Zaawansowane wyszukiwanie

rheaprojects XS E/2 Boiler füllen

Dav

Niedziela, 14. Luty 2021, 13:16 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 25612

Członek od: 16.11.2014

Moin,

Pod koniec 2014 roku kupiłem używany reaprojects XS E/2, który również przez jakiś czas zapewniał dobry serwis. Ale potem pojawiły się jakieś błędy i musiałem na razie odłożyć maszynę na bok.

Teraz spojrzałem na całą rzecz ponownie i shimmied mnie przez ostatnie kilka dni przez różne problemy i komunikaty o błędach.

1. wyświetlacz bez funkcji: wymiana kabla - funkcja jest zapewniona2
. Od serwisu 6: Maszyna wewnątrz całkowicie oczyszczona i wszystkie styki wtykowe wyczyszczone / obrobione sprayem kontaktowym - błąd usunięty3
. Z serwisu 7b: Wymiana ULKI EX5 (która była bardzo głośna i ślamazarna) - usterka usuniętaTeraz

(aby wykorzystać czas dostawy pompy) wymontowałem kocioł, rozebrałem i odkamieniłem

.

Po instalacji chciałem napełnić kocioł przepłukując miskę mieszającą. Ale robiąc to, przypadkowo aktywowałem płukanie grupy parzonej ..... i poof - Fi się uruchomił.

Stan obecny: Fi wyzwala się natychmiast po włączeniu urządzenia, jeżeli wcześniej odłączę kocioł, Fi nie wyzwala się.
Pomiar ok. 49 ohm pomiędzy połączeniami i ok. 0,4 MOhm względem obudowy.

Teraz moje pytania:
1. Czy mam rację zakładając, że wysłałem element grzejny na wieczne łowy?

2.Jak mogę napełnić kocioł bez ryzyka, że to się powtórzy. Czy jest jakiś sposób, aby wywołać tryb instalacyjny, aby uruchomić maszynę (to wydaje się bezpieczniejsze jakoś) lub czy płukanie miski mieszania to zrobić i po prostu muszę zwrócić większą uwagę na to, co robię.

3. Czy istnieją źródła dla elementu grzejnego poniżej 85,- Euro (używane byłoby również ok).

4. jeśli ktoś ma schemat połączeń dla węży byłby naprawdę wielki. Wydaje mi się, że wszystko złożyłem poprawnie, ale nie jestem na 100% pewien.

Wielkie dzięki i najlepsze pozdrowieniaDavid

















Dav

Poniedziałek, 22. Luty 2021, 13:04 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 3

numer członkowski..: 25612

Członek od: 16.11.2014

Szybka informacja:

Teraz podczas montażu po prostu ręcznie napełniłem kocioł wodą. To się sprawdziło.