Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Impressa S9

Wiadomość: Pusta taca

Daniela

Wtorek, 29. Kwiecień 2008, 16:06 04

Unregistered

Witam wszystkich,

Mam pytanie. Moja obecna 5-6-letnia Impressa S9 ssie już od kilku tygodni. Czasami działa to z kawą, potem znów odmawia usługi z komunikatem o błędzie "pusta miska". Miska jest pusta, a ja rozpaczam.

Kto może dać mi jakąś radę?

Daniela

Hisholy

Wtorek, 29. Kwiecień 2008, 17:20 05

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 3157

numer członkowski..: 22

Członek od: 10.01.2005

W większości przypadków przyczyną jest lekkie zabrudzenie. Z tyłu tacki ociekowej znajdują się dwie sprężyny kontaktowe. Na wewnętrznej stronie tacy pod tymi płytami znajduje się rowek. Rowek ten musi być czysty, w przeciwnym razie pojawi się opisany komunikat.
Jeśli wszystko jest zdecydowanie czyste, sprężyny detekcyjne w maszynie są zmęczone lub utlenione.

Daniela

Wtorek, 29. Kwiecień 2008, 18:49 06

Unregistered

Dzięki za szybką odpowiedź. Dopiero co sprawdziłem styki (te na powłoce), ale są niezwykle czyste.

Czy wiesz, czy możesz gdzieś dostać części zamienne, czy muszę oddać maszynę do warsztatu?

Daniela

Wtorek, 29. Kwiecień 2008, 18:55 06

Unregistered

Właśnie znalazłem dostawcę sprężyn detekcyjnych. Minimalny koszt (2,95 euro), spróbuję tego najpierw, zanim zainwestuję w nową maszynę. biggrin.gif

Guest_Achim   

Środa, 30. Kwiecień 2008, 12:09 12

Unregistered

Hello all.the error can also come from impurities.remove the bowl and clean the mirror,next to it is a sit, also please clean it,then everything should work again.

Hisholy

Środa, 30. Kwiecień 2008, 12:59 12

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 3157

numer członkowski..: 22

Członek od: 10.01.2005

Lustra? Colander?

www.123ko.de   

Czwartek, 08. Maj 2008, 08:11 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 2256

Członek od: 08.05.2008

...jednostka piwowarska może być również uszkodzona...

Hisholy

Czwartek, 08. Maj 2008, 09:34 09

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 3157

numer członkowski..: 22

Członek od: 10.01.2005

QUOTE (www.123ko.de @ Thursday, 08 May 2008, 06:11 a.m.)
...jednostka piwowarska może być również uszkodzona...

Nie, na pewno nie ma to nic wspólnego z tym błędem!

Gimmli

Sobota, 10. Maj 2008, 07:47 07

Unregistered

Zdejmuję tylną ścianę i patrzę na suwak na transformatorze i zaworze elektromagnetycznym, a także zamontowanych sprężynach, lubi ześlizgiwać się ze swoich sprężyn trzymających (plastikowych), a jeśli ześlizgnie się tylko 1-2 mm do tyłu, styki powłoki nie stykają się już. Krzywizna sprężyn detekcyjnych nie jest już wtedy wystarczająca. Wyczyścić sprężyny, wygiąć je i zamocować zjeżdżalnię. wtedy będzie działać w ten sposób.

Guest

Środa, 13. Sierpień 2008, 16:16 04

Unregistered

Mieliśmy ten sam błąd.... Zadzwoń na infolinię ... wyślij maszynę po raz czwarty, zapłać 165 Euronen i zleć reset oprogramowania. Bardzo proste. W przypadku maszyny za 1000 Euro normalne jest równoległe posiadanie 3 kolejnych maszyn w celu zastąpienia niepracującej. Nie ma już dla mnie prawa, po tym jak do nich zadzwoniłem i nie mogłem zrozumieć, czy moja wina to tania ryczałtowa usługa.

Helmut Boe

Środa, 13. Sierpień 2008, 20:11 08

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 811

numer członkowski..: 2411

Członek od: 29.06.2008

QUOTE (Guest @ Wednesday, 13 August 2008, 16:16 hrs)
Mieliśmy ten sam błąd.... Zadzwoń na infolinię ... wyślij maszynę po raz czwarty, zapłać 165 Euronen i zleć reset oprogramowania. Bardzo proste. W przypadku maszyny za 1000 Euro normalne jest równoległe posiadanie 3 kolejnych maszyn w celu zastąpienia niepracującej. Nie ma już dla mnie prawa, po tym jak do nich zadzwoniłem i nie mogłem zrozumieć, czy moja wina to tania ryczałtowa usługa.

staranne czyszczenie styków, zwłaszcza przestrzeni między stykami, byłoby łatwiejsze. Nie ma potrzeby stosowania maszyn z częściami zamiennymi.

denim

Poniedziałek, 18. Listopad 2013, 19:13 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 6

numer członkowski..: 22431

Członek od: 15.11.2013

(!) wielokrotne staranne czyszczenie przestrzeni między stykami przyniosło roztwór, dzięki

Gast_Georg

Niedziela, 21. Czerwiec 2015, 17:01 05

Unregistered

Dzięki za końcówkę z intensywnym czyszczeniem styków. Miał ten sam komunikat o błędzie po odkamienianiu. Bałam się, że popołudnie kawowe zostanie odwołane.
biggrin.gif

Guest

Niedziela, 20. Wrzesień 2015, 12:36 12

Unregistered

Cześć, chłopaki,

Miałem ten sam problem. Wskaźnikiem było: Pusta miska. Wydawało mi się to bardzo dziwne, że po wyjęciu miski wiadomość nie przeskoczyła do brakującej miski. Powodem było to, że kontakty w maszynie były brudne. Ostrożnie usunąłem styki za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 i przedmuchałem je sprężonym powietrzem z puszki natryskowej. Mamy tu coś takiego, bo moja żona używa go do regularnego czyszczenia swoich maszyn do szycia. A oto i wina, która na zawsze zniknęła. Życzę ci powodzenia.

Pozdrowienia od słonecznego Palatynatu

Gast_Ralf

Poniedziałek, 12. Październik 2015, 13:36 01

Unregistered

Miał ten sam problem. Musiał oczyścić styki na maszynie, nie te na wyjmowanej misce. I faktycznie, to działa. Możesz dostać dobrą robotę z długą szczotką. Mój trik: dodaj spray kontaktowy i po pierwszej próbie zadziałał ponownie. Pozdrowienia dla wszystkich głębokich kochanków. Ralf

 Seite 12