Zaawansowane wyszukiwanie

Impressa Z7 nie wytwarza piany mlecznej.

pixidust   

Wtorek, 07. Maj 2013, 10:23 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 20294

Członek od: 07.05.2013

Witam wszystkich,

Jestem tu zupełnie nowa i mam bezpośrednie pytanie: Jeśli chcę zrobić latte macchiato z moim nowym Z7, postępuję zgodnie z instrukcją, ale: tylko normalne mleko pływa na moim latte. Nie ma śladu piany blink.gifCzy jest
coś, o czym powinienem wiedzieć? Myślałem, że przy tak drogiej maszynie tunsure.gif unsure.gif unsure.gifo
już nie będzie problem?
Więc ktokolwiek
ma wskazówki... LGPixidust

ristretto

Wtorek, 07. Maj 2013, 12:28 12

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 926

numer członkowski..: 4800

Członek od: 11.07.2009

Witam,

Czy dysza spieniacza mleka jest prawidłowo włożona?
Czy górny sutek jest prawidłowo umieszczony
?

Jak długo maszyna jest używana i jak często i za pomocą jakiego środka czyszczącego będzie czyszczona dysza do mleka + system odsysania mleka/kubek?



--------------------
Kaffeevollautomaten:
Delonghi ESAM 3000B (2 Moante sehr zufreiden)
Saeco Talea Ring Plus (3 Monate UNzufreiden)
Jura ENA5 (1 Jahr super zufrieden)
Siemens EQ7 (8 Monate Anfangs toll dannach genervt 2 x zur Reparatur einmal neue BG ueber Support angefordert)
WMF 800 seit 1.12.09 Klasse
Siebträger
Bezzera BZ07 DE mit Bezzera BB005 Timer (Mühle) seit Mai 2011
Nespresso Krups XN 2720 für die Arbeit

Milchschaumschläger

Niedziela, 30. Kwiecień 2017, 12:16 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 30361

Członek od: 30.04.2017

Ponieważ TO wydaje się, że umarł lub przestawił się na picie herbaty, będę tu kontynuować, ponieważ mam ten sam problem z moją Impressą Z7 (kupioną w 2012 roku).

Wolimy pić cappuccino. Podczas jej przygotowywania powstaje delikatna, ale cienka pianka, która jednak szybko się rozpada. To, co zostało, to nudna latte.

Używamy 3,5% mleka UHT, które jest zawsze aktualne, napełniane z lodówki do małej miski i zasysane bardzo krótkim wężem. Eksperyment z 1,5% dawno temu nie zadziałał, jak pamiętam.

Na początku wciąż używałem drogiego środka do czyszczenia cappucino z Jury. Ale kiedy zdałem sobie sprawę, że żadna z nich nie dostanie się do samej maszyny, a jedynie przepłukana jest wyjmowana i demontowalna dysza "Cappucinatore", pozwoliłem jej zostać. Od tego czasu codziennie całkowicie demontowałem tę część i czyściłem wszystkie poszczególne części w zmywarce przy użyciu zwykłego środka do mycia naczyń, przy użyciu środka do czyszczenia rur w wąskich przejściach i plastikowej szczotki do naczyń w drobnych kanałach tarczy. Czy to możliwe, że to za mało i nadal potrzebuję drogiego bulionu Jura?

Do tej pory odwapniałem się również tanimi wkładami Jura w zbiorniku na wodę. Ostatnio przerzuciłem się na domowy odkamieniacz z apteki. (Problem z pianką istnieje już od dłuższego czasu, więc to nie może być to).

Przed i na początku procesu spieniania maszyna wydaje dziwne, czasem prawie przerażające, kpiące odgłosy pary pod wyrzutem chmur parowych, ale to się znowu uspokoiło do czasu, gdy piana mleczna zostanie rzeczywiście wypuszczona.