Zaawansowane wyszukiwanie

kod błędu krups ea81 6

zapalają się wszystkie lampy i głowica warzelnicza opuszcza się

samson01

Środa, 01. Czerwiec 2022, 20:06 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 54327

Członek od: 01.06.2022

witam
posiadamy urządzenie

krups ea81
model fpb145001pnr








ref: ea81m870/70k-3818mamy

problem, który jest zauważalny.... po wyczyszczeniu głowicy zaparzającej, w tym nasmarowaniu uszczelek smarem silikonowym oraz wyczyszczeniu przepływomierza i jego wężyków przyłączeniowych, podczas uruchamiania migają 4 czerwone lampki, a głowica zaparzająca porusza się tylko do połowy w dół, a następnie wraca do pozycji wyjściowej. po tym 4 czerwone diody nadal migają.... nawet odłączenie i ponowne uruchomienie urządzenia nic nie daje....
czyktoś może coś poradzić na ten problem
, z


góry dziękuję






























Załączony obrazek

Savieras

Niedziela, 19. Czerwiec 2022, 10:11 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 49685

Członek od: 05.02.2022

Witaj Samsonie,

Jako możliwe źródło błędu, po programie czyszczącym niektóre z moich części były zniszczone i wszystkie cztery lampki kontrolne rotela ciągle migały.
Głowica zaparzająca wraz z termoprzełącznikami była uszkodzona. Czy sprawdziłeś już, czy termoprzełączniki są nadal w porządku? Jeśli nie, można to łatwo sprawdzić. Zawsze odłączaj je od zasilania, tzn. najpierw wyjmij wtyczkę z gniazdka sieciowego!!!

Następnie możesz sprawdzić testerem ciągłości, czy mają ciągłość, czy nie. Są one przymocowane do przedniej części kotła za pomocą zacisku i wiszą na czerwonym i niebieskim przewodzie od płytki drukowanej do kotła.

PozdrowieniaSavi




haynz

Poniedziałek, 01. Maj 2023, 21:01 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 5

numer członkowski..: 65405

Członek od: 01.05.2023

...Mój EA81* też kręci się od kilku dni ... czasem dokładnie tak jak opisałeś - czasem znów działa ... czasem wyrzuca nie zaparzoną kawę ... bez pokrywki działał idealnie drugiego dnia kilka razy z rzędu - ale potem pojemnik na ziarna nie chce się włączyć .... Założenie pokrywki z powrotem: kręci się^^ - czasem kręci się nawet bez zaparzenia czegokolwiek, więc wykluczam, że to może być wewnętrzna para ... gdzieś się chwieje? Jedyne co powoduje ten objaw, który opisujesz, to chyba moja wada. Właściwie to zaczął wirować po tym jak wymieniłem pierścienie tłokowe, po tym jak przeleżały w szufladzie prawie rok, bo stare z jakąś silikonową taśmą uszczelniającą pod spodem rozwiązały wtedy problem ... w następnej kolejności włożę stare z powrotem jako test.
W międzyczasie rozebrałem już i wyczyściłem zawór nadciśnieniowy, przepływomierz i tłok pompy - bez skutku.

P.S. Pilnie poszukuję też "przycisku" ON/OFF.

haynz

Środa, 03. Maj 2023, 08:54 08

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 5

numer członkowski..: 65405

Członek od: 01.05.2023

OK - właściwie zignorowałem "error code 6" osoby, która stworzyła temat, bo pomyślałem, że musi mieć model z wyświetlaczem (faktycznie, mogłem to zauważyć na zdjęciu^^) ... a teraz w porannym świetle (żaluzja wciąż zamknięta^^) znalazłem ERROR CODE DISPLAY biggrin.gif (1-cyfrowy wyświetlacz LED pod tacką na kubki - służy też do ustawiania poziomu twardości wody itp.) U mnie pokazuje 9 - teraz zależy jak samson01 odczytał wyświetlacz - od tyłu też byłoby 6^^. Odczytałem kod tylko raz - zawiesza się (wszystkie kontrolki się świecą), ale wydaje mi się, że u mnie zawiesza się w różnych sytuacjach. Wczoraj znowu grzebałem na forum i dowiedziałem się, że tajemnicze błędy są bardzo często związane z NTC (termoswitch) na bloku grzewczym (chwieje się na wtyczkach kabli, aż czujnik się poluzuje) i kiedy dzisiaj wpisałem w wyszukiwaniu świeżo odkryty kod błędu, też trafiłem dokładnie na ten temat. Prawdopodobnie jest to element z zakresu centów, który ze względu na swoje minimalne rozmiary jest często bardzo kłopotliwy w naprawie. Ewentualnie może to być też rozwiązanie dla niektórych ekspresów na ebayu i tym podobnych, które są opisywane jako uszkodzone ... jeśli wczytać się w opisy przedmiotów, to wszystkie w pewnym momencie się poddały^^
Jestem ciekaw, jak to się stało, że mój NTC jest tak "poobijany" biggrin.gif pierwszy musiał się tego pozbyć^^

...z innego wątku (https://www.kaffeevollautomaten.org/forums/index.php?showtopic=38907) :

"po włączeniu mój Krups EA 8000 najpierw przechodzi do błędu 9, gdzie migają wszystkie cztery czerwone lampki. W pewnym momencie, po 20-30-krotnym wyłączeniu i włączeniu, ekspres jest gotowy do uruchomienia. Może się jednak zdarzyć, że proces parzenia zostanie ponownie przerwany przez błąd 9, dlatego zawsze najpierw zaczynam od 1-2 płukań. Gdy to się uda, mogę zaparzyć niemal nieograniczoną liczbę kaw, bo błąd już nie występuje. Dopiero po ostygnięciu ekspresu procedura zaczyna się od nowa" (Hobi)

...i z tym zachowaniem mogę się również zgodzić wink.gif