Zaawansowane wyszukiwanie

JURA Z6 (głośny wentylator)

KaffeeMichel

Piątek, 06. Kwiecień 2018, 16:50 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 32232

Członek od: 06.04.2018

Witam.

Zarejestrowałem się tu specjalnie po to, by wypuścić trochę *steam*. wink.gif

Krótka historia naszych w pełni automatycznych ekspresów do kawy:

2008-2013 Jura F50 2013-2015 Nespresso2015-01/2018 Siemens TE607503DE seit 02/2018 Jura Z6 (Alu black)W przeszłości z Jurą F50 w pewnym momencie zirytował mnie głośny młynek i przekazaliśmy F50 z 9800 okładkami, gdzie do niedawna wymieniono go na prawie 20.000. Nespresso było bardzo wygodne, a przede wszystkim ciche i łatwe do czyszczenia. Ale kiedy po 15 miesiącach przyszło mi do głowy ponad 900 euro za kapsułki, Siemens został zakupiony. Siemens był naprawdę świetny, napęd był cichy i za 780€ mógł zrobić wszystkie rodzaje pysznych napojów kawowo-mlecznych. Historia ENDEDie Jura Z6 przyszedł do nas, ponieważ "spadkobiercy" F50 maszyna tak powoli zrezygnował z ducha i Vatti mógł kupić coś nowego / chciał kupić ponownie Z6 jest wink.gifnaprawdę szykowny, nie do końca taniej maszyny, ale co to ma być ona lubiła mnie po prostu zatrzymać Gdybym biggrin.gif
jednak wiedział z góry
cool.gif, że jest tak głośny wentylator jego serwis nie kupiłbym go. (W zależności od stanu mojego umysłu jestem mniej lub bardziej wrażliwy na hałas )Pogarszające jest to, że mamy otwartą kuchnię - jadalnię - salon i siedzimy bezpośrednio obok Z6 w kuchni. Pani z bardzo miłego jurajskiego wsparcia powiedziała, że kibic tego nie zmieni.
Pomyślałem, że
może być aktualizacja firmware'u lub coś dla maszyny, gdzie prędkość obrotowa może być kontrolowana jak kontrola wentylatora komputera. Ale niestety nie ma szans. Zobaczmy

, jak długo maszyna

zostanie

z namcool.gifi

...
Jeśli Z6 ma zostać u nas dłużej niż 26 miesięcy, mogę spróbować wymienić wentylator lub włożyć do niego adapter 12V do 5V, aby wentylator nie kręcił się tak szybko, kto wie, zobaczmy.

KaffeeWolferl

Wtorek, 26. Listopad 2019, 15:53 03

Unregistered

Szkoda fana! Dlaczego ekspres do kawy potrzebuje fana? To zwykły śmiech i prosta sprawa.
Dla mnie to samo! Hałas jest irytujący kolosalnie! i jedno wiem na pewno - to już nie będzie Jura! dla tej kupy pieniędzy hałaśliwy automat, który wydaje się również jeść ziarna kawy - prawie dwa razy więcej niż nasz stary Z5 - to po prostu śmieszne.


Jestem skłonny wymienić maszynę...

Kaffee Micha

Poniedziałek, 09. Grudzień 2019, 20:34 08

Unregistered

Niestety, mogę tylko potwierdzić tę obserwację. Byliśmy zachwyceni mogąc zakupić najlepszy ze wszystkich ekspresów do kawy, najnowszej generacji Z6. I tak, kawa była doskonała, ale kiedy ją wyłączyliśmy, byliśmy rozczarowani - ekspres do kawy, który po wyłączeniu nadal ma działający wentylator?!? Oczywiście, maszyna jest również umieszczona bardzo dużo po jadalni, niemożliwe... a potem jeszcze więcej niż minuta hałasu... Nie, to nie było możliwe. Wrócił do cichej i spokojnej maszyny...

Gast_Theresa

Wtorek, 24. Grudzień 2019, 10:49 10

Unregistered

QUOTE (KaffeeWolferl @ Wtorek, 26 listopada 2019, 15:53 godz.)
Szkoda fana! Dlaczego ekspres do kawy potrzebuje fana? To zwykły śmiech i prosta sprawa.
Dla mnie to samo! Hałas jest irytujący kolosalnie! i jedno wiem na pewno - to już nie będzie Jura! dla tej kupy pieniędzy hałaśliwy automat, który wydaje się również jeść ziarna kawy - prawie dwa razy więcej niż nasz stary Z5 - to po prostu śmieszne.
Jestem skłonny wymienić maszynę...


Mogę tylko poprzeć ten wkład. Kupiliśmy Z8 i te bezpośrednio w sklepie Jura. Wraz z pierwszym cappuccino pojawiła się niespodzianka w postaci szumu wentylatorów. Oh, natychmiastowe wezwanie do sklepu nie pomogło, dalsze rozmowy i e-maile też nie pomogły, maszyna nie została odebrana, to normalne z maszyną - teraz możemy żyć z tym hałasem przez lata. Maszyna kosztowała nas 2666 €. Martwi mnie to, że nie mieliśmy wyboru, nie, nie chcemy mieć tego hałasu. Pani na konsultacji zapytała nas, dlaczego nie mamy cappuccino w sklepie. Nie zaoferowano nam i nie było problemu, kto oblicza przy pomocy ekspresu do kawy z szumem pracującego za nim wentylatora? Jesteśmy całkowicie rozczarowani tą maszyną i radami! Czujemy się naprawdę oszukani.

Lucky68

Piątek, 27. Grudzień 2019, 12:12 12

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 54

numer członkowski..: 17217

Członek od: 21.08.2012

Rozumiem to podniecenie, ale z powodu mojego doświadczenia z Jurą nie mogę go zrozumieć.

Tak, wentylator niekoniecznie jest cichy, może przeszkadzać wrażliwym ludziom. Ale ja postrzegam tę funkcję jako bardzo dobre rozwinięcie na Jurze. Wentylator nie ma funkcji chłodzenia, jeśli tak uważasz. Skutecznie wysysa on wilgoć tworzącą pleśń z obudowy zaparzacza.

Ponieważ codziennie otwieram zgniłe góry Jury, które nie mają tego wentylatora, wolę te hałasy.

Można również odłączyć wentylator lub użyć jego cichej wersji.
Wbudowany wentylator jest od Sunon 60x60x15mm 24 Volt, 1,68 W 4300 obr/min i zapewnia 36db hałasu. Alternatywnie znalazłem wentylator Papst typu 614F o prędkości obrotowej 3900 obr/min i tylko 27 db szumu. Ma mniej mocy, ale 9db mniej hałasu.

KaffeeMichel

Wtorek, 03. Marzec 2020, 18:44 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 32232

Członek od: 06.04.2018

Whoa, co tu się dzieje? cool.gif

Muszę przyznać, że nadal mamy Z6 i przyzwyczailiśmy się do szumu wentylatora. Myślałem wtedy o tym, wysysając
wilgotne powietrze
.
Wieczorem, po ostatniej kawie, zaczęliśmy nawet wyciągać pozostałą część kuwety z wodą do połowy, również
ze względu na wilgotność.

Powód jest następujący: "Kiedy z ciekawości wpadłem do maszyny z latarką, zauważyłem jakąś pleśń, którą następnie wytarłem ręcznikiem papierowym z alkoholem"

Inaczej
nadal uważam, że projekt jest świetny i wciąż mruczy jak pierwszego dnia. (F50 u naszej córki jest teraz na 15.000 okładek i biegów...)

Guest

Wtorek, 03. Marzec 2020, 18:56 06

Unregistered

Posiłek
, właściwa decyzja, zwłaszcza ta z miską po użyciu do wyciągnięcia czegoś, jest koniecznością dla każdego Jury
.
W ten sposób nieunikniona forma pozostaje pod kontrolą.

Lucky68   

Wtorek, 03. Marzec 2020, 18:58 06

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 54

numer członkowski..: 17217

Członek od: 21.08.2012

ups w ogóle nie był zalogowany unsure.gif

Thyros

Środa, 07. Październik 2020, 08:42 08

Unregistered

Mogę jedynie zgodzić się z ogólną opinią.
Kupiłem też Z8 i byłem zszokowanyhałasem
, jaki wydaje ta maszyna.

Odesłałem maszynę z powrotem i jestem teraz (w połowie) zadowolony z maszyny Siemensa.

Sprzątanie

grupy p

iwowarskiej to wrzód na dupie, ale dlatego jest cicho.
Wyjaśnienie z odsysaniem jest dla mnie bardzo interesujące, ale szczerze mówiąc, takie rozwiązanie z maszyną za 2500 euro to policzek, a twierdzenie Jury jest z pewnością niegodne.
Pomijając fakt,
żeza 2,5 € więcej w zakupie byłby w nim Noctura Silent Fan zamiast taniegochińskiego
gówna. Ogólnie rzecz biorąc

, jasne jest, że Jura niestety również

znajduje się w fazie spadku jakościowego.
Wezwania do wsparcia również nie były zadowalające.

Wczasach mojego S9miałem
do czynienia
zniekompetentnympostępowaniem
.
Wprzypadku sprzedaży automatów zakładam, że sprzedawcy dobrze znają problem i dlatego

nieoferująkawy z automatu
.

Bawiłam się kilka razy i pokazałam, że jestem zainteresowana. Bezpośrednio po tym problem z wentylatorem został nawet odrzucony.

KaffeeMichel

Sobota, 15. Maj 2021, 08:27 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 32232

Członek od: 06.04.2018

Krótka aktualizacja na temat naszej Z6.

Nadal mamy maszynę i działa ona niezawodnie nawet po 7200 pokrywach ich serwisu.
Wentylator nadal nie wymieniłem happy.gif, dni, w których ja wentylator tako prawo na E... idzie mimo to w Unterzahl:

DDNowy Z10 ma według specjalisty sprzedawcy gwarantowane nie ma wentylatora, jest mnie jednak z 2600 € w wariancie dark-inox zbyt drogo, i / lub wentylator z Z6 nie wystarczająco głośno ;-)

Mała wskazówka I mnie "ergoogelt mają" dla tych z tych, z których maszyna po Entkalken stale pokazuje "Restwasserschale leeren".







Dwa tylne styki dobrze spłukać czystą wodą, ponieważ nawet najmniejsze resztki roztworu odkamieniającego mają wysoką przewodność elektryczną, a następnie dobrze wysuszyć.