Zaawansowane wyszukiwanie

Jura Ena7 lub Delonghi ECAM 23,420

Decyzja o zakupie

Gast_Ingrid

Niedziela, 30. Październik 2011, 16:41 04

Unregistered

Witajcie wszyscy,

Chcę kupić nowy, w pełni automatyczny ekspres do kawy i po prostu nie mogę się zdecydować. Miałem stopień naukowy z zakresu prawa wiele lat temu i byłem z niego bardzo zadowolony. Teraz mam ekspres Delonghi Nespresso, który jest również bardzo dobry, ale czapsy są dla mnie za drogie jako "pijaczka kawy".

Najczęściej piję kawę (najlepiej z "dzbanka do kawy") i espresso. Czasami też lubię pić cappuccino, ale zdarza się to może 2-3 razy w miesiącu. Droższa maszyna przygotowująca cappuccino lub latte po naciśnięciu przycisku nie jest więc konieczna.

Pytania dotyczące Jura Ena7
:- Jak dobrze spienia mleko bezpośrednio z kartonu za pomocą węża? (opinie na ten temat są bardzo różne w Internecie
, od "działa świetnie" do "w ogóle nie działa")- jak dobry jest

automatyczny program czyszczący

i jak często trzeba to robić? - czy

masz

doświadczenie w czyszczeniu poszczególnych części w zmywarce - i bardzo ważne: Jak gorąca jest kawa i cappuccino? - czy kawa jest mocna i ma dobry aromat? - Ogólnie rzecz biorąc
, opinie w Internecie nie są tak wspaniałe, jak oczekiwałem od Jury, co mnie
bardzo
dziwi
, ponieważ Jura ma naprawdę świetną reputację, prawda? Pytania dotyczące Delonghi ECAM 23.420
:- Jak
dobrze działa ręczne spienianie mleka? -

Czy mogę spienić pianę bezpośrednio w filiżance, z której później wypiję cappuccino, czy też zawsze muszę zdekantować pianę (

ta ostatnia jest dla mnie nieco niepraktyczna

) - Jak dobrze można

czyścić ręcznie grupę piwowarską? -

Jak

gorąca jest kawa i cappuccino -

czy

kawa jest mocna i aromatyczna? -

Opinie o Delonghi są prawie zawsze świetne w internecie, jaka

jest twoja opinia? Cieszę
się z wielu odpowiedzi, wskazówek i zaleceń
, dzięki czemu mogę
wreszcie podjąć dobrą
decyzję. Dziękuję
bardzo
. Ingrid

ristretto

Niedziela, 30. Październik 2011, 17:42 05

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 926

numer członkowski..: 4800

Członek od: 11.07.2009

QUOTE (Guest_Ingrid @ Sunday, 30 October 2011, 15:41 h)


Witam wszystkich,

Chciałbym kupić nowy, w pełni automatyczny ekspres do kawy i po prostu nie mogę się zdecydować. Wiele lat temu miałem szkołę prawniczą i byłem z niej bardzo zadowolony. Teraz mam ekspres Delonghi Nespresso, który jest również bardzo dobry, ale czapsy są dla mnie za drogie jako "pijaczka kawy".

Najczęściej piję kawę (najlepiej z "dzbanka do kawy") i espresso. Czasami też lubię pić cappuccino, ale zdarza się to może 2-3 razy w miesiącu. Droższa maszyna przygotowująca cappuccino lub latte po naciśnięciu przycisku nie jest więc konieczna.

Pytania dotyczące Jura Ena7
:- Jak dobrze spienia mleko bezpośrednio z kartonu za pomocą węża
? (opinie na ten temat są bardzo różne w Internecie, od "działa świetnie" do "w ogóle nie działa")Bardzo dobrze. Jest to po prostu higieniczne, a kiedy mleko jest schłodzone, ma również wspaniałą konsystencję - jak dobry jest automatyczny program czyszczenia i jak często trzeba to robić? Po około 180 programach włączających.
Jeśli zrobiłeś to dwa razy, możesz zapamiętać kroki,
jest on używany do czyszczenia BG i jest wykonywany dokładnie i automatycznie. - Czy mają Państwo doświadczenie w czyszczeniu części w zmywarce? Nie należy czyścić części w zmywarce. - i bardzo ważne: Jak gorąca jest kawa i cappuccino?
Napoje mają dobrą temperaturę cappu ok. 65°C więcej jest prawie niemożliwe z KV, ponieważ mleko nie może osiągnąć wyższej temperatury w czasie spieniania
. Na długo ciepłe cappuccino pomaga podgrzać filiżankę. - Czy kawa jest mocna i dobra w aromacie?
Jeśli
weźmiesz
dobrą
kawę ziarnistą
(palnik do kawy)
i idealnie wyregulujesz mielonkę, dostaniesz dobrą kawę/espresso (w obszarze KV

) - w sumie opinie w Internecie nie są tak wspaniałe, jak

oczekiwałem

od Jury

, co mnie bardzo dziwi, ponieważ Jura rzeczywiście ma świetną reputację, prawda?
Wielu użytkowników oczekuje wspaniałego espresso lub cappu za jednym naciśnięciem przycisku, a wielu z nich nie dba o najważniejsze schłodzone mleko i wspaniałe świeże ziarna kawy
. Ważne jest również, aby prawidłowo ustawić ekspres (np. stopień mielenia temperatury). Pytania dotyczące ECAM Delonghi 23.420:- Jak dobrze działa ręczne spienianie mleka?
Uważam, że jest to uciążliwe, Mascgine nie ma wystarczającej mocy pary wodnej, aby uzyskać dobrą konsystencję mleka, wymaga praktyki i z więcej niż 2 filiżankami cappu
dziennie polecam automatyczne spienianie mleka. -
Czy mogę spienić się bezpośrednio w filiżance, z której później wypiję cappuccino, czy też zawsze muszę
zdekantować
piankę
(ta ostatnia jest dla mnie nieco niepraktyczna

)? Dla uzyskania dobrych rezultatów i łatwiejszego spieniania należy użyć kubka do spieniania mleka, w filiżance (porcelana lub szklanka) z krótkim, małym uchwytem, trudno byłoby utrzymać filiżankę podczas spieniania, a

kształt filiżanki nie nadaje się do spieniania mleka w niej

.

-

również bardzo

ważne

tutaj

: jak gorąca jest kawa i

cappuccinoNie

jest też gorętsza ani zimniejsza, jak w przypadku Jury. -

czy

kawa jest mocna i dobra w aromacie? patrz Jura powyżej -
opinie o Delonghi są prawie zawsze świetne w internecie, jaka
jest Twoja opinia? W

ciągu ostatnich 2-3 lat Delonghi osiągnęło naprawdę dobrą sprzedaż swoich modeli, ponieważ ich jakość

i cena są

również

odpowiednie. Jura

zaczyna dopiero od rundy około 600Euro, dlatego też porównanie DElonghi 400Euro jest nadal Mercedesem pod KV i dlatego też ma mniej recenzji w Inet. Obaj są dobrymi producentami, ale ja skłaniam się ku

Jurze

ze względu na funkcjonalność

i cechy. Cieszę
się z wielu odpowiedzi, wskazówek i zaleceń, więc
mogę
wreszcie podjąć dobrą
decyzję. Dziękuję
bardzo
.
Ingrid



--------------------
Kaffeevollautomaten:
Delonghi ESAM 3000B (2 Moante sehr zufreiden)
Saeco Talea Ring Plus (3 Monate UNzufreiden)
Jura ENA5 (1 Jahr super zufrieden)
Siemens EQ7 (8 Monate Anfangs toll dannach genervt 2 x zur Reparatur einmal neue BG ueber Support angefordert)
WMF 800 seit 1.12.09 Klasse
Siebträger
Bezzera BZ07 DE mit Bezzera BB005 Timer (Mühle) seit Mai 2011
Nespresso Krups XN 2720 für die Arbeit