Dla Nivony i Jury, podwójny kubek (jak się nazywa) może być wykonany z jedną pokrywą (max 16 gr).

Ale nie jest możliwe użycie 16 gramów na jedną filiżankę, maszyna robi to tylko z podwójną pokrywą.

Potrzebujesz około 8 gr proszku na 100ml kawy. Wszystkie automaty mogą zrobić 220 ml, ale wtedy nie ma to wiele wspólnego z kawą.

MfG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162