Zaawansowane wyszukiwanie

Pytania od nowego właściciela QM 5000A

Dr.Bellows

Sobota, 24. Styczeń 2009, 14:03 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 3657

Członek od: 24.01.2009

Przede wszystkim moje najserdeczniejsze pozdrowienia dla wszystkich właścicieli QM VA!

Miło, że jest to forum, ponieważ przeczytałem wiele wątków tutaj przez długi czas, aż w końcu zdecydowałem się kupić QuickMill 5000A.

Teraz nie jestem nowicjuszem w VA, ale byłem jednym z pierwszych właścicieli w pełni automatycznego ekspresu do kawy (rodzina Saeco - jeśli ich nie znasz : metalowa obudowa i mosiężny kocioł, jeden z pierwszych VA's), ale teraz po ponad 15 latach i na pewno 20000 filiżanek, musi przejść na emeryturę, bo jest zużyty :)


QM 5000A to coś innego, a ja jestem bardzo zainteresowany dobrym espresso, na które wszystkich innych domów towarowych VA's po prostu nie może sobie pozwolić.

Teraz moje pytania (przeczytałem już wskazówki od pana Smitha, ale nie jestem w stanie ich wdrożyć) i mam nadzieję na doświadczenia i wskazówki od osób używających twardego QM:

- Regulacja mielenia i ilości kawy

Jaki jest najlepszy stopień mielenia i ilość kawy, którą mogę ustawić w stosunku do ilości wody 70 ml?
W tym momencie szlifierka jest ustawiona na 2,5 i preferowana ilość wody jest ustawiona na 70 ml (pokrętło skali ustawione na 1,5). Nie
mogłem zmierzyć ilości kawy
, ale zauważyłem, że kawa przepełniła sito, gdy drzwi były otwarte i że tłok zawsze tęskni za niektórymi kawami

.

Koło z linią jest na godzinie 12. Wciąż tak spokojny jak mam je z fabryki. Czy to normalne? - Po przygotowaniu espresso maszyna pracuje dalej. Skądś pochodzi woda, która płynie do tacki ociekowej. W każdym razie, słyszę to delikatnie "ciągnięcie", a potem zawsze jest trochę wody, około 2-3 łyżki w kroplówce. Normalne?
Czy można to wyłączyć, czy też jest to normalne, jak w przypadku niektórych urządzeń do przenoszenia ekranów, z powodu ciśnienia?
Nie
sądzę, aby
było to optymalne dla VA, ponieważ powoduje to wiele dodatkowych kosztów codziennego czyszczenia. - Ciśnienie Wyświetlacz ciśnienia wzrósł do 13 barów przy moim pierwszym espresso, czyli w czerwonym obszarze!
Następnie wykonałem kolejny cykl płukania i ostatnie pokrywy miały teraz ciśnienie 8 barów.
Czy to w porządku? Czy może lepiej by było trochę więcej presji, a jeśli tak, to jak to osiągnąć?

- Twardość wody i odmiana fasoliLeider
nasza woda pitna jest tu bardzo twarda. Spróbowałem teraz dwóch rodzajów kawy, które były całkiem kompatybilne ze starym Saeco VA: altomayo (produkt organiczny) i pani Rose beans - które są dość drogie. espresso altomayo jest gorzkie i nie ma nutki smaku migdałowego. espresso z fasoli pani Rose pachnie bardzo dobrze. z lekkim migdałowym aromatem i smakuje lepiej, ale ja lepiej piłem w sklepach espresso
za rogiem, które używają tej samej miejskiej wody.
Czy to z powodu wyboru fasoli? wody? ustawień maszyny? lub wszystkich trzech jednocześnie i
co mam zrobić, aby uzyskać lepszy wynik? - Bip.
Przy włączaniu QM sprawdza i potwierdza każdy z nich jednym z tych brzydkich tonów 1 khz, które są produkowane przez najtańsze piezo ze wszystkich. QM mógł wykorzystać coś lepszego dla takiego profesjonalnego VA. Cóż, czy jest jakiś sposób, aby to wyłączyć, czy społeczność użytkowników jest już do tego przyzwyczajona?!

wiele pytań od niczego nie podejrzewającego QM newbie. Jestem świadomy, że taki VA nie może osiągnąć wyniki dobrego nośnika ekranu, ale może
być dość blisko
, według wielu właścicieli QM, którzy skomentowali to w Internecie na całym świecie
.
Następnie chciałbym podziękować czytelnikowi za to, że zadał sobie trud śledzenia moich pytań aż do tego miejsca i czekam na rady
i wskazówki.

Dr

.BellowsP
.S. strona z końcówką do czyszczenia QM, którą już znalazłem: (http://www.whatis.mynetcologne.de/quickmill/index.html)

mr.smith

Sobota, 24. Styczeń 2009, 17:35 05

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

QUOTE
- Regulacja mielenia i ilości kawy

Który kruszonkę i ilość kawy ustawić najlepiej w stosunku do ilości wody 70 ml? W chwili
obecnej kruszonka jest ustawiona na 2,5, a preferowana ilość wody na 70 ml (tarcza obrotowa z podziałką na 1,5).
Nie mogłem zmierzyć ilości kawy, ale zauważyłem, że kawa przepełniła sito, gdy drzwi były otwarte i że tłok zawsze tęskni za niektórymi
kawami
.
Koło z linią jest na godzinie 12. Wciąż tak spokojny jak mam je z fabryki.
Czy to normalne?





To normalne, ale nie powinno być.
Zmniejszyć ilość szlifowania, aż skrobak po prostu nie zeskrobuje nic poza krawędzią.
Stopień rozdrobnienia powinien być zawsze tak ustawiony, aby przepływ (pierwsza do ostatniej kropli trwała 30 sekund) - nie ma znaczenia, czy ustawimy 30 ml czy 70 ml.
(Można kontrolować czas pracy poprzez stopień szlifowania)
30 sekund jest parametrem, który można
wykorzystać.





QUOTE
-
Po przygotowaniu espresso maszyna pracuje dalej. Woda pochodzi skądś, która wpada do kroplówki. W każdym razie, słyszę to delikatnie "ciągnięcie", a potem zawsze jest trochę wody, około 2-3 łyżki w kroplówce. Normalne?


Jest
to woda resztkowa, którą MV (zawór elektromagnetyczny) wypuszcza z układu po zakupie.


QUOTE
Czy z powodu ciśnienia można go wyłączyć, czy też jest to normalne, jak w przypadku niektórych maszyn podtrzymujących ekran? Nie sądzę, aby było to idealne rozwiązanie dla VA, ponieważ powoduje to wiele dodatkowych codziennych czynności związanych z czyszczeniem.

Zamknij się! Nie
trzeba już żadnego wysiłku!?
Raz dziennie i tak należy opróżnić maszynę.



QUOTE
- Ciśnienie
Wskaźnik ciśnienia wzrósł do 13 barów dla mojego pierwszego espresso, więc w czerwonym obszarze !
Zrobiłem kolejne płukanie i ostatnie referencje były teraz na 8 barów.
Czy to w porządku? Czy może trochę więcej presji byłoby lepsze, a jeżeli tak, to jak mam to osiągnąć?



Ciśnienie powinno być wyższe (przepływ 30 sek.
) Zwiększyć się przez drobniejszy
szlif.

QUOTE
- Twardość wody i rodzaj fasoli

Niestety nasza woda pitna jest tu bardzo twarda. Spróbowałem dwóch rodzajów kawy, które były dość dobre ze starym Saeco VA: altomayo (produkt organiczny) i pani Rose beans - która jest dość droga. espresso altomayo jest gorzkie i nie ma nutki smaku migdałowego. espresso z fasoli pani Rose pachnie bardzo dobrze. z lekkim migdałowym aromatem i smakuje lepiej, ale ja lepiej piłem w sklepach espresso za rogiem, które używają tej samej miejskiej wody.

Czy to z powodu wyboru fasoli? wody? ustawień maszyny? lub we wszystkich trzech punktach jednocześnie i co należy zrobić, aby osiągnąć lepszy wynik?

Gorzki (myślę, że masz na myśli kwaśny - pomieszany na początku
) jest oznaką zbyt krótkiego czasu cyklu = zbyt gruby szlif = zbyt mały nacisk. Wyreguluj delikatniej (30 sek.), a zobaczysz, że smak staje się bardziej okrągły.


QUOTE
- Bip.

Przy włączaniu QM sprawdza i rozpoznaje wszystkich z jednym z tych brzydkich 1 khz tonów, które są produkowane przez najtańsze z wszystkich piezów. QM mógł wykorzystać coś lepszego dla takiego profesjonalnego VA. Cóż, czy jest jakiś sposób, aby go wyłączyć, czy też społeczność użytkowników już się do niego przyzwyczaiła?

Przeciąłem kabel podczas mojego wakacyjnego QM.
W domu
przywykłem do tego.
Bawcie
się dobrze z QMGrußJürgen



--------------------
Quick th mill

Dr.Bellows

Niedziela, 25. Styczeń 2009, 18:15 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 3657

Członek od: 24.01.2009

Dziękuję panu Smithowi (Jürgenowi) za kompetentne odpowiedzi.

W każdym razie, twoje rady zaowocowały już nieco lepszą kawą - wciąż eksperymentuję z ustawieniami mielenia i ilością kawy. Przynajmniej osiągnąłem już trochę mniej bałaganu przy kawie. Zdaję sobie więc sprawę, że droga do naprawdę dobrego espresso jest długa i wymaga wielu badań oraz konsumpcji fasoli. smile.gif

Podążanie za MV jest trochę irytujące i niezwykłe.
Podręcznik QM jest prawdziwym żartem, pozostawia wiele pytań otwartych, a Ty naprawdę
potrzebujesz
profesjonalnej
pomocy.
To, co uważam za problematyczne, to regulacja stopnia mielenia: Instrukcja mówi: regulować stopień mielenia tylko wtedy, gdy młyn miele (jak w przypadku wszystkich VA), ale muszę otworzyć drzwi i mostek kontakt, co zrobiłem z łyżeczką, którą tam włożyłem. Tylko brakuje mi wtedy ręki,
spadając z lewej.

Czy istnieje pomysł, aby lepiej to rozwiązać, a potem

mieć

obie ręce wolne

? Miłego
tygodnia!


Dr. Bellows życzy

panu...

mr.smith

Niedziela, 25. Styczeń 2009, 22:13 10

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

Wyłącznik można ominąć odkręcając tylną i przednią obudowę i wyłączając mechanizm za pomocą izobandy.

Można również regulować stopień mielenia bez konieczności uruchamiania młyna !Nie ma
problemu - jeśli nie wkręci się bardzo dobrze i
utknie fasola.

Zawsze i tak pieprzysz się trochę

delikatniej, a potem

próbujesz

...

Możesz to zrobić nawet wtedy, gdy

młyn nie pracuje.

Grubsze - w każdym razie

!
Jürgen



--------------------
Quick th mill

Dr.Bellows

Niedziela, 01. Luty 2009, 14:33 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 3657

Członek od: 24.01.2009

Dziękuję Panie Smith , uważnie wysłuchałem Pańskiej odpowiedzi i po długim czasie mielenia i dostosowywania dawek kawy mam teraz zadowalające espresso. Teraz świeże ziarna z palarni, kupione co tydzień i wszyscy są zadowoleni, którzy ciągną espresso przez mkw. Ciśnienie podczas parzenia wzrasta teraz do 9 barów, a espresso parzy się przez około 22-24 sekundy. Więc pierwsza kropla do ostatniej kropli. Albo jak to zmierzyć? Nadal nie podoba mi się to ciągnięcie, zwłaszcza że zawsze myślisz, że coś jest popsute, bo do kroplówki płynie dużo wody, ale jeśli tak jest... Pozwalam na brzęczenie nade mną aż do zakończenia gwarancji, a następnie przecięcie kabla. Zmostkowałem teraz kontakt drzwiowy z drewnianą klamrą, ale nie chcę za bardzo majstrować, mam raczej dwie lewe ręce. Czy przy maszynie jest miernik referencyjny? Widziałem QM 5000A na aukcji ebay, to daje dokładne odniesienie, ile maszyna już warzył: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...em=290293058373Jedenfalls przede wszystkim dzięki i można usłyszeć od siebie tutaj na forum!
Pozdrawiam smile.gifDr
.Bellows

mr.smith

Niedziela, 01. Luty 2009, 22:15 10

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

QUOTE
Ciśnienie podczas parzenia wzrasta teraz do 9 barów, a espresso parzy się przez około 22-24 sekundy. Więc pierwsza kropla do ostatniej kropli. Albo jak to zmierzyć?

powyżej 10bar i 30sec byłoby jeszcze lepiej.
- Tak 1 do ostatniej kropli! na 25-30ml


QUOTE
Czy przy maszynie jest miernik referencyjny? Widziałem QM 5000A na aukcji ebay, który pokazuje dokładnie, ile maszyna już warzyła

Tak - u. zwar - klapa otwarta - zagięcie - w prawym górnym rogu znajduje się licznik odniesienia.
(Ale oblicza również każdy ruch tłoka = każde spłukiwanie
!) Pozdrawiam Jürgena



--------------------
Quick th mill

Dr.Bellows

Środa, 04. Luty 2009, 23:44 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 3657

Członek od: 24.01.2009

Witam panie Smith.

Dzięki za wskazówki.

Dopracowałem teraz QM i mam teraz 25-27 sekund w biegu przez proste espresso. Ciśnienie wzrasta do 14 barów, a następnie spada nieco do prawie 13 barów. Czy to nie za wysoko, bo wskaźnik jest w czerwonym obszarze? Ale smile.gif
espresso jest dobre, krema, która była jasnobrązowa w 9 barach jest teraz ładna średniobrązowa
, jak z

dobrego

urządzenia

gastronomicznego

.

Teraz poeksperymentuj z wodą i rodzajem fasoli, a wkrótce będziesz miał optimum

.
Pozdrowienia z Berlina!

mr.smith

Czwartek, 05. Luty 2009, 14:02 02

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

Z 5000A - nie masz kotła, tylko termoblok. (Tylko w przypadku kotła 5500) nie można go rozbić - można go obracać drobniej, aż do momentu, gdy bloki BG lub tylko opadną. Jeśli zostawisz włączoną maszynę na dłuższy czas, robi się ciemniej, więc więcej ciepła - crema ciemniejsze - a espresso jest zazwyczaj lepsze. QM nie powinien być cały czas wyłączany - ale pozostawiony włączony. (jeśli chcesz jeszcze jedną kawę w ciągu najbliższych 3 godzin
)Baw się dobrze z
ph34r.gif ekspresem Jürgen



--------------------
Quick th mill

Dr.Bellows

Poniedziałek, 16. Marzec 2009, 15:07 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 3657

Członek od: 24.01.2009

Jeszcze raz dziękuję panu Smithowi za cenne rady, które wziąłem pod uwagę i osiągnąłem całkiem zadowalające wyniki.

Teraz maszyna ma za sobą dobre 220 osłon (widziałem ladę dzięki twojej końcówce) i robi regularne czyszczenie co dwa dni. Ograniczam się
do opróżniania
i czyszczenia
pojemników
z wytłokami, świeżego napełniania i szczotkowania wody

we wnętrzu pozostałości po kawie w proszku, która po zmieleniu jeszcze lekko się gromadzi. Wytrzeć uszczelkę na tłoku, przetrzeć krawędź uchwytu sita (lub jak to się nazywa?) i usunąć wszelkie pozostałości kawy.

Wytrzyj

wszystko lekko wilgotną

szmatką, wypłucz cykl i to wszystko. -
i
nadal mam mały problem. Ostatnio

w espresso mam trochę drobnych

fusów, czyli okruchów fusów z kawy. Nie było tak na

początku i nie wiem, skąd się wzięły, ale nie sądzę, żeby powinny być w

dobrym espresso.
Czy robię coś złego w sprzątaniu? Czy należy również
zdejmować i czyścić
filtr
,

czy też wystarczy to raz w roku,

np. podczas odkamieniania? Zauważa pan
, panie Smith, pytania
się nie kończą. Z
góry bardzo dziękuję!

mr.smith

Niedziela, 29. Marzec 2009, 22:40 10

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

Kilka okruchów w espresso może się zdarzyć.
Czasami trzymają się na sicie - przy następnej
kawie...

Ale tak samo dzieje się z ST

-

jeśli nie czyści się sita po każdym kubku

.
Jürgen



--------------------
Quick th mill

poldimachine

Wtorek, 04. Czerwiec 2013, 08:51 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 20497

Członek od: 20.05.2013

Dzień dobry!

Nie jestem też nowicjuszem w kawie VA i teraz dzięki temu świetnemu forum przybyłem do Quickmill 05000 A.

Te dźwięki również mnie niepokoją i chcę je wyłączyć, ale mój warsztat Quickmill mówi mi, że nie można przeciąć kabla.

Jaki to byłby rodzaj kabla i czy można go bezpiecznie przeciąć bez wpływu na inne funkcje?

Dziękuję bardzo i pozdrawiam,

poldimachineQuick Mill MOD.05000A - OA Professional

mr.smith

Czwartek, 06. Czerwiec 2013, 13:21 01

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

Witam

Jak opisano powyżej, nie trzeba ciąć żadnych kabli.
Wystarczy
przymocować włącznik taśmą. Należy

jednak odkręcić tylną ścianę (

konieczny

długi śrubokręt krzyżakowy


)
, a następnie

zdjąć przednią ścianę.

Potem widać

przełącznik.
Byłby
to najłatwiejszy sposób. Pozdrowienia Jürgen



--------------------
Quick th mill

poldimachine

Czwartek, 06. Czerwiec 2013, 13:51 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 20497

Członek od: 20.05.2013

Witaj Jürgen,
dziękuję Ci przede wszystkim za
odpowiedź, jeśli

dobrze rozumiem, naprawa wyłącznika tylko pomaga w obserwacji pokrywy, gdy drzwi są otwarte lub w regulacji stopnia szlifowania i ilości wody w pokrywie

.

Sygnały włączenia lub potwierdzenia po naciśnięciu przycisku pokrywy nie są dezaktywowane, czyż nie? O tym właśnie mówię

... Z wyrazami

szacunku


,
Niels

mr.smith

Sobota, 08. Czerwiec 2013, 10:13 10

*

Barista

Grupa: Mitglieder

Składki: 203

numer członkowski..: 1471

Członek od: 23.10.2007

Okay - to się pomyliłem.

Sygnał dźwiękowy musi mieć źródło, musisz tylko dowiedzieć się tego teoretycznie (posłuchaj go) i odłączyć go.
Ale jeszcze się tym nie zajmowałem, więc... Nie ma planu
ph34r.gif



--------------------
Quick th mill

Gast_Nico

Wtorek, 03. Maj 2016, 06:29 06

Unregistered

Witam

Cóż, pikanie też działało mi na nerwy. Otworzyłem maszynę, więc zdjąłem walizkę. Z
tyłu jest mały, okrągły generator tonów, więc włożyłem tylko trochę waty do otworu z igłą i dźwięk był bardzo cichy i dyskretny
.
Przy tej okazji można również mostkować kontakt z drzwiami lub po prostu umieścić wokół niego małą opaskę kablową i jest to dobre
.