Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Imprassa Xs9 Nie włącza się

MoF

Poniedziałek, 24. Kwiecień 2023, 15:55 03

Unregistered

Witam,

moja Jura nie chce już odpalić.
Czerwona dioda się świeci, ale gdy naciskam włącznik dioda miga 5 razy, są 2 kliknięcia i nic się nie dzieje, nic nie pokazuje się na wyświetlaczu.
Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie mogę zacząć rozwiązywać problemy? Rozebrałem już wszystko i złożyłem z powrotem, ale po pierwszym kliknięciu bezpieczników termicznych pojawia się 230v, a po drugim napięcie znowu znika.
Kliknięcie dochodzi gdzieś zza płytki drukowanej.

LG, Mo

Guest

Środa, 26. Kwiecień 2023, 16:41 04

Unregistered

Witam ponownie.
Zanim stworzyłem ten wątek zamówiłem nowy transformator, bo gdzieś przeczytałem, że to może być problem.
Właśnie go wymieniłem i maszyna znowu działa.
Teraz z ciekawości podłączyłem stary transformator do zasilacza i zmierzyłem, nie przeszło ani 9v ani 15v.

Na innym forum dostałem wskazówkę, że kilka elementów może być uszkodzonych, ale i tak dam krótkie wyjaśnienie, nawet jeśli to nie była wina.

Dla wszystkich, którzy mają ten sam problem i szukają odpowiednich komponentów.
Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę!
W zestawie są 4 diody i 2 kondensatory foliowe, które nie tak łatwo zamówić, bo po pierwsze jeden z nich jest kodowany i nie udało mi się ustalić pojemności, ale zakładam, że to 100nF, a po drugie drugi to kondensator MP. Z tego co się dowiedziałem, to już ich tak nie robią, można znaleźć tylko kondensatory MKP. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, bo nie jestem elektrykiem, a jedynie hobbystą.

Wymień diody 1N4004 na lepsze 1N4007, z tego co się orientuję to znajdują się one bezpośrednio na wtyczce 9V wychodzącej z transformatora, jest ich 4.
FoKos są następujące:
(c9-u1) x2 MKT 100nF 305v +-10% -40°/105°/56/B
MP (lub MKP) x2 150nF +-10% -40°/105°/56/B
Te znajdują się na drugiej mniejszej płytce, 100 było niebieskie, a drugie szare. Mam jednak naprawdę duży problem ze znalezieniem odpowiednich, bo zawsze jeden czynnik się nie zgadza.

Nie gwarantuję jednak poprawności mojego zestawienia, więc majstruj na własną odpowiedzialność.

LG dla wszystkich.