Zaawansowane wyszukiwanie

Krupy espresseria Automatic XP 9000

Wniosek o pomoc w podjęciu decyzji o zakupie

omizu

Piątek, 05. Styczeń 2007, 04:02 04

Unregistered

Witam,

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z Krups Espresseria Automatic XP 9000? Czy są jeszcze jakieś plusy i minusy?

Myślę o kupnie nowego VA. Moim pierwszym VA był Saeco Magic Comfort plus. Cóż, w pierwszym półroczu maszyna widziała warsztat 3 razy, potem 4 lata poszło dobrze, a potem przyszedł wielki huk. Kocioł pękł, a tablica kontrolna miała też uszkodzenia od wody...
Potem kupiłem Inkanto de Luxe, ale to jest bardziej Tamagotchi niż VA. Albo pojemnik na fasolę jest pusty, albo pojemnik na wodę
, albo jeszcze częściej ... pojemnik na wytłoki jest pełny. Ten ekspres jest zdecydowanie za mały dla 4 osób - osób pijących kawę - gospodarstwa domowego.
Teraz szukam dobrej maszyny z wyjmowaną grupą zaparzającą, pojemnikiem na wodę od 2 litrów w górę, pojemnikiem na wytłoki z co najmniej 20 ciastami i pojemnikiem na co najmniej 300 gr. fasoli.
Zaletą byłaby również nieco cichsza szlifierka niż Magic Comfort. Mam nadzieję, że moje wymagania nie są zbyt wysokie, ale natknąłem się na Krups Espresseria Automatic XP 9000 podczas moich badań, czy ktoś może
mi
coś powiedzieć? A może napiwek, który VA by nam pasował? Wielkie dzięki za pomoc
(bez mleka i cukru)

Gregorthom

Piątek, 05. Styczeń 2007, 11:13 11

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

Dla 4-osobowego gospodarstwa domowego nie uważam Krupsów za odpowiednie ze względu na ich niezmienną grupę piwowarską.

Tylko jeden przykład: Możesz umieścić pod spodem 2 kubki, ale proces parzenia nie będzie trwał, dopóki kubki nie będą pełne. Ponieważ grupa zaparzająca posiada maksymalnie 9g kawy, ale potrzebuję dwa razy tyle na podwójne parzenie, Krupy parzą dwa razy z rzędu, tzn. mielą i pompują dwa razy, tak aby obie filiżanki były pełne na końcu.
Więc nie umieszczaj kubków pod krupielami, jak w innych urządzeniach VA, naciśnij przycisk podwójnego parzenia, a następnie zmiel raz
, pompuj kubki do pełna.
Ale jeśli nie wszystkie 4 z nich i tak chcą kawy w tym samym czasie,
to w porządku.
Wolałbym polecić DeLonghi. Te rzeczy robią na mnie niezniszczalne
wrażenie. Poza
tym mogę zgłosić tylko S9, ale uznałbym to za stosowne, tylko cena
jest
znacznie wyższa od Krupsa i De Longhi'ego
.
Inaczej myślę, że raczej trudno będzie znaleźć kolejny VA w sektorze konsumenckim ze zbiornikiem o pojemności ponad 2L i min. 300g pojemnika na fasolę.



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

omizu

Piątek, 05. Styczeń 2007, 12:18 12

Unregistered

Witaj, Gregorthom,

Dziękuję za szybką odpowiedź! Nie wiedziałem, że Krups miele dwa razy za 2 kubki i nigdzie o tym nie czytałem. Dobrze wiedzieć! z tym pewnie też zostanie wyeliminowana :-( Myślę, że dla pieniędzy, które kosztuje maszyna, jest to prawdziwy mankament.
Jeśli chodzi o rozmiar pojemników, to chyba bardzo zepsuł mi się mój Comfort plus. Ponad 20 ciastek w pojemniku na wytłoki, zbiornik 2,4 litra i fasola 350 gr jest niezłe.... Nie rozumiem, dlaczego producenci VA wszędzie zmniejszyli rozmiary kontenerów? Czy te rzeczy są już
przeznaczone
tylko
dla pojedynczych gospodarstw domowych? Nie miałem
jeszcze tak naprawdę do czynienia z DeLonghi, to jakoś mi nie odpowiada (
to tylko przeczucie jelitowe

)Jura jest z powodu nierozwiązywalnej, a więc nierozwiązywalnej

grupy piwowarskiej ...
Ale teraz jestem na końcu mojej łaciny. Dzisiaj pokażą mi Primea, może jednak uda mi się dla nich rozgrzać. To nie był mój pierwszy wybór, ale przynajmniej ma 20-gramowy pojemnik
na wytłoki.
Liczne
pozdrowienia

Hisholy

Piątek, 05. Styczeń 2007, 12:30 12

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 3157

numer członkowski..: 22

Członek od: 10.01.2005

Witaj, Omizu,

spójrzcie na Jura Z5!

Gregorthom

Piątek, 05. Styczeń 2007, 12:31 12

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

Odradzałbym Primea, ponieważ:

- Nadal zbyt wiele problemów z ząbkowaniem -
zintegrowany pojemnik na mleko o wiele za mały (za mały dla czteroosobowego gospodarstwa domowego
) - ze względu na zintegrowany system mleczny

wiele wysiłku związanego z czyszczeniem
Moim zdaniem DeLonghi EAM 3500 jest lepszy, nawet jeśli mieści mniej fasoli i wytłoków, ale system mleczny jest genialnie łatwy w utrzymaniu czystości, również pojemnik jest większy. Maszyny te posiadają również wyjmowany zespół piwowarski i są niezwykle łatwe do czyszczenia i konserwacji.
W
rzeczywistości są tylko dobre raporty o DeLonghisach
.
Ale całkiem inne pytanie: Jeśli byłbyś bardzo zadowolony z Magic Comfort Plus i nadal byłbyś zadowolony, gdybym jeszcze żył, to na twoim miejscu kupiłbym ponownie taką maszynę. Wciąż można je kupić na przykład w Internecie.



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

Guest

Piątek, 05. Styczeń 2007, 14:36 02

Unregistered

Witam,

Przyjrzałem się DeLonghi. Ale pojemnik na fasolę mieści tylko 180 gr, a pojemnik na wodę 1,8 l. To jest mniejsze niż mój obecny Inkanto. Pojemnik na wytłoki nie jest nigdzie opisany. Przynajmniej nie mogłem nic znaleźć.


@HisholyJura
nie ma rozbudowanej jednostki piwowarskiej.
Czy Primea nadal ma problemy z ząbkowaniem? Myślałem, że są
teraz tak powoli eliminowane.

Nie miałbym nic przeciwko temu z małym pojemnikiem na mleko. Mój syn pije tylko espresso, mój mąż normalną kawę z mlekiem, ja piję czarną kawę lub espresso. Moja córka jest jedyną osobą, która pije latte lub cappuccino i myślę, że

wystarczy

do tego

pojemnik na mleko.

Problemy z ząbkowaniem pozostają

... :-
(But like you say... the Comfort plus is really still an
alternative...
Liczne pozdrowienia

Gregorthom

Piątek, 05. Styczeń 2007, 16:00 04

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

Jeśli chodzi o zdejmowaną grupę piwowarską
: mam wykształcenie prawnicze i nigdy nie miałem problemów z pleśnią czy czymś podobnym. Przy codziennym użytkowaniu nie ma szans na osiedlenie się gdziekolwiek. Tylko wtedy, gdy urządzenie nie jest konserwowane zgodnie z instrukcją i opróżnia się wytłoki i tacę zbierającą co 1-2
dni.

Inni tutaj na forum będą mogli potwierdzić, że nie ma żadnych problemów. Tylko ci, którzy nie

konserwują

regularnie swojej maszyny, mają pleśń

.
Ale Z5 byłby dla ciebie idealną alternatywą. Saeco ma problemy z prawie wszystkimi VA, nawet z Primea. Kłopoty z ząbkowaniem niestety jeszcze się nie skończyły.



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

omizu

Sobota, 06. Styczeń 2007, 02:09 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 750

Członek od: 05.01.2007

Cóż, myślę, że będę musiał przyjrzeć się bliżej różnym maszynom.
Kupno nowego to chyba
nie... ;-)

Dzięki za wskazówki i rady, pomyślę o nich jeszcze raz w WE

.
Liczne pozdrowienia