Zaawansowane wyszukiwanie

ECAM 22.110 Ustawianie ilości wody

Zbyt cienkie espresso

radi

Poniedziałek, 30. Lipiec 2012, 22:03 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 17010

Członek od: 30.07.2012

Ten dobry kawałek ozdabia naszą kuchnię od około 1,5 roku. Ostatnio espresso zawsze smakuje zbyt cienko (ta sama marka od miesięcy). Obecnie w każdej filiżance podawane jest 40 ml espresso. Wydawało mi się, że to zbyt wiele. Ciotka Google była udręczona, a ja zawsze czytałam coś o "indywidualnej regulacji ilości wody". Normalna poranna kawa ma zwykły smak i zwykłą ilość.

Instrukcja mojego właściciela tego nie obejmuje. Przynajmniej nic nie znalazłem w tym kierunku (możliwe też, że go przegapiłem).

Czy ktoś może mi powiedzieć, w jaki sposób i gdzie można regulować ilość wody "indywidualnie", ewentualnie gdzie można to odczytać w BA?

Do tej pory maszyna była regularnie odkamieniana i czyszczona.

Liczne pozdrowienia

radia

Gast_Andreas

Środa, 07. Sierpień 2019, 08:53 08

Unregistered

Naciskaj przycisk żądanej, aż dioda LED zacznie migać, trzymaj go wciśniętego po osiągnięciu żądanej ilości, zwolnij go i naciśnij ponownie krótko, tak właśnie się udało.

07.08.2019

Witaj Andreasie

Gast_robert

Czwartek, 06. Luty 2020, 11:02 11

Unregistered

QUOTE (Guest_Andreas @ Wednesday, 07 August 2019, 08:53 hrs)
Naciskaj przycisk żądanej, aż dioda LED zacznie migać, trzymaj go wciśniętego po osiągnięciu żądanej ilości, zwolnij go i naciśnij ponownie krótko, tak właśnie się udało.

07.08.2019

Witaj Andreasie

hi my magnifica esam 4200s robi bardzo krótką kawę w selektorze maksymalnej ilości wody. jeśli naciśnę jeden przycisk kawy i przytrzymam go wciśnięty, to będzie działać aż do zwolnienia. ale muszę sprawić, aby nauczył się jakoś ilości, którą chcę/dziękuję.

Gast_robert

Czwartek, 06. Luty 2020, 11:03 11

Unregistered

hi my magnifica esam 4200s robi bardzo krótką kawę w selektorze maksymalnej ilości wody. jeśli naciśnę jeden przycisk kawy i przytrzymam go wciśnięty, to będzie działać aż do zwolnienia. ale muszę sprawić, aby nauczył się jakoś ilości, którą chcę/dziękuję.

Gast_Barbara

Niedziela, 14. Czerwiec 2020, 15:09 03

Unregistered

QuoteBegin-radi+Monday, 30 lipca 2012, 10:03 p.m.-->
QuoteBegin-radi>/b> (radi @ Monday, 30. Lipiec 2012, 22:03 pm)
Ten dobry kawałek zdobi naszą kuchnię od dobrych 1,5 roku. Ostatnio espresso zawsze smakowało zbyt cienko (ta sama marka od miesięcy). W chwili obecnej na filiżankę podaje się 40 ml espresso. Wydawało mi się, że to zbyt wiele. Ciotka Google była udręczona i zawsze czytałam coś o " indywidualne ustawienie ilości wody". Normalna poranna kawa ma przyzwyczajony smak, a także przyzwyczajoną ilość.

Moja instrukcja obsługi nic tam nie daje. Przynajmniej nie znalazłem niczego w tym kierunku (być może go przeoczyłem).

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak i gdzie mogę regulować ilość wody" indywidualnie" ewentualnie, gdzie można to odczytać w BA?>>br>Wiele pozdrowień
>br>radi
>>>br>Jak mogę ustawić ilość wody?

Steinhaeger666

Piątek, 19. Czerwiec 2020, 04:25 04

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 294

numer członkowski..: 25101

Członek od: 12.09.2014

Ilość wody ustawia się w następujący sposób:

Nacisnąć odpowiedni przycisk wyboru (espresso/ podwójne espresso/ 1 kawa/ 2 kawy) i przytrzymać go, aż dioda LED zacznie migać. Dzieje się to po procesie szlifowania, gdy pompa zaczyna pracować.
Po przejściu żądanej ilości należy ponownie nacisnąć odpowiedni przycisk wyboru. Ilość, która przeszła jest następnie zaprogramowana dla tego wyboru.

Teraz jest to jasne?

Halas

Wtorek, 28. Wrzesień 2021, 12:18 12

Unregistered

Jak mogę zresetować ustawioną / ustawioną ilość?

Tanibunny

Wtorek, 21. Grudzień 2021, 18:52 06

Unregistered

Witam.
Wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne.

LG Tanja