Zaawansowane wyszukiwanie

Mielona kawa w Z8

jazer   

Poniedziałek, 01. Styczeń 2018, 21:06 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 31696

Członek od: 01.01.2018

Cześć,

Jestem teraz właścicielem nowego Z8 i jak na razie jestem z niego całkiem zadowolony.
Ale oczywiście
dbam o higienę maszyny i zawsze czyszczę ją zgodnie z okładkami opisanymi w instrukcji obsługi.
Zauważyłem
, że z tyłu tacy na wodę za pokrywami znajdują
się fusy z kawy
. Więc jest wyraźnie daleko od wytłoku.

Byłem więc bardzo ostrożny z mokrą szmatką

i próbowałem wyłowić zmieloną kawę z automatu. Trochę się już zebrało. Teraz czytam:
"Grupy piwowarskie, których nie da się usunąć, są zazwyczaj
tak skonstruowane, że nie może wydostać się z nich żadna zmielona kawa, a tym samym ryzyko pleśni jest zminimalizowane" (Welt.de
)Zastanawiam się teraz, czy nie otrzymałem uszkodzonej maszyny
. Czy to normalne, że w automacie zawsze jest zmielona kawa? To moja pierwsza szkoła prawnicza, więc jestem trochę niepewny. PS: Ponieważ przeczytałem artykuł /forumy/...showtopic=12900
, jestem teraz jeszcze bardziej niepewny, jeśli nie mam czegoś takiego
.

Tuxtom007

Poniedziałek, 08. Styczeń 2018, 20:05 08

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 93

numer członkowski..: 30680

Członek od: 26.06.2017

Witam,

Zadałem sobie to samo pytanie z moim Giga5.

Co jakiś czas na powierzchni za pojemnikiem na wytłoczyny znajduje się trochę kawy mielonej, to nie jest dużo i nie zawsze, a poza tym wydaje się, że jest to świeża kawa mielona, sucha w proszku.

Według dealera nie ma powodu do zmartwień


Wygląda na to, że pochodzi ona raczej z jednego z dwóch młynków niż z grupy piwowarów.

Powinienem go obserwować, czy jest gorszy, a potem ewentualnie pozwolić maszynie go sprawdzić. Teraz w weekend nie było nic do oglądania.



--------------------
Jura Giga5 mit Wireless Milch-Kühler

Kaffeepoint

Środa, 10. Styczeń 2018, 20:01 08

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Z8 ma aromat + szlifierkę. Działa tylko o połowę dłużej niż normalne i już wypluwa dużo proszku. Następnie wpada do otwartego szybu, a stamtąd do komory piwowarskiej. Coś tam może się nie udać. Ale z czasem się ustatkuje

Więc nie martw się.

MfG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

Apfelzimttasche   

Środa, 27. Listopad 2019, 15:49 03

Unregistered

Cóż, nie jestem tego taka pewna!

Miał problem, który polegał na zbieraniu proszku w dolnej części przez ten efekt.

Co doprowadziło do tego, że po każdej próbie nie wydostawała się już kawa, ekspres musiał być uzupełniany.

Zadzwoń do Juraservice: ...z "Jurasem" na telefonie. Wyjmij tacę ociekową, oddaj... do tyłu, a następnie sięgnąć do góry i wyjąć tam proszek z uchwytu sita. (Mówi się, że to dlatego, że stopień malowania był zbyt delikatny, średni (fasola lekka))PRO: Potem maszyna znów działała idealnieContra
: maszyna (Z8 2019) ma teraz niecałe 4 miesiące i właściwie nic takiego nie powinno się
wydarzyć. Tam (pod grupą piwowarską będzie piękne niebo, jeśli zawsze trochę utknie, albo)Jestem trochę rozczarowany JURA, za cenę 2499,- oczekiwałbym więcej po 4 miesiącach. Zastanawiam się nad wysłaniem go następnym razem, mniej więcej co 4 miesiące, całe 3 razy, a następnie wyjechać z nim ponownie (konwersja). Ale, mahlgrad został zmieniony i zobaczmy co się teraz stanie. apple cinnamon baghttps://www.kaffeevollautomaten.org/kaffeemaschinen/jura/1346_impress-z-8/

Martin (Hobbytechniker)

Piątek, 29. Listopad 2019, 23:09 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1378

numer członkowski..: 22501

Członek od: 20.11.2013

To jest to, co nazywam suką na wysokim poziomie...

Wszystkie automaty do kawy brudzą się w środku po pewnym czasie. Ponieważ są one narażone na prawdziwe zużycie przez ciepło, ciśnienie i parę...

Dlatego należy je utrzymywać w pewnych odstępach czasu... w przeciwnym razie może powstać forma... Jest z wysokiej jakości, ale raczej rzadki... jak w przypadku przystanku Porsche... z tym też nie czeka, aż inspekcja się skończy...

Lucky68

Sobota, 28. Grudzień 2019, 09:05 09

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 54

numer członkowski..: 17217

Członek od: 21.08.2012

...to nie ma nic wspólnego z przedziałem cenowym ;-) Wszystkie gniją, jeśli nie są utrzymywane. Tu Z6 z 2015 roku. 4 lata bez konserwacji po 8000 okładek... Czułem, że wychodzi kilogram śmierdzącej masy.

Załączony obrazek

Lucky68

Sobota, 28. Grudzień 2019, 09:07 09

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 54

numer członkowski..: 17217

Członek od: 21.08.2012

Albo J9 bez konserwacji...

Załączony obrazek

Lucky68

Sobota, 28. Grudzień 2019, 09:12 09

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 54

numer członkowski..: 17217

Członek od: 21.08.2012

Albo mikroskop ENA...

Załączony obrazek

Schlawi

Sobota, 28. Grudzień 2019, 11:47 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1104

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Jeśli nie dbasz o maszynę i nie czyścisz jej, nawet zdejmowany zaparzacz nie pomoże.
Te są ekstremalne. Niedawno miałem Nivonę, która wyglądała tak.

Załączony obrazek

Lucky68

Sobota, 28. Grudzień 2019, 14:46 02

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 54

numer członkowski..: 17217

Członek od: 21.08.2012

Hall of Shame ohmy.gif