Zaawansowane wyszukiwanie

De'LonghiECAM293.52.B:Ustawienie fabryczneStopień szlifowania6,5

rozpakowany: grind6.5?

Fidel

Piątek, 08. Grudzień 2023, 21:45 09

Unregistered

Witam,

Zwróciłem już KVA DeLonghi ECAM 356.77.S Dinamica, ponieważ nieprawidłowo zmieniłem mielenie i moja kawa smakowała potem bardzo kwaśno. Z powodu tego doświadczenia boję się zmienić mielenie.
Od wczoraj mam ze sobą nowy De'Longhi ECAM293.52.B. Po rozpakowaniu wszystko wyglądało jak nowe. Otworzyłem pokrywę pojemnika na kawę i byłem bardzo zaskoczony: nowy KVA ma poziom mielenia (ustawienie fabryczne) 6,5 (opcja poziomu mielenia od 1 (bardzo drobny) do 7 (bardzo gruby))! Również niewiarygodne: chociaż poziom mielenia jest ustawiony na bardzo gruby, kawa smakuje stosunkowo mocno (trochę za gorzko), a ustawienie fabryczne temperatury jest zbyt gorące (język spalony, chociaż na poziomie 2 = średni), a krążek kawy jest suchy, jędrny i okrągły.
Wszystko wskazuje więc na to, że ziarna kawy są zmielone bardzo drobno.
Pytania:
1. Jak to możliwe, że ustawienie młynka to 6,5, a nie 4,5 (jak zwykle)?
2. Dlaczego kawa jest tak mocna, a krążek tak twardy przy tak grubym ustawieniu (prawie najgrubszym!)?
Czy to możliwe, że pokrętło Malgrad zostało źle włożone podczas montażu w Rumunii?
Przepraszam, ale boję się zmienić mielenie (patrz wyżej).

Zmieniłem temperaturę i smak na najniższe ustawienie (tj. 1) (mielenie bez zmian na 6,5): Teraz kawa smakuje normalnie i nadaje się do picia (wystarczająco gorąca i z gorzkim posmakiem, ale już nie za gorzka). Nawiasem mówiąc, crema wynosiła prawie 1 cm przy ECAM 356.77.S i tylko około 5 mm przy ECAM293.52.B.

Czy powinienem zwrócić KVA? Czy ten "nowy" KVA to zwrot?

Dzięki za pomoc
MfG Fidel

Guest

Piątek, 08. Grudzień 2023, 22:01 10

Unregistered

Przepraszam, przy pierwszej próbie miałem komunikat o błędzie: Serwer niedostępny, spróbuj później ... utworzono o dwa razy za dużo. Proszę o usunięcie. Nie moja wina mellow.gif