Zaawansowane wyszukiwanie

EA8150 - Przelewy w kolektorze wodnym

Rozdzielacz wody działa po

pinky73

Wtorek, 03. Maj 2022, 14:03 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 52775

Członek od: 03.05.2022

Witam,
po kapitalnym remoncie uszczelki mam problem, że ekspres pozostawia włączony dystrybutor wody, albo zaraz po włączeniu (czyli przed nagrzaniem), albo po zrobieniu kawy. Kiedyś tak się działo pomiędzy. Teraz jest to prawie po każdej filiżance kawy. Gdybym nie wiedziała lepiej, pomyślałabym, że wodociąg nie zna swojego położenia i sam się kalibruje. Albo gdzieś w systemie jest nadal zbyt wysokie ciśnienie, ale gdzie i dlaczego?
Po włączeniu i przepłukaniu urządzenia ilość wody w wytłoczce wynosi 4cl, a po wypiciu filiżanki kawy - 2cl. Wszystko jest więc w porządku.
Crema i wyrównanie ciśnienia w cylindrze to świetna sprawa, ponieważ wszystko wygląda tam ładnie i czysto, z wyjątkiem odrobiny pyłu kawowego z mielenia.
Kilkakrotnie sprawdzałem odpływ wody. Uszczelka jest nowa i była używana ze smarem silikonowym i bez niego. Nie zmienia to niczego w przed- i po-biegowym działaniu wodociągów.
Gdyby mikroprzełączniki w WV były uszkodzone, jestem pewien, że maszyna przestałaby działać.
Czy masz jakieś inne pomysły na to, dlaczego dystrybutor wody spływa? I nie, jeszcze go nie otworzyłem, ponieważ według forum ma on tylko ceramiczne koła zębate i jest normalnie bezobsługowy. Nie ma też dla mnie sensu go otwierać, bo oczywiście działa bardzo dobrze, z wyjątkiem najazdu (a raczej biegu do przodu).
Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne pomysły.

I proszę nie komentować, że maszyna jest badziewna itp.
Konserwacja może nie jest łatwa, ale da się to zrobić i jest to przyjemne ;)
PS: Kawa jest gorąca i bardzo smaczna z odpowiednim rodzajem kawy :)

Krótka historia maszyny: ....





po ponad 4 latach bezproblemowej pracy, uszczelki tłoka się skończyły i jak wiadomo, konieczna była całkowita rewizja wszystkich uszczelek


.


Niestety, niektóre uszczelki są słabej jakości, więc po 5 latach musiałem wymienić niektóre z nich.
Najciekawszy był ostatni z nich - zawór crema. Stary był całkowicie stwardniały i zbyt późno przepuszczał/odpuszczał ciśnienie. W rezultacie czyszczenie za pomocą wypustek nie działało prawidłowo, a po przygotowaniu nie udało się całkowicie uwolnić ciśnienia, ponieważ ciśnienie w komorze było po prostu zbyt wysokie, a zatem czas był zbyt krótki. Oczywiście wymiana była możliwa tylko w przypadku kompletnego tłoka. CV nie jest dostępny oddzielnie :(
Cylinderhydrauliczny jest również całkowicie odnowiony, ponieważ woda dostała się do środka i spowodowała uszkodzenie górnego pierścienia sprężynującego, a nie tak łatwo jest dostać nowy pierścień w rozsądnej cenie.