Zaawansowane wyszukiwanie

Krupy EA8178

Problem z programem czyszczącym

Markus V.

Niedziela, 21. Czerwiec 2020, 12:23 12

Unregistered

Witam wszystkich,

ostatnio miałem dziwny problem z programem czyszczącym na mój Krupy EA8178.

1. 1. cykl czyszczenia powinien odprowadzić część wody z wylotu kawy i część do kubka. Ale z wylotu kawy jest tylko bardzo krótki przepływ wody na początku, a reszta wpływa do kubka, który następnie ładnie się zlewa, a woda gromadzi się pod eksporterem dry.gif
2. Tabletka do czyszczenia Krupsów jest wyrzucana do pojemnika z fusami do kawy prawie nieużywana po pierwszym cyklu blink.gif
Dwa cykle czyszczenia (płukania) wydają się działać normalnie, prawie cała woda wypływa z wylotu kawy.
Maszyna również działa doskonale, tylko podczas czyszczenia obraca się trochę.

Może ktoś ma pomysł, co można tam zrobić smile.gif


dzięki!!

witaj Markusa

Hans S.

Środa, 12. Sierpień 2020, 14:01 02

Unregistered

Mam ten sam problem, co dzisiaj. Naprawiłeś swój błąd?
Wielkie dzięki.

Sergej

Niedziela, 20. Wrzesień 2020, 12:09 12

Unregistered

Ja też mam ten problem. Jak mogę rozwiązać ten problem?

Markus V.

Niedziela, 28. Luty 2021, 14:14 02

Unregistered

Witam wszystkich,

Myślę, że rozwiązałem problem, a przynajmniej program czyszczący znów działa u mnie normalnie. cool.gif
Co ja zrobiłem?
Ponieważ mój Krups od początku wymagał tylko programu rządowego za pomocą tabletki, a nigdy odkamieniania (które można zrobić najwyraźniej również tylko wtedy, gdy maszyna tego wymaga), nabrałem podejrzeń i postanowiłem rozpocząć po prostu program czyszczenia bez tabletki, ale zamiast tego z roztworem odkamieniającym w zbiorniku wody.
Program rozpoczął się od znanego błędu, że woda tylko na chwilę wypływała z wylotu kawy, a następnie spływała tylko do tacki ociekowej. Ale po kilku minutach, trochę wody nagle wyszedł z wylotu kawy ponownie i stał się bardziej z każdym płukaniem. cool.gif . Program zakończył się normalnie i natychmiast rozpoczął się ponownie z tabletem czyszczącym i lo and behold program czyszczenia działa normalnie ponownie. Przyszło z tym czyszczeniem niezwykle dużo brudu, który natychmiast po rozpoczęciu kolejnego cyklu.
Wniosek: Wygląda na to, że maszyna nie jest w stanie prawidłowo uruchomić programu czyszczenia z powodu wewnętrznego zanieczyszczenia/wapnienia. Z pomocą roztworu odkamieniającego w zbiorniku wody udało mi się usunąć zabrudzenia do tego stopnia, że program czyszczący znów działa normalnie.

Może ta sztuczka zadziała dla innych, którzy cierpią na problem z programem czyszczącym.

Powodzenia!

MfgMarkus









Guest

Poniedziałek, 18. Lipiec 2022, 21:55 09

Unregistered

Dziękuję bardzo Markus myślę że to była dobra reakcja dla mnie musiałem czekać za długo żadnej reakcji nadal nie ma wody wychodzącej z dysz byłem głupi pfffff sleep.gif