Zaawansowane wyszukiwanie

Miele cm 5500 nie pobiera wody

Odpowietrzanie Miele cm5500

Choral

Poniedziałek, 12. Czerwiec 2023, 11:20 11

Unregistered

Witam
Nasz miele cm5500 musiał zasysać powietrze, zbiornik na wodę był pusty, teraz już nie pobiera wody.
Jak mogę go odpowietrzyć?
Pompa działa, ale komunikat Wstaw zbiornik wody w pętli ciągłej, nie można wybrać innych pozycji menu.
Dzięki za wskazówki.

Choral

Poniedziałek, 12. Czerwiec 2023, 15:18 03

Unregistered

Witam
Sprawdziłem teraz węże pod kątem ciągłości, woda zdecydowanie płynie aż do podgrzewacza przepływowego, odłączam wąż za podgrzewaczem przepływowym i kieruję wodę do pojemnika, maszyna przełącza się również z podgrzewania na płukanie i wybieranie napoju.
Błąd F17 pojawia się teraz, gdy wszystkie węże są z powrotem na miejscu.
Czerwony, biały, przezroczysty wąż za zaworem ceramicznym do wylotu jest również ciągły.
Co może być nie tak z zaworem ceramicznym po jednokrotnym opróżnieniu zbiornika na wodę?
Co jeszcze mogę wypróbować?
Dzięki za podpowiedzi

kaffeechris

Poniedziałek, 12. Czerwiec 2023, 19:27 07

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, zawór ceramiczny może być nieszczelny lub nie przesuwać się do prawidłowej pozycji.
Przyczyn tego błędu może być kilka.

Sprawdź zawór ceramiczny, a następnie otwórz go i sprawdź, czy sterownik nie jest uszkodzony. Czysty, nasmarowany smarem silikonowym.
Uszkodzony? Jeśli głowica rozdzielacza jest nadal nienaruszona, można wziąć korpus z innego rozdzielacza. Melitta, Jura, Nivona itp. Wtyczki mogą wymagać przeróbki.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Choral

Czwartek, 29. Czerwiec 2023, 10:47 10

Unregistered

Po długim czasie w końcu zdemontowałem zawór ceramiczny, jedno przejście było zwapnione, ale nie całkowicie zamknięte. Poza tym wszystko wyglądało na nienaruszone, odkamieniłem go, nałożyłem na niego trochę smaru silikonowego, ponownie zainstalowałem... Błąd 17 pozostaje.

Bardzo proste pytanie: czy istnieje pozycja, w której dyski muszą znajdować się na początku? Czytałem gdzieś coś o złej pozycji...brak przejścia.... brak przejścia... Czy jest jakaś ilustracja, nie mogłem nic znaleźć w sieci.

Dziękuję.

Choral

Czwartek, 29. Czerwiec 2023, 14:46 02

Unregistered

user posted image

user posted image
[IMG]
https://abload.de/img/img20230628123807mmipv.jpg[/IMG]

[IMG]
https://abload.de/img/img20230628135525j4cgw.jpg[/IMG]

Taki był stan po 0otwarciu, odkamieniłem, nasmarowałem i złożyłem ponownie w ten sposób, błąd 17 nadal występuje.

choral

Czwartek, 29. Czerwiec 2023, 15:43 03

Unregistered

przepraszam, zdjęcia nie działały zbyt dobrze, spróbuj ponownie

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


to był stan po opróżnieniu zbiornika wody, a następnie błąd 17.

Zawór ceramiczny wyglądał tak.

Odwapniłem go, nasmarowałem, ponownie zmontowałem w ten sam sposób.

Błąd 17 nadal.

Czy pozycje są prawidłowe? (Czerwone i zielone oznaczenia są moje, przed demontażem...)

Dzięki.

kaffeechris

Czwartek, 29. Czerwiec 2023, 19:24 07

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Sprawdź mikroprzełączniki za pomocą multimetru, aby sprawdzić, czy przełączają się prawidłowo.



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.