Zaawansowane wyszukiwanie

Agregat EA8150 nie uruchamia się. Woda przez dyszę pary.

Gast_Greg

Wtorek, 17. Maj 2022, 03:43 03

Unregistered

Mam ten ekspres od około 6 lat bez większych problemów. Otwierałem go dwa razy: po raz pierwszy, aby wyczyścić nagromadzony przez lata brud, a następnie ponownie, aby wymienić tłok kilka miesięcy temu.

Dzisiaj urządzenie nie chciało się uruchomić. Włącza się i zaczyna wykonywać funkcję samoczynnego płukania, ale zamiast ją zakończyć, prosi o podanie pojemnika z wodą, tak jak podczas czyszczenia. Czasami woda wypływa zarówno z rurek do kawy, jak i z dyszy pary, a na końcu pojawia się znak wtyczki elektrycznej. Pod urządzeniem jest też trochę wody (od jakiegoś czasu zdarza się to sporadycznie, zwykle zakładałem, że to tacka ociekowa, ale dziś była pusta).

Czy ktoś wie, co może być przyczyną problemu?

pinky73

Wtorek, 17. Maj 2022, 09:12 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 52775

Członek od: 03.05.2022

Cześć, wygląda to na uszkodzoną uszczelkę wewnątrz grupy zaparzającej pod dolnym tłokiem.
Ewentualnie sprawdzić także uszczelki tłoka.
Wydaje się mało prawdopodobne, że uszkodzony jest przewód elastyczny.

Rallee

Czwartek, 19. Maj 2022, 10:33 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 50458

Członek od: 01.03.2022

Jeśli więc jest to woda, a nie kawa, nie wydaje mi się, aby winna była komora zaparzania lub dolny tłok.
Dla mnie to wygląda na wyłącznik bezpieczeństwa z powodu braku wody, w przeciwnym razie symbol korka byłby stale włączony w przypadku uszkodzenia.

Ponieważ Twój problem pozostawia wiele miejsca na spekulacje, najpierw sprawdź, co następuje.

Jeśli zainstalowany jest filtr wody, należy go wyjąć i ponownie przeprowadzić test. Sprawdzić drobne sitko na króćcu, w którym znajduje się zbiornik wody. Gdy zbiornik wody jest pełny, zaznaczyć poziom napełnienia i pozostawić urządzenie na noc.
Jeśli czegoś brakuje, jest to uszczelka przy wlocie, w który wkłada się zbiornik wody.
Przepływomierz jest również bardzo częstym kandydatem.

Woda wypływająca z dyszy parowej i dyszy wylotowej może być spowodowana przez blok zaworu lub układ zasilania wodą.

Przetestuj go i przekaż swoją opinię.