Zaawansowane wyszukiwanie

Victoria Arduino Venus

Przywrócenie

Lavinia

Wtorek, 01. Sierpień 2023, 19:27 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 59800

Członek od: 28.10.2022

Dobry wieczór, kupiłem starą Victorię i chciałbym ją odrestaurować. Za samochód zapłaciłem prawie nic, ale brakuje miedzianej "czapki", a poprzedni właściciel powiedział, że nie może go uruchomić, ponieważ prawdopodobnie jest zatkany kamieniem. Myślę, że najlepiej jest go całkowicie rozebrać, ponieważ jest mechaniczny i nieskomplikowany i zająć się każdym pojedynczym elementem, boczna kratka i półki są prawie idealne, oprócz kopuły jest wszystko, w tym mosiężny uchwyt filtra, taca na wodę i miedziana pod spodem itp. Filtr jest stalowy i wydaje mi się to dziwne, wolałbym, żeby zawsze był mosiężny, estetycznie był lepszy, ale może nadałby dziwne smaki? Jeśli to był również uchwyt filtra, to...
Chciałbym zapytać, czy jest tu ktoś, kto jest ekspertem od tego ekspresu (niestety model rodzinny, a nie ten duży bar stratosferyczny!) i czy możesz udzielić mi konkretnych porad, ponieważ na you tube nie ma samouczków. Moje doświadczenie jest na moim Illy X3, który składam i naprawiam od lat na własną rękę, ale mam bardzo dobrą zręczność manualną do renowacji i z właściwą radą będę szybszy.
Z góry dziękuję ????