Zaawansowane wyszukiwanie

Zakup ziaren kawy

monika_a

Poniedziałek, 05. Marzec 2018, 16:11 04

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 27

numer członkowski..: 32043

Członek od: 01.03.2018

Witajcie, drodzy członkowie forum,

Powiedz mi, skąd masz swoje ziarna kawy? Online, a raczej w sklepie. Czego szukasz przy zakupie i jakie są Twoje ulubione odmiany?

O kilku rekomendacjach Onlineshopa jestem zadowolony!

Z wyrazami szacunku

Monika

Tuxtom007

Środa, 07. Marzec 2018, 19:58 07

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 93

numer członkowski..: 30680

Członek od: 26.06.2017

z obydwoma

Online: Green-Cup-Coffee.com

Online/Offline: Die-Kaffee.de w Düsseldorfie, mała palarnia

W trybie offline: Kaffeeschmiede.de w Düsseldorfie niedaleko Belsenplatz, Kaffee-Reich w Düsseldorfie, Carlsplatz (posiadają również sklep internetowy)


Ulubiona odmiana: kilka, ale to kwestia smaku. Spróbowałem swoich sił i kilku odmian na mojej ulubionej liście kaw.

Ale też częściej zmieniam odmianę i wypróbowuję nowe.

Mój ulubiony rodzaj kawy jest wyprzedany, zwłaszcza kawa Green Cup, pojedyncza kawa finca, a następnie odszedł.

Wolę też czystą kawę / espresso, a nie mieszanki.



--------------------
Jura Giga5 mit Wireless Milch-Kühler

Kaffeepoint

Czwartek, 08. Marzec 2018, 21:38 09

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

QUOTE (Tuxtom007 @ środa, 07 marca 2018, 18:58 godz.)
dla obu

Online: Green-Cup-Coffee.de

Online/Offline: Die-Kaffee.de w Düsseldorfie, mała palarnia

W trybie offline: Kaffeeschmiede.de w Düsseldorfie niedaleko Belsenplatz, Kaffee-Reich w Düsseldorfie, Carlsplatz (posiadają również sklep internetowy)


Ulubiona odmiana: kilka, ale to kwestia smaku. Próbowałem swoich sił i kilku odmian na mojej ulubionej liście kawy.

Ale też częściej zmieniam odmianę i wypróbowuję nowe.

Mój ulubiony rodzaj kawy jest wyprzedany, zwłaszcza kawa Green Cup, pojedyncza kawa finca, a potem zniknął, gdy odszedł.

Wolę też czystą kawę / espresso, a nie mieszanki.

Espresso jest zazwyczaj mieszanką. Arabica na drobne niuanse i Robusta na kofeinę i kremę. Krema może być osiągnięta tylko z czystą arabiką w KVA. Ale wtedy nie jest to espresso, ponieważ w pełni zautomatyzowane ekspresy parzą tylko przy 3-4 barach.



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

Tuxtom007

Sobota, 10. Marzec 2018, 23:11 11

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 93

numer członkowski..: 30680

Członek od: 26.06.2017

QUOTE (punkt kawowy @ czwartek, 08 marca 2018, 20:38 godz.)
Espresso jest w większości mieszanką.

Green-Cup-Coffee nie sprzedaje mieszanek, ale tylko kawy ze 100% dodatkiem Arabiki z jednej tylko finca - tam właśnie odmiany otrzymują swoje nazwy.

Ma wadę: jeśli - to - to - to jest limit ilości.

W przeciwieństwie do tego, obecnie w mojej szafce mam mieszankę espresso i kawy z lokalnej palarni, cieszę się, gdy jej nie ma. Nie sądzę, żeby którekolwiek z nich było takie wspaniałe.



--------------------
Jura Giga5 mit Wireless Milch-Kühler

monika_a

Poniedziałek, 12. Marzec 2018, 15:03 03

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 27

numer członkowski..: 32043

Członek od: 01.03.2018

Dziękuję bardzo za dotychczasowe odpowiedzi. Zamówiłem też wcześniej Green Cup Coffee i nie zawiodłem się.

Cieszę się, że ktoś inny dzieli się ze mną swoimi kontaktami z dealerem kawy wink.gif

Tuxtom007

Poniedziałek, 12. Marzec 2018, 20:20 08

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 93

numer członkowski..: 30680

Członek od: 26.06.2017

Poszukaj w Internecie prażalni w swojej okolicy, na pewno znajdziesz kilka, gdzie można uzyskać dobre rady i zestaw do degustacji.

Degustacja jest zawsze najlepszym sposobem, zwłaszcza zawsze z własną maszyną i własnym zachowaniem przy piciu (czarnym lub jakimkolwiek).


Ale dostałbym dwa sklepy internetowe od kolegi, więc nie mogę jeszcze wiele powiedzieć na ten temat:

https://www.quijote-kaffee.de/
https://www.coffeecircle.com/


I jeszcze jeden, który chciałbym wkrótce sprawdzić, z Dusseldorfu, również w sklepie internetowym - wypiłem z nich dwa razy kawę u znajomego:

http://www.rivercoffee.de/


Kaffeepoint zamieścił stronę testową w wątku, który zawierał kilka dobrych testów kawy. Niestety nie mogę już znaleźć tego linku.



--------------------
Jura Giga5 mit Wireless Milch-Kühler

monika_a

Wtorek, 13. Marzec 2018, 16:05 04

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 27

numer członkowski..: 32043

Członek od: 01.03.2018

Nieważne, Tuxtom007, sam jeszcze raz sprawdzę ten wątek. Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź. Na pewno spróbuję prażalni, dobra rada!

monika_a   

Niedziela, 18. Marzec 2018, 13:46 01

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 27

numer członkowski..: 32043

Członek od: 01.03.2018

Witajcie ponownie, wszyscy,

Rozejrzałem się teraz w sieci i mam teraz Bionatural Organic Fairtrade Coffee Espresso i Cream Diamonds Cafe Espresso, oba są od J. Hornig i również wynik bardzo dobrze w różnych testach. Szczególnie kawa Fairtrade smakuje jakoś inaczej, ale bardzo dobrze, więc mogę ją tylko polecić każdemu Frahlinglover i jednemu z tych, które kupiłem od dawna. https://bohnen-test.de/testsieger/.

Pozdrawiam, Moni smile.gif

daniel1982

Niedziela, 25. Marzec 2018, 21:39 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 32167

Członek od: 25.03.2018

Witajcie wszyscy,

Zawsze kupuję od naszej palarni kawy w Monachium lub od

sklep z kawą. To co lubię w sklepie to to, że mają fantazyjną fasolkę espresso. Zawsze zastępuję Dinzlera i Caffe Trombetta.

Moja dziewczyna natomiast uwielbia San Salvador, który jest ciekawą kawą, świetną również jako filiżanka kawy.

Mamy de Longhi w domu i jesteśmy bardzo zadowoleni. biggrin.gif

monika_a

Sobota, 31. Marzec 2018, 13:10 01

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 27

numer członkowski..: 32043

Członek od: 01.03.2018

Brzmi dobrze, Daniel, na pewno tam zajrzę. Dzięki za napiwek!

Dauercamper

Piątek, 05. Kwiecień 2019, 21:27 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 7

numer członkowski..: 34026

Członek od: 01.04.2019

Mayola, mała palarnia, która jest w drodze, ale cały sprawiedliwy handel nie jest jeszcze w pakiecie.