Zaawansowane wyszukiwanie

Podpisać umowę serwisową dla Jura E8?

Doktorfisch

Czwartek, 28. Listopad 2019, 22:39 10

Unregistered

Witam, jestem tu nowy.
Kupiłem jurajskiego E8 w tym tygodniu. Wspaniała maszyna, jak na razie. Miły młody człowiek na rynku Euronics, który podobno ma swój własny warsztat KVA (rynek, a nie młody człowiek) zdecydowanie polecił mi podpisanie umowy serwisowej za 8€ miesięcznie. Obejmuje to wszystkie prace konserwacyjne i naprawy, ponieważ raz w roku należy je
zlecać.

Ale prawie 100 euro rocznie? Czy oprócz tego, że masz gwarancję producenta na pierwsze 25 miesięcy, to czy naprawdę trzeba1) tak często zabierać urządzenie do warsztatu i 2)

podpisywać na nie umowę?

Nie jest to urządzenie biurowe, ale stoi w domu przez około 5 kubków dziennie

.
Mam spore doświadczenie z całkowicie automatycznymi maszynami, pierwsze Saeco (samoimportowane ze Szwajcarii w 1997 roku) miało jeszcze kocioł i obudowę z blachy, 10 lat później czysty skrobak Delonghi ESAM 4000B, który działa do dziś, a na koniec naprawdę okropny Bosch Vero dingsprofessional. Poza odkamienianiem i czyszczeniem, nigdy nie było z tym nic
wspólnego.

Gast_Avalon

Czwartek, 16. Styczeń 2020, 02:04 02

Unregistered

Szczerze? Myślę, że to jest zarabianie pieniędzy. Mam 17-letniego Jura S9 z prawie 12.000 wypłatami. Po raz pierwszy od ośmiu lat jest w naprawie, a teraz jest w naprawie. Obsługa klienta Jury ma dwie stałe ceny all-inclusive, nigdy nie będzie droższa niż 220 € i jeśli trzeba będzie wszystko wymienić. Dostajesz odpowiednią skrytkę pocztową, płacisz za przesyłkę i ubezpieczenie.

Oszczędzałbym 100 euro rocznie, jeśli musiałoby to być nowe prawo. wink.gif