Zaawansowane wyszukiwanie

KVA: Regulacja twardości wody za pomocą filtra wody

Gast_Julian

Sobota, 07. Grudzień 2019, 18:22 06

Unregistered

Serwus,

Niestety, podczas googlowania znalazłem tylko fragmentaryczne informacje i nie znalazłem naprawdę definitywnej odpowiedzi na moje aktualne pytanie.

Niedawno kupiłem DeLonghi KVA, Magnifica S ECAM 22.110. Maszyna ta może być teraz programowana ze stopniem twardości wody zgodnie z instrukcją, co wpływa na ilość wody, która przeszła przez maszynę, po czym wymaga odkamieniania. Urządzenie obsługuje również instalację filtra wody w zbiorniku na wodę.

Teraz zainstalowałem taki filtr, ponieważ w Monachium mamy dość twardą wodę i wolałbym, aby program do całkowitego odkamieniania i czyszczenia przebiegał tak rzadko, jak to możliwe. W każdym przypadku filtr powinien zmniejszać zawartość wapna w wodzie, a tym samym zwiększać odstępy czasowe między kolejnymi odkamieniaczami urządzenia. Jednak ani w instrukcji obsługi urządzenia, ani w instrukcji dołączonej do filtra nie ma żadnej wzmianki o ustawieniu twardości wody po włożeniu filtra (lub jestem ślepy). Na pewno nie muszę tego zostawiać tak samo jak po przetestowaniu niefiltrowanej jeszcze wody? Wydaje się, że urządzenie nie posiada czujnika, czy filtr jest włożony, czy nie. I jeden pasek testowy z wodą, który został dostarczony z maszyną, jest już zużyty.

W sieci znalazłem teraz tylko ogólne stwierdzenia o filtrach do wody w ogóle, zgodnie z którymi części te zawsze zmniejszają wodę do ok. 8°-10°dH (znaleziono różne stwierdzenia), bez względu na oryginalną twardość.

Oznaczałoby to, że mógłbym obniżyć swoją maszynę z twardości wody 3 (14-21°dH, odkamienianie co 70 L) do 2 (7-14°dH, odkamienianie co 130 L) - czy jest to możliwe?

Wydaje mi się, że liczby te są dość wysokie, jeśli z grubsza oszacować, jaka konsumpcja może pojawić się w czasie. Potem maszyna będzie w biurze, a ja będę rysował jeden, najwyżej dwa kubki dziennie - mniej niż jeden odkamienianie rocznie. Nawet jeśli moi koledzy i koleżanki od czasu do czasu rysowaliby jeden, oznaczałoby to dość długi odstęp czasu. Czy oprócz ilości wody, która przeszła, istnieją inne zalecane wytyczne, takie jak odkamienianie przynajmniej raz na X tygodni/miesiąc? W instrukcji obsługi nie ma o tym żadnej wzmianki, wymagane jest jedynie odkamienianie, gdy lampa się zapala - po przepuszczeniu przez nią wody.