Zaawansowane wyszukiwanie

Grupa browarnicza Nivona zacięta/rema zatkana

4elowek

Środa, 17. Luty 2021, 22:28 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 42910

Członek od: 17.02.2021

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy i mam pytanie bezpośrednio biggrin.gif
Już rozejrzałem się tutaj, ale nic odpowiedniego do mojego problemu znaleziono,
Jeśli coś przeoczyłem, przepraszam.
Zawodowo zajmuję się naprawą KVA. Od niedawna zaczęliśmy również naprawiać maszyny Nivona.
Że są one niemal identyczne jak Melitta, to też jak na razie nie ma problemu. Jedyną rzeczą, której nie potrafię wyjaśnić i która zdarza się tylko w przypadku Nivony, jest następująca sytuacja: Maszyny przychodzą z opisem błędu, grupa browarnicza by się trzymała. Przez większość czasu jest w pozycji, w której po zaparzeniu chce wrócić do pozycji wyjściowej.
Teraz dowiedziałem się, że zawór crema w głowicy zaparzającej jest zatkany drobno zmieloną kawą. W wyniku tego fusy są wypychane w drugą stronę, czyli przez otwór wlotowy. A jeśli obie strony są zamknięte, grupa browarnicza również się nie poruszy. Nie może to być spowodowane zbyt drobnym mieleniem, już to sprawdziłem. Pytanie brzmi: skąd pochodzi drobno zmielona kawa? Moje podejście było najpierw takie, że sito głowicy zaparzającej jest nieprawidłowe, ale tak nie jest. Następnie przetestowałem różne stożki i pierścienie szlifierskie, zakładając, że może młynek nie pracuje czysto. To też niewiele pomogło. Muszę powiedzieć, że trwa to długo, aż całość się zatka, czasami po 30-40 zaciągnięciach kawy. Czasami po 1-2 miesiącach z klientem.+Więc
, czy długi tekst laugh.gif
Może ktoś zna jakieś rady dla mnie, byłbym bardzo wdzięczny

.