Zaawansowane wyszukiwanie

EA8150 - Przelewy w kolektorze wodnym

Rozdzielacz wody działa po

pinky73

Wtorek, 03. Maj 2022, 14:01 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 52775

Członek od: 03.05.2022

Witam,
po kapitalnym remoncie uszczelki mam problem, że ekspres pozostawia włączony dystrybutor wody, albo zaraz po włączeniu (czyli przed nagrzaniem), albo po zrobieniu kawy. Kiedyś tak się działo pomiędzy. Teraz jest to prawie po każdej filiżance kawy. Gdybym nie wiedziała lepiej, pomyślałabym, że wodociąg nie zna swojego położenia i sam się kalibruje. Albo gdzieś w systemie jest nadal zbyt wysokie ciśnienie, ale gdzie i dlaczego?
Po włączeniu i przepłukaniu urządzenia ilość wody w wytłoczce wynosi 4cl, a po wypiciu filiżanki kawy - 2cl. Wszystko jest więc w porządku.
Crema i wyrównanie ciśnienia w cylindrze to świetna sprawa, ponieważ wszystko wygląda tam ładnie i czysto, z wyjątkiem odrobiny pyłu kawowego z mielenia.
Kilkakrotnie sprawdzałem odpływ wody. Uszczelka jest nowa i była używana ze smarem silikonowym i bez niego. Nie zmienia to niczego w przed- i po-biegowym działaniu wodociągów.
Gdyby mikroprzełączniki w WV były uszkodzone, jestem pewien, że maszyna przestałaby działać.
Czy masz jakieś inne pomysły na to, dlaczego dystrybutor wody spływa? I nie, jeszcze go nie otworzyłem, ponieważ według forum ma on tylko ceramiczne koła zębate i jest normalnie bezobsługowy. Nie ma też dla mnie sensu go otwierać, bo oczywiście działa bardzo dobrze, z wyjątkiem najazdu (a raczej biegu do przodu).
Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne pomysły.

I proszę nie komentować, że maszyna jest badziewna itp.
Konserwacja nie jest może łatwa, ale da się ją przeprowadzić i
jestprzytym
świetna zabawa wink.gif
PS: Kawa jest gorąca i niezwykle smaczna, jeśli użyje się odpowiedniego rodzaju kawy smile.gif

Krótka historia maszyny: ....





po ponad 4 latach bezproblemowej pracy, uszczelki tłoków uległy uszkodzeniu, a jak wiadomo, konieczny był kompletny remont wszystkich uszczelek












.












Niestety, niektóre uszczelki są słabej jakości, więc po 5 latach musiałem wymienić niektóre z nich.
Najciekawszy był ostatni z nich - zawór crema. Stary był całkowicie stwardniały i zbyt późno przepuszczał/odpuszczał ciśnienie. W rezultacie czyszczenie za pomocą wypustek nie działało prawidłowo, a po przygotowaniu nie udało się całkowicie uwolnić ciśnienia, ponieważ ciśnienie w komorze było po prostu zbyt wysokie, a zatem czas był zbyt krótki. Oczywiście wymiana była możliwa tylko w przypadku kompletnego tłoka. CV nie jest dostępny osobno sad.gif
Cylinder hydrauliczny został również poddany gruntownemu remontowi, ponieważ woda dostała się do środka i spowodowała zerwanie górnego pierścienia sprężynującego. nie tak łatwo jest dostać nowy pierścień za rozsądną cenę.













































Rallee

Poniedziałek, 09. Maj 2022, 20:05 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 50458

Członek od: 01.03.2022

Hej Pinky, zakładam, że chodzi Ci o to, czy woda wypływa z wylewki przed czy po przygotowaniu kawy?

Pozdrowienia Ralle

pinky73

Wtorek, 17. Maj 2022, 07:55 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 52775

Członek od: 03.05.2022

Cześć Rallee, nie, to część, która kieruje wodę do siłownika ciśnieniowego układu hydraulicznego lub przez siłownik naparowujący, zależnie od potrzeb. W zeszłym tygodniu zaopatrzyłem się w smar silikonowy: OKS 1110, a w weekend ponownie rozebrałem całą maszynę i ponownie nasmarowałem wszystkie uszczelki, również te w siłowniku hydraulicznym. Po raz pierwszy miałem również otwarty rozdzielacz wody (część z małym silnikiem elektrycznym), ale tylko pokrywę z opuszczonym silnikiem. W środku wyglądał dobrze i bardzo uważałem, żeby nic się nie skręciło, gdy go zdejmowałem. Ponieważ wszystko wyglądało dobrze, przykręciłem go z powrotem, ale spryskałem silnik elektryczny i mikroprzełączniki w otworze silnika sprayem do styków elektronicznych. Następnie złożyłem maszynę w całość i przetestowałem ją. Silnik elektryczny nie jest już słyszalny. Wyraźnie cichsze. Słychać tylko ceramiczne koła zębate wodociągów, które napędzają silnik.
Co ważniejsze, urządzenie aktywowało i przypuszczalnie zainicjowało dystrybutor wody dopiero po pierwszym włączeniu. Dystrybutor wody nie został ponownie włączony poza kolejnością przez całą WE. Tak właśnie musi być smile.gif
Na czym dokładnie polegał problem? Nie wiem. Prawdopodobnie problem z rozrządem? Może silnik elektryczny wymagał tylko niewielkiej konserwacji stykowej? Nie wiem. W każdym razie teraz działa tak, jak pierwszego dnia. TOP!
Dla mnie to już koniec tematu, a może komuś innemu pomoże wink.gif Powodzenia biggrin.gif


pinky73

Wtorek, 17. Maj 2022, 08:00 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 52775

Członek od: 03.05.2022

I nie, gdy dystrybutor wody jest aktywny, z otworów urządzenia nie wypływa nigdzie woda. Pompa jest uruchamiana zawsze po ustawieniu rozdzielacza wody w celu wtłoczenia wody do cylindra hydraulicznego lub bloku kawy. WV to hałas pomiędzy poszczególnymi operacjami, kiedy nie słychać pompy wink.gif.

Rallee

Wtorek, 17. Maj 2022, 10:02 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 18

numer członkowski..: 50458

Członek od: 01.03.2022

Hej Pinky, nie dlatego zadałem to pytanie.
Powiedziałeś, że woda spływa do wytłoczyn, co jest bardziej prawdopodobne w przypadku tacki ociekowej.
Z tego, co wiem z mojego urządzenia, wypuszcza ono nadmiar wody z komory ciśnieniowej i cylindra ciśnieniowego do tacki ociekowej, czyli około 40-50 ml.
Takie było moje przypuszczenie.

Pozycja zaworu i przewody są najprawdopodobniej w układzie bezciśnieniowym.

PozdrawiamRallee