Zaawansowane wyszukiwanie

Doradztwo zakupowe Jura, różnica 6 - 60 czy 8 - 80?

Jurabastler

Piątek, 28. Kwiecień 2017, 20:19 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 30342

Członek od: 27.04.2017

Hello Forum,

po tym jak moja praca ręczna nad starym Impressa nie postępuje zbyt dobrze, pytam o nowy.

Szukam w pełni automatycznej maszyny za mniej niż 1000 euro i obejrzałem stronę internetową Jury dla aktualnej serii E.
Jeśli teraz porównam E6 z E60 i E8 z E80, te dwa modele są identyczne pod względem specyfikacji - jaka jest różnica między tymi maszynami (E6 i 60,
E8 i 80)?
A może masz inną rekomendację dla nowego urządzenia? Moim głównym zmartwieniem jest dobra kawa i jakość wykonania urządzenia. Mogę zrobić bez wszystkiego, co ma związek z pienieniem mleka, robię to
na zewnątrz.
Dziękuję i pozdrawiam, JB

Guest

Czwartek, 25. Maj 2017, 15:49 03

Unregistered

Szkoda, że 600 osób czyta, ale nikt nie odpowiada.
Pytanie też mnie
teraz
zajmuje
.

Ale na takim forum nie trzeba się rejestrować.

Kaffeepoint

Wtorek, 30. Maj 2017, 21:45 09

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

E6 Cappuccinatore --> Cappuccino, przesuwając filiżankę, najpierw mleko, potem na wierzchu i kawa. E8 Ekspres jednodotykowy druga wylewka kawy za dyszą do mleka - tj. cappuccino lub latte za naciśnięciem przycisku, bez przesuwania go. W przeciwnym razie są one identyczne

MfG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

chewbaka

Sobota, 09. Grudzień 2017, 11:16 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 31517

Członek od: 02.12.2017

QUOTE
Mogę zrobić bez wszystkiego, co ma związek z pieniącym się mlekiem, robię to na zewnątrz.

W tym właśnie tkwi siła E8
. jeśli chcesz zrobić dekoracyjną mleczną piankę, możesz użyć funkcji: "porcja mleka", aby


wciągnąć


do


osobnego dzbanka.

Gast_Frank   

Piątek, 14. Luty 2020, 15:47 03

Unregistered

Witam. Mamy E 6. Jedyna różnica w stosunku do E 60, którą znam, to kolor. Nasz jest biały. E60 jest czarny.

Erwin_tr

Środa, 26. Luty 2020, 08:39 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 37575

Członek od: 25.02.2020

Zastanawiam się tylko, czy mam naprawić mój F50, czy kupić nowy. Wczoraj próbowałem również dowiedzieć się o różnicach, poza oczywiście ceną (dopłata E6 do E8 wynosi około 150 do 200 euro w zależności od koloru)

Możesz porównać E6 i E8 ze sobą na stronie jura, główne różnice jakie odkryłem to to, że
E8 potrafi
zrobić cappuccino za jednym naciśnięciem przycisku. - E8 ma więcej produktów - kubek świetlny Dodatkowo,
E8 ma więcej kolorów do wyboru... S8 posiada ekran dotykowy, inaczej wizualnie
bardzo podobny.
Ale zastanawiam się, dlaczego nie ma F50 w swoim asortymencie, albo następcy?
To
chyba świetne urządzenie
.

JuraFreund/Bastler

Środa, 08. Kwiecień 2020, 17:19 05

Unregistered

Różnica pomiędzy E8 i E80 to system mleczny Hp1/Hp2/Hp3. E8 może produkować mleko i pianę mleczną dzięki zaworowi regulacyjnemu na spieniaczu (obsługa ręczna
), natomiast E80 może produkować tylko pianę mleczną, a nie gorące mleko. Ale nawet to można
doposażyć.

Mam nadzieję, że mogę ci trochę

pomóc.
LG i do zobaczenia wkrótce:D:D

Benztowner

Poniedziałek, 15. Czerwiec 2020, 19:21 07

Unregistered

>/table> quoteEnd-->
I który z nich postanowiłeś?

Moje F 50 też się poddaje i mam do czynienia z tymi samymi alternatywami co ty.

Pozdrowienia.

Erwin_tr

Piątek, 04. Wrzesień 2020, 14:25 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 8

numer członkowski..: 37575

Członek od: 25.02.2020

Witam

Kupiłem S8. Świetny ekspres, kawa jest świetna! Nie potrzebuję tak bardzo funkcji cappu, ale jeśli goście przyjdą lub powinni przyjść w czasie po Koronie, to z radością oferuję wiele produktów mlecznych.

Nie, poważnie. Nie zrobiłbyś nic złego z S8, gdybyś miał wcześniej takie F50 jak ja. Myślę, że E8 też jest świetny, wystarczy użyć przycisków zamiast ekranu dotykowego. Od dłuższego czasu studiuję J6 (zwycięzca testu Stiwy 2018) ( w kolorze białym ). Jest naprawdę bardzo ładny, nawet lepszy na żywo niż na zdjęciach.

Ale w końcu S8 był dla mnie najlepszy pod względem stosunku ceny do jakości/wydajności/projektu, w chromie wygląda naprawdę ładnie i idealnie pasuje do każdej kuchni. Chrom nie jest nawet tak skomplikowany, jak myślałem na początku. Bardzo rzadko lądują na nim rozpryski kawy.

Ostatecznie decyzja o zakupie została podjęta w oparciu o ekran dotykowy i POKRYWĘTŁĘ DRUKARSKĄsmile.gif. Jest wykonana z metalu i ładnie leży w dłoni. Czuję się po prostu fajnie, gdy go zdejmujesz, a następnie napełniasz smile.gifkawą... Ma się wrażenie, że kupiło się coś pięknego i cennego... a ta pokrywa jest na pewno lepsza niż przezroczysta pokrywa E8. Lubię takie rzeczy, to jest po prostu subiektywne.

Mam nadzieję, że mogę ci pomóc. Podjęcie decyzji zajęło mi naprawdę dużo czasu. De LONGHI po prostu nie przemawiał do mnie w kwestii wzornictwa.

Rudi Ratlos   

Sobota, 14. Listopad 2020, 12:56 12

Unregistered

QUOTE (Erwin_tr @ Wednesday, February 26 Luty 2020, 08:39 o'clock)
Zastanawiam się tylko czy powinienem naprawić mój F50 czy po prostu kupić nowy. Wczoraj próbowałem również dowiedzieć się o różnicach, oprócz ceny oczywiście (dopłata E6 do E8 jest około 150 do 200 euro w zależności od koloru )

Można porównać E6 i E8 przeciwko sobie na jura-page, główne różnice mogę dowiedzieć się są
- E8 może zrobić cappuccino za naciśnięciem przycisku.
- E8 ma więcej produktów
- oświetlenie kubek

>Ponadto E8 ma więcej kolorów do wyboru... S8 posiada ekran dotykowy, inaczej wizualnie bardzo podobny.
QUOTE (JuraFreund/Bastler @ środa, 08 kwietnia 2020, 17:19 godz.)
Różnica pomiędzy E8 i E80 to system mleczny Hp1/Hp2/Hp3. E8 może produkować mleko i pianę mleczną dzięki zaworowi regulacyjnemu na spieniaczu (obsługa ręczna
), natomiast E80 może produkować tylko pianę mleczną, a nie gorące mleko. Ale nawet to można doposażyć.
Mam nadzieję, że mogę ci trochę pomóc.

LG i do zobaczenia wkrótce:D:D




Witajcie wszyscy,
ja też od dłuższego czasu szukam ekspresu do kawy. Tendencja idzie do Jury i tam staram się znaleźć różnicę między E80 i E8. Okazuje się to trudniejsze, niż myślałem!
zinformacją, leży ona w systemie mlecznym Hp1/Hp2/Hp3 Nie mogę zrobić tak wiele. Czy ktoś mógłby to jeszcze raz wyjaśnić? I to jest jedyna różnica?
Z nadzieją, że cena części spadnie trochę w Czarny Piątek i zdobędę trochę więcej informacji, pozostaję Z całym szacunkiem


Rudi





Gast_Thom

Czwartek, 06. Maj 2021, 16:46 04

Unregistered

Kolejna różnica
międzyekspresemE6
a E8
: ekspres E8 posiada oddzielny zbiornik na kawę mieloną (np. bezkofeinową). Model E6 nie posiada tej opcji.