Zaawansowane wyszukiwanie

Krupy EA826E - brak wody w warzelni

damarc

Wtorek, 19. Maj 2020, 21:55 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 38826

Członek od: 19.05.2020

Drodzy fachowcy od ekspresów do kawy,

Przeczytałem tu już kilka artykułów z dużym zainteresowaniem, ale niestety nie mogę się doczekać, a może ktoś ma dla mnie kluczową wskazówkę.

Mój ekspres (Krups EA826E10) jak dotąd działał doskonale (kupiłem w 2016 roku, do tej pory >6000 kawy według menu serwisowego).

Nagle nie wyszła już kawa, ale wszystko wylądowało w kroplówce. Po pewnych badaniach, prawdopodobnie wskazuje to na zawór odwadniający.

Tak więc wszystko zostało zdemontowane, ale zanim faktycznie chciałem usunąć zawór spustowy, chciałem pozwolić maszynie pracować w stanie zdemontowanym, po prostu z ciekawości i aby zrozumieć więcej. Niestety, teraz to rzuciło mnie do tyłu. Najpierw wpadł w pętlę napełniania obiegu wody / autotestu itp. Ale teraz zawsze kończy się na zdjęciu czerwonej osłony, ale zahacza, bo tłok piwowarski już się nie podnosi.

Następnie sprawdziłem w menu serwisowym, czy można tu sterować pompą (w przypadku niektórych maszyn można ustawić dopływ wody w pozycji podstawowej za pomocą odpowiedniej opcji menu). Ale nie mogę znaleźć tego punktu na mojej maszynie (są informacje, ogrzewanie, autotest, szlifierka, kalibracja, ale nic z pompą lub obiegu wody lub podobne).

Dlatego moje pytanie brzmi: Co powinienem teraz zrobić najlepiej? Czy usunięcie zaworu odwadniającego i sprawdzenie / zmiana go ma jakiś sens, czy też jest on na razie przestarzały, ponieważ coś innego wydaje się być uszkodzone? A może to w ogóle może być powiązane? A może można to gdzieś naprawić?

Sam jestem bardzo niedoświadczony, ale lubię po prostu spróbować.

Dziękuję za lekturę, za wasz wysiłek i czekam na wasze opinie.

Marc