Zaawansowane wyszukiwanie

Miele CVA 7440 uszkodzony spieniacz do mleka

Miele CVA 7440 uszkodzony spieniacz do mleka

Isabel

Wtorek, 30. Marzec 2021, 14:47 02

Unregistered

Witam wszystkich,

Niestety funkcja spieniania mleka nie działa już w naszym ekspresie do zabudowy Miele CVA 7440. Już kilka razy wszystko rozebraliśmy, wyczyściliśmy i złożyliśmy ponownie.

Czy ktoś miał podobne doświadczenia i wskazówki, czym to może być spowodowane lub czy ukryta część wymaga czyszczenia?

Dziękuję i pozdrawiam
,Isabel

M. van der Linden

Piątek, 13. Sierpień 2021, 09:48 09

Unregistered

Najlepszy,

Mam dokładnie ten sam problem, wszystko dobrze wyczyściłem, a potem prawie nie ma piany. Mleko jest energicznie wstrzykiwane do filiżanki, ale prawie nie ma piany.

Jeśli tak będzie nadal, skontaktuję się z firmą Miele,

Gr. M. van der Linden

M. v.d. Linden

Niedziela, 15. Sierpień 2021, 12:52 12

Unregistered

Cześć Isabel,

Być może problemem w spienianiu jest temperatura mleka. W moim przypadku temperatura mleka z lodówki wynosi 5 stopni. Następnie maszyna musi je podgrzać, aby mleko się spieniło. Podejrzewam, że jest to zbyt mocne podgrzanie mleka, a urządzenie tego nie osiąga. Dwa razy zdarzyło mi się, że pod koniec podgrzewania mleka pojawił się komunikat o błędzie F82. Oznacza to, że urządzenie się przegrzewa.

Spróbuj podać mleko do urządzenia w nieco cieplejszej temperaturze, być może spowoduje to ponowne nagrzanie się urządzenia.

Robert J

Czwartek, 29. Wrzesień 2022, 15:03 03

Unregistered

QUOTE (Isabel @ wtorek, 30 marca 2021, 14:47)
Witam wszystkich,

Niestety funkcja spieniania mleka w naszym ekspresie do zabudowy Miele CVA 7440 już nie działa. Już kilka razy wszystko rozebraliśmy, wyczyściliśmy i złożyliśmy ponownie.

Czy ktoś miał podobne doświadczenia i wskazówkę w czym może tkwić problem lub czy ukryta część wymaga czyszczenia?

Dziękuję i pozdrawiam
,Isabel

Cześć Isabel ????
Czy naprawiłeś problem ze spieniaczem do mleka ?
Mam ten sam problem, próbowałam już wszystkiego i nie mam mlecznej pianki tylko gorące mleko.
Proszę mi powiedzieć co mam zrobić

Dziękuję i LG




Guest

Poniedziałek, 03. Październik 2022, 17:13 05

Unregistered

Witam jest to spowodowane małą częścią zwaną bypass w dolnej części maszyny kosztuje około 40,- Euro

Guest

Niedziela, 14. Kwiecień 2024, 11:34 11

Unregistered

Witaj gościu
świetny wkład, bardzo pomocny teraz mogę zamówić część.mad.gif

Schlawi

Niedziela, 14. Kwiecień 2024, 12:38 12

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1103

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Część ta znajduje się na elektrycznym zaworze ceramicznym.

Zaznaczyłem ją strzałką na zdjęciu. Możliwe, że w Twoim przypadku wygląda to nieco inaczej. Znajduje się tam mała płytka z bardzo małym otworem. Jeśli jest on zamknięty, wystąpią problemy ze spienianiem mleka.

Załączony obrazek