Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Ena Micro 1 - koniec z kawą

Woda spływa do wanny zbierającej

cgarbe

Niedziela, 20. Luty 2022, 18:07 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 7

numer członkowski..: 29870

Członek od: 25.01.2017

Witam wszystkich
,mając doświadczenie z Saeco i Siemens KVA, które serwisowałem i naprawiałem dla nas w ostatnich latach, przyjaciel przyniósł mi teraz jej ekspres Jura Ena Micro 1. Usterka:
Brak kawy i woda spływa bezpośrednio do tacki ociekowej
.


Zająłem się tym problemem, otworzyłem ekspres zgodnie z instrukcją, wyjąłem całkowicie zabrudzoną i inkrustowaną grupę zaparzającą, wyczyściłem ją i (znów zgodnie z instrukcją) całkowicie rozebrałem i wyremontowałem, łącznie z zaworem spustowym.
Założyłem, że winne są ciężkie inkrustacje i prawdopodobnie zniszczone uszczelki.
Po wymianie wszystkich uszczelek, ponownym zmontowaniu grupy zaparzającej i nasmarowaniu jej we właściwych miejscach, wyczyściłem wnętrze maszyny i zainstalowałem grupę zaparzającą.

Proces płukania zadziałał po włączeniu, woda trafiła do kubka.

Potem chciałem zrobić kawę i nic nie działało.
Podczas procesu parzenia woda spływa do tacki ociekowej znajdującej się w lewej dolnej części grupy zaparzającej.
Co mnie jeszcze bardziej dziwi, to fakt, że wytłoki (suche) nie są "usuwane" do tacki ociekowej, ale pozostają na górnej krawędzi komory zaparzającej....

Nie mam pojęcia co jest nie tak...może ktoś tutaj ma jakiś pomysł.
Chciałbym/jestem w stanie wykluczyć 99% błędów podczas rewizji grupy browarniczej. Wszystko zgodnie z instrukcją, dziesiątki razy przerabiałem już własne grupy zaparzające Saeco / Siemens (więc nie jestem zupełnie niedoświadczony) i grupa zaparzająca działa bezproblemowo ręcznie i bez żadnych blokad.

W załączeniu 2 zdjęcia, które ilustrują to, co napisałem powyżej...może to coś pomoże...;-)

Chętnie przyjmę wskazówki, jak rozwiązać problem

...



Pozdrawiam, Chris
























Sara

Piątek, 27. Styczeń 2023, 19:12 07

Unregistered

Czy znalazłeś jakieś rozwiązanie, aby rozwiązać ten problem?