Zaawansowane wyszukiwanie

DeLonghi ECAM 23.420SB / Pianownica nie pieni się

Piana nie pieni się

Cappucino1

Wtorek, 30. Listopad 2021, 21:54 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 47423

Członek od: 30.11.2021

Witam!

Nasz 23.420SB jakoś nie wyrabia już z pianą. Zarówno para jak i gorąca woda działają. Ale kiedy próbuję spienić mleko, bąbelkuje, a mleko robi się ciepłe. Ale jakoś nie ma więcej piany. Ustawienie na cappucino lub gorące mleko nie robi różnicy.

Właściwie, po zaledwie 3 miesiącach użytkowania z wodą mineralną, to było już w DeLonghi (Niemcy), ponieważ nie więcej wody płynie pomimo szumów pompowania (ani kawy, ani drugiego wylotu). To długa historia, a oni odmówili gwarancji i chcieli 100 euro za naprawę. Następnie, po konsultacji z DeLonghi Hiszpania, miałem zanieść go do lokalnego dealera (właściwie myślałem, że teraz otrzymam gwarancję). Chciał 200 euro (kosztował tylko 350). Głupie było to, że był on na standardowym ustawieniu twardości wody (4). Woda mineralna to właściwie bardziej 1-2, a w odczytanych danych ilość litrów była i tak poniżej ilości, po której należało ją po raz pierwszy odkamienić. LOL. Niezła para klaunów.

Potem stała wieki, a w niedzielę przykręciłem ją z tyłu. Nagle woda znów zaczęła płynąć. Raz go odkamieniłem.

Przynajmniej kawa działa. Co to może być? Może odwapnić go jeszcze 1-2 razy?

Dzięki za wszelkie wskazówki!

LG / Cappucino1

Cappucino1

Środa, 01. Grudzień 2021, 21:08 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 47423

Członek od: 30.11.2021

Nie masz pomysłów? Odwapniłem maszynę ponownie. Mleko bąbelkuje, nie sądzę, żeby ekspres zrobił to w ciągu krótkich 3 miesięcy pracy. Mam nadzieję, że nie nadepnąłem na palce fanbojom DeLonghi. tongue.gif . Uważam, że maszyna jest dobra, ale serwis jest okropny. Trzeba wziąć pod uwagę, że trzeba go naprawić samemu. Takie samo doświadczenie miało miejsce wcześniej z klimatyzatorem DeLonghi.