Zaawansowane wyszukiwanie

Siemens EQ 7 Proszę zadzwonić na infolinię

Berliner_EQ

Niedziela, 26. Luty 2023, 11:01 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 5

numer członkowski..: 63172

Członek od: 19.02.2023

Witam, mam kolejny błąd. Komunikat proszę dzwonić na infolinię może mieć wiele przyczyn, o czym już się przekonałem. Poniżej przedstawiam krótki opis błędu i to co zrobiłem do tej pory.

- EQ 7 po włączeniu pozostaje całkowicie ciemny.
- Wymieniony przycisk włączania => bez zmian
- Wymieniona płyta główna => EQ 7 startuje ponownie
- Jednak napęd zaparzacza wydaje bardzo chory dźwięk, a czasami w ogóle nie działa.
- Wymieniony napęd na czysty => zaparzacz pracuje teraz czysto i mogę zacząć robić kawę
- Maszyna zaparza pół filiżanki i zatrzymuje się w połowie. Zadzwoń na infolinię.
- Czytałem, że często jest to spowodowane zaworem ceramicznym => zawór ceramiczny wyczyszczony, działa absolutnie czysto
- błąd nadal występuje, maszyna przestaje parzyć po połowie filiżanki. Zaparzacz wymieniony na taki ze sprawnego ekspresu. => bez zmian
- Przetestować zawór ceramiczny, przepuścić 50ml wody w każdym kroku, brak wykrywalnych usterek.
- Ale teraz zauważyłem, że pompa brzmi inaczej niż w innych ekspresach, trochę bardziej grzechocząc i skrzypiąc.

Czy powolna pompa może powodować ten komunikat o błędzie?
Czy usterka może być w płytce drukowanej?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Daniel

Berliner_EQ

Niedziela, 26. Luty 2023, 11:59 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 5

numer członkowski..: 63172

Członek od: 19.02.2023

Tak więc w międzyczasie udało mi się ustalić, że dziwne odgłosy z pompy wynikają z tego, że wąż wlotowy do pompy był zagięty.......

Błąd "Zadzwoń na infolinię" jednak pozostał.

kaffeechris

Niedziela, 26. Luty 2023, 22:17 10

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, może to być mikroprzełączniki w napędzie lub w CV. Wymień je i sprawdź czy przełączają się czysto. Wymieniłbym też pompę z przepływomierzem i tłumikiem pulsacji.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Berliner_EQ

Poniedziałek, 27. Luty 2023, 14:38 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 5

numer członkowski..: 63172

Członek od: 19.02.2023

Witam,

dzięki za informację. Będę testował to rozwiązanie. Wykluczyłbym jednak mikroprzełączniki w napędzie i zawór ceramiczny z tego co zrozumiałem, bo zaczyna parzyć i również wpuszcza około 1 cm kawy do filiżanki, aż się urwie. W pierwszej kolejności przetestuję tłumik pulsacji i przepływomierz.
Z wyrazami szacunku Daniel

kaffeechris

Poniedziałek, 27. Luty 2023, 16:59 04

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Dla zrozumienia, jeśli mikroprzełączniki nie przełączają się czysto, nawet z ifs i buts, to w układzie sterowania zgłaszany jest błąd. Należy sprawdzić wszystkie mikroprzełączniki.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.