Zaawansowane wyszukiwanie

Krups XP 7240 Kod błędu 6 / Błąd 6

stefan_80

Wtorek, 04. Styczeń 2022, 11:46 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 48486

Członek od: 04.01.2022

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy, ale od jakiegoś czasu mam do czynienia z ekspresami do kawy Krups.

Teraz mam Krupsa XP7240 jako prezent dla mojej dziewczyny. Mam problem z tym, że pojawia się kod błędu 6. Może ktoś będzie mógł mi pomóc.

Co zrobiłem do tej pory.

Po wymianie przycisku włączającego, wyświetlacz znów działał. Kolejnym błędem był kod błędu 5.

Następnie wymieniłem przepływomierz. Przedmuchałem go i nic się nie stało. Więc wymieniłem go. Ekspres do kawy nie pompował się już więcej. Użyłem więc strzykawki do wstrzyknięcia odwapniacza do pompy. Następnie rozebrałem go bez otwierania węży ciśnieniowych. Cała ta maszyna wydaje się być dość zwapniona.

W jakiś sposób pompa ruszyła i układ prawdopodobnie sam się odpowietrzył. Kamień przedostał się przez dyszę pary.

Następnie tłok przesunął się kilka razy w dół.

Teraz, po włączeniu i rozgrzaniu urządzenia, rozpoczyna się auto test. Pompa pracuje, ale w pewnym momencie zatrzymuje się i woda wypływa z dna. Wnętrze maszyny jest suche. Dystrybutor wody porusza się w 5 pozycjach, które sprawdziłem w menu serwisowym. Wyczyściłem również zawór spustowy. Był bardzo brudny od kawowego proszku.

Zawsze dodaję trochę odkamieniacza do wody. Czy nie można wymusić płukania, aby odkamienić maszynę?

Jak sobie radzić z takim problemem?

Dzięki za pomoc