Zaawansowane wyszukiwanie

Aromat MEROLu Aromat Derlizia Celica

Pomoc techniczna

adamtv

Środa, 27. Luty 2013, 23:36 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 7

numer członkowski..: 19193

Członek od: 03.02.2013

Witajcie drodzy użytkownicy ekspresów do kawy Merol.

Ponieważ w ciągu ostatnich kilku dni otrzymałem wiele e-maili z prośbami o konserwację i naprawę tych maszyn, zarejestrowałem się na tej stronie w celu udzielania porad technicznych w zakresie moich możliwości. Jest oczywiste, że wielu klientów stało się bardzo niezadowolonych z zakupu tego ekspresu do kawy, co uważam za bardzo niefortunne, ponieważ maszyny te oferują dobrą jakość w rozsądnej cenie.

Prowadzę warsztat naprawczy telewizora i innych urządzeń elektronicznych i od prawie dokładnie jednego roku do końca 2012 roku naprawiałem również ekspresy do kawy firmy Merol, typy ME-709, ME-710, ME-711 (do rozpoznania na tabliczce znamionowej pod maszyną), które są również znane na rynku jako Aroma Celicia, Aroma Delizia, Bonitas itp. Robiłem naprawy dla kilku sprzedawców. W międzyczasie jednak nie miałem kontaktu z żadnym z dealerów. Cieszę się, że mogę zaoferować tę usługę również użytkownikom końcowym, np. po wygaśnięciu gwarancji. Naprawy - wygaśnięcie Naprawy gwarancyjne powinny być wykonywane zasadniczo i wyłącznie przez sprzedawcę.
Przy każdej naprawie - niezależnie od rodzaju usterki -
obudowa jest całkowicie zdejmowana, maszyna jest czyszczona wewnątrz i sprawdzana pod kątem ewentualnego zwapnienia; szlifierka jest demontowana i czyszczona. W

przypadku

każdej maszyny, która wykazuje osad wapienny lub jest zapchana wapnem, procedura usuwania kamienia jest przeprowadzana po zakończeniu naprawy. Przeciętnie, każda naprawa - o ile wszystkie części zamienne są dostępne - kończy się jazdą próbną w tym samym dniu roboczym. Gotowe naprawy zostały odebrane, zapakowane i wysłane przez sprzedawcę. Rodzaje usterekPowoli dochodzę do głównego tematu mojego artykułu - najczęstszych skarg. Ze wszystkich napraw, tylko około 30% było spowodowanych czystymi wadami produktu.
Większość przyczyn wynikała z nieprawidłowej obsługi w zakresie kalibracji i niewystarczającej staranności: zbyt rzadko
wykonywane odkamienianie powodowało całkowite zablokowanie maszyny (komunikat EMPTY na wyświetlaczu). KALIBRACJA (odnosi się do ustawienia mielenia ziaren kawy
) Rozdrabniacze są
fabrycznie ustawione na wartość średnią. Dokładne dostosowanie musi być przeprowadzone przez konsumenta.

Jeśli wyciskane zakładki kawy nie są kompletne i wodniste przy ustawionej maksymalnej ilości kawy (wyświetlanych jest 5 ziaren kawy), konieczna jest kalibracja zgodnie z instrukcją obsługi. W załączniku do tego artykułu znajduje się bardziej wyczerpujący i

być może bardziej zrozumiały opis, który sformułowałem z mojej strony. (patrz Załącznik

)Jeśli ilość zmielonej kawy w proszku jest zbyt duża, urządzenie zatrzyma się, a na wyświetlaczu pojawi się komunikat KALIBRACJA, następnie naciśnij OK, aby pominąć ustawienie ilości wody, a następnie naciśnij kilkakrotnie przycisk minus, aby zmniejszyć ilość proszku (zakres ustawień

wynosi od -9 do +9). Ponownie naciśnij OK, aby zakończyć kalibrację.

Jeśli ustawienie kalibracji nie działa lub jest zbyt duże, innym

rozwiązaniem byłoby po prostu zmniejszenie liczby ziaren kawy na wyświetlaczu podczas procesu mielenia. Z
mojego punktu widzenia konieczne wydaje się regularne odkamienianie urządzenia - nieco co 3 tygodnie, a jeszcze częściej, gdy woda jest szczególnie twarda - aby zapobiec całkowitej awarii. Maszyna nie posiada systemu ostrzegawczego, który zatrzymywałby ją przed odkamienianiem. Jeśli maszyna nie jest regularnie odkamieniana, kamień stopniowo osadza się w obu kotłach. Podczas procesu odkamieniania, wapno jest odprowadzane z kotłów przez dyszę parową. Jeśli nie jest regularnie usuwany, nadal przesuwa się w kierunku grupy zaparzającej i osadza się w wężu ciśnieniowym i zaworze wylotowym, aż do całkowitego zatkania. Wówczas nie będzie można już usunąć tego stanu poprzez normalny proces odkamieniania.
Jeśli wąż ciśnieniowy
i zawór wylotowy są zablok
owane, blokady tej nie można usunąć również w procesie odkamieniania.

Jeśli ekspres do kawy nie jest jeszcze całkowicie zwapniony i do filiżanki przedostaje się jeszcze kilka kropel wody, można

użyć programu awaryjnego

odkamieniania

, aby zapobiec naprawie. (patrz załącznik

)Według

opinii klientów, ponad 50% testów zakończyło się sukcesem.
Są to najpoważniejsze skargi klientów, których można by stosunkowo łatwo uniknąć.
Oczywiście możliwe są
również specyficzne wady produktu, które
można wyeliminować
tylko poprzez
naprawę w specjalistycznym warsztacie. W przypadku reklamacji z

tytułu gwarancji wyłączną

odpowiedzialność za

to ponosi sprzedawca

(zgłoszenie naprawy, potwierdzenie odbioru, wniosek o nadanie statusu).

W przypadku wszelkich pytań technicznych i napraw po wygaśnięciu gwarancji, jestem do dyspozycji i

ustanowiłem specjalny adres kontaktowy:

Merol-kaffeeautomaten-servicepartner@gmx.deDie


w poprzednim artykule zalecany adres kontaktowy adamtv@gmx.de jest
przeznaczony do napraw telewizorów.
Koszty naprawyI
szczegółowo opisałem powyżej
procedurę naprawy
.

Za naprawę, sprzątanie i konserwację ekspresów do kawy naliczam ryczałtową stawkę w wysokości 65 € wraz z podatkiem VAT i kosztami przesyłki zwrotnej oraz kosztami materiałów (jeśli mają być spodziewane wyższe koszty materiałów, dostarczę z góry

kosztorys).

Mogę przyjmować naprawy wysłane do mnie tylko po uprzednim kontakcie. (adres kontaktowy: Merol-kaffeeautomaten-servicepartner@gmx.de

). Adam

Załącznik (Liczba pobrań: 2720)

Załącznik Kalibrieren_und_Not_Entkalkungs_Programm.pdf

Guest

Czwartek, 08. Sierpień 2013, 17:11 05

Unregistered

Witam
, chciałbym dodać do sprawozdania pana Adamkiewicza, że poszedłem za jego radą i zrobiłem bardzo dobrze. Na początku maszyna sprawiała wiele problemów, ale pan Adamkiewicz jest zawsze dostępny i pomoże. Teraz jestem bardzo zadowolony z mojej Aroma Delitzia.
tongue.gif

Ursula Walter   

Środa, 02. Październik 2013, 15:48 03

Unregistered

Mam bardzo przyjazną informację przez telefon, maszynę, którą teraz wysłałem.

M. Grawert

Sobota, 22. Marzec 2014, 12:43 12

Unregistered

Mam Aroma Delizia i po dziwnym hałasie maszyny nie mogłem już używać grupy piwowarskiej. Tutaj na forum znalazłem post pana Adamkiewicza i wczoraj wysłałem mu maila opisującego problem. Dziś rano zadzwonił do mnie i cierpliwie spędził 20 minut na telefonie ze mną szukając błędu - i znalazł go! Jestem pod wrażeniem! Człowiek zrozumiał, jak na dłuższą metę zdobyć zaufanie potencjalnych klientów, a nie tylko zarobić szybkiego dolara. Gorąco go polecam!

Tu jeszcze raz adres pocztowy: Merol-kaffeeautomaten-servicepartner@gmx.de.

Gast_Frank

Wtorek, 05. Sierpień 2014, 15:08 03

Unregistered

Witam, co mam zrobić, tabliczki są zbyt wodniste?
Kalibracja.
..

L.G.Frank

maker

Czwartek, 21. Sierpień 2014, 17:54 05

Unregistered

Mój ekspres do kawy (Celica) zmielony proszek i natychmiast wrzucił go do pojemnika z wytłokami. Na wyświetlaczu pojawił się napis "Calibration". Po zmniejszeniu ilości kawy znów zadziałało, ale espresso było o wiele za rzadkie. Potem zadzwoniłam do pana Adamkiewicza. Dał mi kilka wskazówek i był bardzo chętny do poprawienia błędu. Chciałbym mu za to również bardzo podziękować.

theDarkEyes

Niedziela, 27. Grudzień 2015, 22:47 10

Unregistered

Witam,
nie mam wyżej wymienionej maszyny, ale identyczną
Aroma Delizia.

Teraz do mojego pytania, jak mogę uzyskać równomiernie ciepłe pchnięcie mleka z maszyny? Zazwyczaj otrzymuję prawie zimną pianę, która znacznie zmniejsza przyjemność z picia kawy

.
Mam nadzieję, że uzyskam tu odpowiedź.