Zaawansowane wyszukiwanie

Krups EA 81 Wyciek wody przy tłoku zaparzającym

Tłok browarniczy unosi się, jest więc nieszczelny

Claudi

Czwartek, 10. Luty 2022, 17:37 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 49852

Członek od: 10.02.2022

Witam wszystkich,

Po ostatnim problematycznym parzeniu kawy, ekspres przeszedł do czyszczenia + calc. Już podczas parzenia słyszałem, że są problemy. Po oczyszczeniu problemy stały się bardziej ekstremalne. Podczas procesu parzenia tłok zaparzający unosi się do góry. Widoczna jest pierwsza uszczelka na szczycie tłoka. Od połowy procesu parzenia, tłok jest tak daleko w górze, że nad tłokiem znajduje się upust ciśnienia. Woda wlewa się do pojemnika Tresster i spływa po grupie zaparzającej do wnętrza ekspresu.

Po kilku próbach naprawy nie widać żadnego rozwiązania i jestem powoli na przegranej pozycji.

- Wymienione zostały dwa uszczelnienia tłoka
- Zawór spustowy i węże silikonowe usunięte i wyczyszczone
-Przepływomierz wyczyszczony i test wymieniony
.


W komorze zaparzania jest zdecydowanie za duże ciśnienie. Woda dostaje się również do dolnej tacki ociekowej. Kawa jest przygotowywana z połowy tej ilości. Powiedziałbym, że brakująca część jest tracona przez tłok. Nie ma wycieku przy rozdzielaczu. Rozebrałem całość na części i obserwowałem. Po jednym parzeniu urządzenie przechodzi w drugi bieg bezpieczeństwa i opuszcza tłok po raz drugi bez uprzedniego zmielenia kawy. Po wyrzuceniu (wytłoki są mokre) miga kontrolka opróżniania pojemnika na fusy.

Mam nadzieję, że możesz mnie poprowadzić i dać mi nowy pomysł.

PodziękowaniaPozdrowienia

pinky

Wtorek, 01. Marzec 2022, 15:37 03

Unregistered

Jeśli tłok pcha się do góry, uszczelki hydrauliczne są w worku. Musisz je wymienić, a jeśli masz pecha, tak jak ja, będziesz musiał również sprawdzić, czy możesz dostać odpowiedni pierścień zatrzaskowy, na wypadek gdyby twój również zgnił. wink.gif

pinky

Wtorek, 01. Marzec 2022, 15:43 03

Unregistered

I podchodzić z najwyższą ostrożnością. Sprężyny siłownika hydraulicznego mają dużą siłę uderzenia. Istnieje ogromne ryzyko obrażeń, a ponowne napinanie jest trudne, ponieważ cylinder jest wykonany tylko z tworzywa sztucznego i może zostać szybko złamany. Więc przemyśl wszystko z dużą ilością czasu i idź miło i powoli wink.gif Powodzenia!

Adas

Czwartek, 08. Czerwiec 2023, 08:08 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 66298

Członek od: 06.06.2023

Miałem ten sam problem wyciekł wody z tłoka. Wymieniłem wszystkie uszczelki w tłoku ciśnieniowym i problem zniknął i wszystko jest teraz dobrze
Adam